Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rumunia Majowka - Duster Marumaresz
Autor Wiadomość
Kenora

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Gornicza
Wysłany: 2016-01-15, 22:55   Rumunia Majowka - Duster Marumaresz

Cześć, planujemy wyprawę na majówke do Rumunii. Takie 4x4 Light :lol: do Ojczyzny Dustera. Ma ktoś ochotę dołaczyć?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-01-16, 12:03   

Masz jakiś konkretny plan, trasę? Planujesz jakieś spektakularne przejazdy?
_________________
Piotrek
 
     
Kenora

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Gornicza
Wysłany: 2016-01-16, 19:16   

Cześć. Obecnie jestem na etapie zbierania info od ekip które już tam były. Mam już główny zarys wyprawy, oraz miejsca które warto-trzeba zobaczyć. Czyli góry Marumaresz, mekka polskich i nie tylko off-roaderów, ruiny zamku Vlada Draculi, trasa Transfogarska, zahaczając tym samym o góry transfogarskie oraz obowiązkowo droga Transalpina. No i w czasie przejazdu piekna dzika przyroda Rumunii. Trasa wyprawy będzie też uzależniona od ewentualnej ilości ekip które będą chciały wziaść udział oraz dogadania sie nad czasem trwania.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-01-17, 08:54   

Kenora napisał/a:
Cześć. Obecnie jestem na etapie zbierania info od ekip które już tam były. Mam już główny zarys wyprawy, oraz miejsca które warto-trzeba zobaczyć. Czyli góry Marumaresz, mekka polskich i nie tylko off-roaderów, ruiny zamku Vlada Draculi, trasa Transfogarska, zahaczając tym samym o góry transfogarskie oraz obowiązkowo droga Transalpina.


Kolego, wymieniłeś miejsca leżące od siebie w ogromnie odległości. Chcesz przejechać po prostu pół Rumunii? Na początku maja obie wspomniane słynne drogi raczej będą nieprzejezdne.
Skoro masz zarys, napisz.
Może lepiej, mając mało czasu (majówka), po prostu pojechać w Apuseny?
_________________
Piotrek
 
     
dsws

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-18, 10:54   

To co piszesz jest nierealne na majówkowy wypad, byłem w wakacje 2015 w Rumunii, planowany był tygodniowy pobyt a zeszło prawie dwa tygodnie. Na Transalpinę potrzebujesz jeden dzień, na Transfogarską drugi, zdecydowanie większa frajda to podjazd pod górę więc warto zacząć zwiedzanie od dołu trasy. Jadąc z Polski trzeba zrobić kółko aby zacząć wjeżdżać od dołu. Obie trasy są przejezdne od połowy czerwca do połowy września - są piękne, na Transalpinie trochę szutru. Duster radzi sobie bezproblemowo.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-01-18, 19:25   

dsws napisał/a:
To co piszesz jest nierealne na majówkowy wypad, (...)Na Transalpinę potrzebujesz jeden dzień, na Transfogarską drugi, zdecydowanie większa frajda to podjazd pod górę więc warto zacząć zwiedzanie od dołu trasy. (...) na Transalpinie trochę szutru. Duster radzi sobie bezproblemowo.


Co znaczy od dołu? Od południa? Myślę, że Transfogaraska jest równie atrakcyjna od południa, jak i od północy. Natomiast Transalpina na odcinku od Sebes do doliny Lotru jest fajna, ale nie spektakularna, natomiast między Obarsia Lotrului a Novaci - jest naprawdę spektakularna. Moim zdaniem można przejechać Transfogaraską od północy, następnie przejechać fantastycznym terenem (szutrówką) między tą drogą, a doliną rzeki Olt, wjechać w dolinę Lotru, dojechać do Obarsia Lotrului i pojechać Transalpiną na południe do Novaci (można to zrobić odwrotnie i też będzie super). Z Obarsia Lotrului warto pojechać na zachód - fantastyczny wąwóz potoku Jiet od przełęczy 1575 do Petroszan. Ale to wszystko daleko i chyba na inny niż majówkowy wypad. Warto też tak zaplanować drogę, żeby zabiwakować w górach, w tym między Transfogaraską a przełomem Oltu (rewelacyjne, łagodne krajobrazy pasterskie).
Na którym dokładnie odcinku na Transalpinie jest jeszcze szuter? Słyszałem, że już cała wyasfaltowana...
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11