Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
I Ogólnopolski Zlot Dacii
Autor Wiadomość
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-08-31, 18:49   I Ogólnopolski Zlot Dacii

W ostatnich dniach odbył się fajny zlocik , kilka fotek z zabawy w piaskownicy dużych chłopczyków :lol: :lol: :lol: :lol:

https://picasaweb.google.com/joldare/Zrebice2015?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMzsiez3iaqL7AE&feat=directlink
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-09-03, 10:41   

Trzy Dustery były? Wszystkie 4x4? Na oponach szosowych czy AT? Napisz kilka zdań refleksji, uwag nt. terenowych możliwości DD, gdzie widzisz problemy i wady, a gdzie zalety DD w terenie.
Niewiele dotychczas jeździłem w terenie, ale byłem zaskoczony możliwościami tego auta. Kupiłem nawet opony AT...Niedawno w Kaukazie pokonałem autem terenowym kilka fajnych tras (w sumie ok. 150 km); niektóre przejazdy przez rzeki lodowcowe byłyby problematyczne dla Dusterów z powodu głębokości wody i braku widoczności dna. Generalnie uważam DD za auto do turystyki raczej niż przepraw.
_________________
Piotrek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-09-03, 22:10   

Dustery były trzy tylko tyle odważyło się wjechać z całego zlotu na sypkie i grząskie piachy Pustyni Siedleckiej, powodem był raczej napęd 4x4 bez tego byłaby lipa. Dwa dustery były na standardowych fabrycznych oponach, w tym jeden nowy a drugi 4 lata, trzeci na oponach AT i zawieszenie po lifcie podwyższone, twardsze.
Ogólnie z dustera terenówki bym nie robił ale pewnie dużo mu nie brakuje. Jak dla mnie amatora 4x4 wrażenia z tego wypadu są niezapomniane. Dustery świetnie się sprawdziły i sprawdzają nie tylko na piasku ale i na śniegu nie ma problemu z wyjazdem, także ze zjazdu z poza asfaltu się nie martwię.

Co do wad - to tylko off - radowych rajdów na pewno przydałoby się więcej kucych i poj. przynajmniej 2.0 l, odpowiednie opony podstawa.

Zalety - duży prześwit, szerokie opony, kąty natarcia i zejścia, dużą rolę spełnia też metalowa osłona silnika (pięknie ją wypolerowało) i to że dustery dzielnie pokonywały narzucone przez nas przeszkody zawdzięczają przede wszystkim swoją nie wygórowaną masą 1400 kg. Jak dla mnie to maja same zalety i można by tak dużo pisać.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-09-04, 07:38   

Darek napisał/a:
Dustery były trzy (...). Dwa dustery były na standardowych fabrycznych oponach, w tym jeden nowy a drugi 4 lata, trzeci na oponach AT i zawieszenie po lifcie podwyższone, twardsze.


Czy próbowałeś jazdy maszyną Janzeta? On sam zadowolony, a ja nie jestem przekonany do podwyższenia zawieszenia za pomocą samych tylko sprężyn (choć to najtańsze).
_________________
Piotrek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-09-05, 21:04   

Jeździłem tylko swoim. Co do modyfikacji kolegi Janzeta to pewnie opisał to już na forum. Jedno jest pewne, nie wystarczy super modyfikacja, ale najważniejsze są też umiejętności jazdy w takim czy innym terenie. Osobiście nie zależało mi na forsowanu dustera w tych piaskach, (kupiłem go mjn. do innych celów) teraz dzięki koledze, przynajmniej wiem czego można się po nim spodziewać. Czasami warto znać możliwości własnego auta, bo nie wiadomo kiedy mogą się przydać.
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-09-07, 22:42   

Relacje z trasy zamek Bobolice w kierunku kempingu w Podlesicach. Wracając z wycieczki ustawiłem sobie nawigację na najkrótszą 4x4. Początkowo wszystko wyglądało na ok. lecz w dalszej cześci już nie było tak wesoło. Nie spodziewałem się takiego terenu i nie za bardzo było miejsca na zawracanie, wąskie przejazdy, koleiny, gęste zarośla itp. Powinno być oznaczenie w nawigacji ,,trasa 4x4 traktory'' :lol: kilka zrzutów z kamerki podczas pokonywania tej trasy. :mrgreen:

https://picasaweb.google.com/joldare/GPSNajkrotsza4x4?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJOSjtGB6eu9Qg&feat=directlink

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11