Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster po 20k kilometrow
Autor Wiadomość
gert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 27
Wysłany: 2019-12-18, 22:08   

Odnośnie Automatycznych wycieraczek:

Jest jeden kraj, w którym tunele są normalnością. Jadąc z miejscowości A do B średnio 2x w tygodniu przejeżdżam 150 km i mam 13 tuneli. Najdłuższy ma 14 km. W Peugeocie 308 jak nie pada w tunelu, to wycieraczka nie piłuje szyby, podobnie w Mazdzie. Jak wyjeżdżam z tunelu, aktywuje się automatycznie po rozpoznaniu deszczu. Tymczasem Duster piłuje do końca, a automatycznie "pomacha jedynie ogonkiem" :) ...i tego nie mogłem zrozumieć, aczkolwiek po roku już zaakceptowałem.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-18, 23:36   

gert napisał/a:

Chcę też powiedzieć że nauczenie się odruchu kożystania z Automatycznej Asekuracji nie było proste. Trwało to kilka tygodni ... W stresowych sytuacjach złe kożystanie może spowodować większy stres i kolizję


Po głębokim rachunku sumienia muszę przyznać, że moja miłość do "tradycyjnego lewarka" może wynikać właśnie z chęci trzymania się prostych i do bólu znanych rozwiązań... choć z drugiej strony... zaciągając i puszczając tradycyjną dźwignię ma się wrażenie trzymania auta w ręku... no jak tego nie lubić?
Ok "gert" pewnie gdybym stale parkował w miejscu takim jak Twoje, to szybko bym zmienił swoje podejście do tematu... wiadomo "potrzeba matką wynalazków" ... a brak potrzeby ich katem :-)

Co do automatycznych wycieraczek... albo samochód mojej żony jest złośliwy albo to rozwiązanie zawsze tak ma, że kończy automatyczne przecieranie na ułamek sekundy przed tym jak jadący z przeciwka TIR przednią szybę mi ochlapie ... dziękuję wolę sam paluszkiem ruszyć.

Ps.
Jak rokowania w sprawie pękniętego lusterka?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-18, 23:58   

gert napisał/a:
Tymczasem Duster piłuje do końca, a automatycznie "pomacha jedynie ogonkiem" :) ...i tego nie mogłem zrozumieć, aczkolwiek po roku już zaakceptowałem.

Dzieje się tak zapewne dlatego że nie działa Ci czujnik deszczu chociaż go posiadasz. Włączyłeś go samodzielnie? bo z fabryki auto wychodziło z czujnikiem nieaktywnym( no chyba że w Szwajcarii było inaczej). Każdy z uczestników forum kto ma automatyczne wycieraczki w Dusterze musiał je uruchomić przez dd4all. Dwa razy dołączyłem linki do tego tematu ale chyba nie zajrzałeś?
 
     
gert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 27
Wysłany: 2019-12-21, 17:22   

Black Dusty:
Zajrzalem ale nie mam jeszcze kabla wiec dalem sobie spokoj. Puki co myśle o pierwszym przeglądzie i nie wiem za co będę dopłacał... Mam w pakiecie darmowe serwisy i przeglądy. Wymiana kół na zimowe to 250 CHF. Zapytalem sie czy to cena zakupu opon, a oni mi powiedzieli w salonie że przełożenie opon na te same felgi to dodatkowy koszt. Sama wymiana oleju "na żądanie" w silniku tylko, to 450 CHF. Z tego co wiem filtry i olej silnika jest w cenie. Mogą znalezc klocki i inne... za co będę musiał płacić.
 
     
gert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 27
Wysłany: 2019-12-21, 17:29   

Dostałem dzisiaj maila od serwisu DACIA z Dusterem do samodzielnego sklejenia i powieszenia na choince. Jeśli są chętni, chętnie podam dalej.

Duster Choinka.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 312,73 KB

 
     
gert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 27
Wysłany: 2019-12-21, 17:41   

klazow, Lusterko puki co czeka na lepsze czasy i dostępność. Nie chcę, żeby ubezpieczyciel skazał mnie na kasację auta z braku dostępności części... Może być też tak, że koszt sprowadzenia będzie tak wysoki, że składki ubezpieczenia gwałtownie zostaną podniesione w górę... Auto działa i pęknięcie nie wpływa na funkcjonalność. Za kilka miesięcy ponownie zapytam o dostępność części i wymienię jak się pojawi.

PS Podobają mi się czerwone kapselki na felgi i zastanawiam sie nad ich zamianą do mojej wersji "Prestige".
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-21, 22:48   

Ach w bardzo innym kraju żyjesz...
Kiedyś miałem częsty kontakt z osobą służbowo (i nie tylko) ze Szwajcarią powiązaną... ciekawe te różnice :shock:
Fajnie, że nie tylko stronę techniczną ale i szerszy kontekst użytkowania opisujesz.

A co do czerwonych kapselków... nie zwlekaj a pod choinkę zdążysz włożyć.
Auto ma cieszyć. Duster jest do tego celu wręcz idealny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12