Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu Dacia, i czemu Duster to auto terenowe
Autor Wiadomość
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-28, 15:40   

mistakos napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:
mistakos napisał/a:

Z tego co obserwuję mało kto robi mniej jak tysiąc miesięcznie, rekordziści dobijają do 4k / mc, gdzie porównania do wyjazdów do kościoła...

Gdzie to obserwujesz ? Znam prawie całe forum a jakoś tego nie zauważyłem :mrgreen:
Kto jest tym rekordzistą ? Chętnie poznamy :lol:


Dział nasze samochody, poszukaj sobie, przecież raz w tygodniu do kościoła autem jeździsz, to chyba czas znajdziesz...

Raz dziennie do lasu jada synek :mrgreen: do którego niekonieczne jest 4x4 :lol:
Przedstawiłem swoje zdanie i nikt nie będzie mnie zmuszał do przyznania mu racji bo twierdzi zupełnie coś innego .
Tyle w temacie :mrgreen: .
P.S. Mistakos to ile razy ubrudziłeś błotem swoją pseudo terenówkę ? Ale tak serio , czy tylko jeździsz do Biedronki ?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-28, 17:24   

Marek1603 napisał/a:
No i nawrócić jak wjadę.


Fajne nagrania :-D

Czy odgłosy braku wiary w Ciebie i Dustera oraz pełna przerażenia żarliwa modlitwa utrwalone pomiędzy 1:01 a 1:07 (na drugim filmiku) były wyreżyserowane?
Bo jeśli nie... to też tak mam :mrgreen:

.
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-28, 19:09   

LESNICZYy napisał/a:

Raz dziennie do lasu jada synek :mrgreen: do którego niekonieczne jest 4x4 :lol:
Przedstawiłem swoje zdanie i nikt nie będzie mnie zmuszał do przyznania mu racji bo twierdzi zupełnie coś innego .
Tyle w temacie :mrgreen:
.

Spoko, możesz mieć swoje zdanie i nie zamierzam Cię zmuszać do przyznania racji. Po prostu argumentujesz słabo.

LESNICZYy napisał/a:

P.S. Mistakos to ile razy ubrudziłeś błotem swoją pseudo terenówkę ? Ale tak serio , czy tylko jeździsz do Biedronki ?


Pytanie Ci siadło idealnie, bo właśnie wróciłem z wycieczki. Pada, więc fajnie się śmiga :) Generalnie szukam ekipy chętnych na cykliczne wypady, najchętniej z okolicy, orientujesz się na forum więc może kogoś polecisz z okolic Poznania??
Zresztą osłon podwozia i ATów nie kupiłem dla Miecia tylko dla siebie :>
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-28, 20:37   

mistakos napisał/a:


Pytanie Ci siadło idealnie, bo właśnie wróciłem z wycieczki. Pada, więc fajnie się śmiga :)
Zresztą osłon podwozia i ATów nie kupiłem dla Miecia tylko dla siebie :>

To spoko bo mało kto upala DD w terenie pomijając firmy budowlano-autostradowe i leśników :mrgreen: . U mnie wsród kolegów leśników wiadomo jaka wersja rządzi :mrgreen: .
A myślałem , że jesteś takim Januszem co swoim 4x4 ani raz nie zjechał z asfaltu , bo oni stanowią przynajmniej 95 % :mrgreen: . Lans pod biedrą a mój Duster zawsze taki uwalony :mrgreen: .
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-01-28, 21:19   

klazow napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
No i nawrócić jak wjadę.


Fajne nagrania :-D


Dzięki.


klazow napisał/a:
Czy odgłosy braku wiary w Ciebie i Dustera oraz pełna przerażenia żarliwa modlitwa utrwalone pomiędzy 1:01 a 1:07 (na drugim filmiku) były wyreżyserowane?
Bo jeśli nie... to też tak mam :mrgreen:
.


To akurat nie moje głosy. :-D Kobieta słabej wiary.
Po prostu muszą przejechać między tą tują, a betonowymi schodami. Czasami uda mi się na raz, bez cofania przejechać.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2020-01-28, 23:17   

Najważniejsze, że wiara syna w ojca niezachwiana :D
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-01-29, 10:58   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Generalnie, generalizowanie że "ja nie potrzebuję w suvie napędu 4x4 to znaczy, że inni też nie potrzebują" jest nie na miejscu. Równie dobrze można mówić, że kobiety nie potrafią jeździć a Murzyni mają dwudziesto centymetrowe faje. Jasne, że w wielu wypadkach jest to prawda, ale są wyjątki.
I przebieg (dzienny/miesięczny/roczny etc) auta nie ma tu nic do rzeczy, można tak jak Żywiec po prostu rekreacyjnie sobie zwiedzać okolicę i zapuszczać się w tereny nie dostępne dla zwykłych samochodów, jednocześnie łącząc to z niewielkim przebiegiem. Sam robię małe przebiegi, ale jak tylko skończy się gwarancja, to już mam zlokalizowanych kilka "tras widokowych", właśnie pod AWD, i bardzo chętnie sprawdzę Daćkę ;-) . A jeśli okazjonalny, rekreacyjny wypad zmniejszy żywotność np. jakiegoś łącznika, amora, stabilizatora etc, o dajmy na to 5-10%, to cóż, trudno. Się wymieni. To tylko Dacia, nie Land Cruiser za 250 tysięcy czy G Klasa za pół bani.

Leśniczy uważa, że tylko on ma rację, a reszta jest w błędzie. Ja próbowałem mu wyjaśnić, że nie koniecznie, ale poległem. Także, nie ma sensu dalsza dyskusja, a puenta z mojej strony:
Coco Jumbo, 4WD Lock, faja i do przodu - to jest moje hasło (parafrazując klasyka) ;-) .


100% się zgadzam. Każdy bierze, co uważa. Ja mam 4x4, ale też tak szczerze, nie jestem przekonany, czy mi jest potrzebne. Mieszkam w górach, ale teraz te zimy takie, że szału nie ma. Do pracy nie muszę dojeżdżać, więc w sumie nawet jak utknę, to nic się nie stanie. Ale trochę na zapas mam. Często jak pada to jedzie się bo białej nawierzchni, często lodzie, jakiś koleinach. W zeszłym roku była fajna zima, ale dawałem radę zwykłą fabią na oponach dębica frigo (co prawda zakopałem się kilka razy).
Teraz się poprostu mniej przejmuję. Nie zakopię się nawet jak przysypie. Podjadę pod sam dom (mam 50 m drogi szutrowej i bardzo stromy podjazd). Dla mnie to warte. Sporo dróg w okolicy w teorii asfaltowych przypomina polne, więc auto się sprawdza. W offroad się nie bawie, ale czasem zjadę z asfaltu, do lasu i dusterem się nie martwię jak zobaczę jakieś błoto.

Przy okazji mam pytanie. Czy w trybie AUTO jak się załącza 4x4 to coś się wyświetla na komputerku w wersji ze zwykłym radiem? Zawsze mam auto i w zasadzie nie wiem czy kiedykolwiek mi się ten napęd załączył... Z instrukcji wywnioskowałem, że nic się nie wyświetla, ale może ktoś ma inne doświadczenia.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-29, 12:20   

LESNICZYy napisał/a:
mistakos napisał/a:


Pytanie Ci siadło idealnie, bo właśnie wróciłem z wycieczki. Pada, więc fajnie się śmiga :)
Zresztą osłon podwozia i ATów nie kupiłem dla Miecia tylko dla siebie :>

To spoko bo mało kto upala DD w terenie pomijając firmy budowlano-autostradowe i leśników :mrgreen: . U mnie wsród kolegów leśników wiadomo jaka wersja rządzi :mrgreen: .
A myślałem , że jesteś takim Januszem co swoim 4x4 ani raz nie zjechał z asfaltu , bo oni stanowią przynajmniej 95 % :mrgreen: . Lans pod biedrą a mój Duster zawsze taki uwalony :mrgreen: .


Mnie aż czasem wstyd do marketu pojechać, bo uwalony błotem, a najgorsze co pojadę na myjnię to mi trasa wypada nie asfaltowa. Aż się zastanawiam jak to się dzieje :D
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-29, 12:29   

miela napisał/a:

Przy okazji mam pytanie. Czy w trybie AUTO jak się załącza 4x4 to coś się wyświetla na komputerku w wersji ze zwykłym radiem? Zawsze mam auto i w zasadzie nie wiem czy kiedykolwiek mi się ten napęd załączył... Z instrukcji wywnioskowałem, że nic się nie wyświetla, ale może ktoś ma inne doświadczenia.


Nie, nie ma dodatkowego komunikatu. Jak przełączysz na lock lub 2WD to jest to wyraźnie na wyświetlaczu napisane. Natomiast w błocie mnie często zapala się kontrolka systemu stabilizacji toru jazdy [ESP, ESC czy jak to tam się zwie], taka pomarańczowa, wtedy mam też pewność, że tył pracuje, bo musi :P
Jak przymroziło i asfalt był biały też miałem momenty z kontrolką i czuć było, że tył działa mimo niewielkiej prędkości, głównie na niewielkich łukach na drodze.
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-01-29, 12:34   

mistakos, dzięki. No mi się od grudnia świeci zawsze ESC, po wymianie kół na zestaw zimowy. Może więc pracuje cały czas :) Zobaczę jak to będzie po jutrzejszym przeglądzie.

Ale w sumie jak się nie zapala od razu ten błąd to miałem raz tak, że po oblodzonej drodze mi mrugało czasem, jak lecialem bez kontroli przez chwilę.

Co do mycia, to mój zawsze uwalony. Odebrałem i już pod domem był tak brudny, że raził na tle śniegu. Teraz też. Tydzień temu myłem, bo brudny. Przejechałem 300 km po asfalcie i cały w piachu. Trzeba było brać orange atacama a nie biały ;)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-29, 17:14   

mistakos napisał/a:


Mnie aż czasem wstyd do marketu pojechać, bo uwalony błotem, a najgorsze co pojadę na myjnię to mi trasa wypada nie asfaltowa. Aż się zastanawiam jak to się dzieje :D

Po tylu latach pracy w lasach już ni mom wstydu , czasami ciuchy też coś są uwalone :mrgreen: . Duster większość czasu świadczy o mojej robocie , myję go w suche miesiące bo tylko to ma sens :mrgreen:
.
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-29, 20:33   

No właśnie, Ty pracujesz w lesie, a ja nie :P
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-29, 20:49   

miela napisał/a:
mistakos, (...) No mi się od grudnia świeci zawsze ESC, po wymianie kół na zestaw zimowy. Może więc pracuje cały czas :) Zobaczę jak to będzie po jutrzejszym przeglądzie.(...)


Nerwy to Ty masz ze stali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-29, 23:35   

miela napisał/a:


Co do mycia, to mój zawsze uwalony. Odebrałem i już pod domem był tak brudny, że raził na tle śniegu. Teraz też. Tydzień temu myłem, bo brudny. Przejechałem 300 km po asfalcie i cały w piachu. Trzeba było brać orange atacama a nie biały ;)


Własnie dlatego wybrałem ciemny granat. Auto nawet mocno uwalone nie razi po oczach. A przynajmniej nie tak, jak na innych kolorach. Teraz zresztą i tak nie myję, bo w nocy mrozy, to nie widzę sensu. Będzie parę dni cieplejszych z rzędu, to się umyje. A zresztą - "częste mycie skraca życie".
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-30, 18:45   

mistakos napisał/a:
No właśnie, Ty pracujesz w lesie, a ja nie :P

Brudny Duster to już u mnie styl życia :mrgreen: . Obecnie pada u mnie więc bydzie trocha czysty :cry: .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11