Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie macie przebiegi? Może jakaś ściąga dla nowych...
Autor Wiadomość
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-10-20, 14:43   

Wracając do tematu.
U mnie 40 000 km, dwa razy zdarzyło się czyszczenie czyszczenie iglicy LPG, ponieważ były problemy z przełączaniem na LPG. Od około 10 000 km zaczęły się problemy z poduszką powietrzną kierowcy, wymieniona została podczas 7 wizyty w ASO, od tego momentu spokój. Jednorazowo auto wypiło około litra oleju na 1000-1500 km. Później się to nie powtórzyło, być może był to problem z separatorem mgły olejowej, ponieważ strasznie ubrudzony był łącznik rurki z odmy klawiatury do dolotu. ASO oczywiście nic nie zrobiło. Odchodzący lakier z felg stalowych, aż do podkładu. Teraz pojawił się problem ze stukaniem w zawieszeniu. Będę działał z tym w nadchodących dniach.
Chciałbym powiedzieć, że w zasadzie bezproblemowo, no ale sami widzicie.

Najgorsze co mnie spotkało podczas obcowania z tym samochodem to kontakt z ASO. Tragedia..
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-10-20, 15:17   

Temat LPG jest mi znany; można rzec, że z powodu częstych wizyt i pisemno-telefonicznych reklamacji do centrali Renault znany tam jestem także i ja. Ale mi to lotto, bo wiedzą, że przynajmniej im nie popuszczę (na tyle, na ile mnie nie oszwabią, bo to zawsze mogą...).

Ostatni hit jest taki, że ósma chyba próba poprawy instalacji LPG, zapowiedziana przez ASO jako "wymiana zmodyfikowanego elementu instalacji" zakończyła się tylko tym, że problem z przełączaniem na LPG i głośne pikanie systemu, po 4-godzinnym pobycie auta na hali napraw, zakończono jak przypuszczam tylko tym, że... odłączono głośniczek temu, co pika, a problem z przełączaniem pozostał. Gazownicy twierdzą, że wystarczy drobna modyfikacja tej instalacji, a będzie śmigała że hej. Co zrobiło ASO naprawdę? - nie wiem, bo na razie nie badam gdzieś poza ASO, bo jeszcze gwarancja.

A przy okazji gwarancji: w systemie My Dacia zaznaczono, że moje auto już jest po gwarancji 3-letniej, a tymczasem mam 5-letnią do 10.000 km i Easy Service wraz z Assistance. trzeba tego pilnować.
A jeśli chodzi o skargi na instalację i sprawy auta: centrala podobno traktuje skargi do nich jako wadę ASO, które nie umie tak dopieścić klienta, by nie zawracał głowy w stolycy i jakoś ich za to karze, ale nie potrafię tego zweryfikować. Tak mi rzekła sympatyczna babeczka z ASO, ale może robiła za frontmankę do ugłaskania. Dużo by gadać. W razie czego pisz na priv.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-10-21, 07:58   

Zapomniałem jeszcze dodać, że po około 15-20 tyś km wymieniłem klocki z przodu na nowe, w ASO. A przy około 35 tyś km wymieniłem komplet tarcze-klocki ale już na własną rękę - zaoszczędziłem 800 zł.
I dwa razy wymieniałem żarówki z przodu ;-)
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-10-21, 08:30   

Teraz, po 3 latach użytkowania, mam 70.400 km, ale o klockach i tarczach nawet nie myślę. Fakt, nie szaleję jakoś tym autkiem i nie zrywam asfaltu, ale może taki urok Twojego egzemplarza. Z awarii wymienię jeszcze wymianę siłownika zamka tylnej klapy (nie domykał się centralny) i czyszczenie odmy po jakichś 40.000 km. Po 10.000 km dolałem jakieś 0,3 l płynu chłodniczego, ale potem już nie było potrzeby.
Ubiegłej zimy żarówki z przodu (fabryczne) padały mi parami dwa razy, ale na razie spokój.

Najgorsza jest instalacja LPG, o czym wie i co przyznaje sama centrala Landi Renzo, twierdząc, że fabryka popełnia jakiś błąd podczas montażu albo że miejsce parownika i elektrozaworu jest niewłaściwe. ASO ma zalecenia: 2 razy czyszczenie, potem wymiana elektrozaworu i tak w kółko.
O dziwo, po ostatniej interwencji w instalację i rzekomej modyfikacji mój Duster pali zdecydowanie więcej gazu, średnio litr na 100 km, co zauważam po rocznych i miesięcznych raportach spalania. Chyba jakoś inaczej zmapowali komputer od LPG, ale ranne szarpanie przy przełączaniu nie ustaje.
Dodam, że co 20.000 km na własny koszt zmieniam filtry LPG (wg serwisu jeden zmienia się po 40.000, a drugi po 80.000! - prawda, że skandal!?), a przy wymianach serwisowych jednego z nich sam dokładam, tzn. dopłacam za drugi. Olej i filtr zmieniam co 10.000, czyli co drugą wymianę serwisową z ES opłacam sam.
Jeśli nie zdarzy się coś bardzo złego w życiu i świecie obok nas, planuję wymienić autko w przyszłym roku chyba na nowe Sandero Stepway albo Captura, oczywiście z LPG. Jeśli za wysoko wycenią Stepwaya, pozostanę przy odnowionym Dusterze, bo jeździ się tym rewelacyjnie (Captur jest twardszy). Wiem, że ma być face lifting, ale zbliżony do wersji rosyjsko-brazylijskiej.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-10-23, 08:55   

Przy przebiegu 36 000 - 41 000 km muszę dodać kolejną usterkę. Uszkodzony lewy wahacz. Zakwalifikowany do wymiany gwarancyjnej w ASO. Wczoraj zostawiłem samochód w ASO, do odbioru w sobotę ze względu na oczekiwanie na części. Zostanie wymieniony wahacz i ustawiona zbieżność.

[EDIT]
Wymieniony lewy wahacz na gwarancji, odebrałem samochód, a pukanie i stukanie nie ustało, w zasadzie jest bez zmian. Dzisiaj jadę tam ponownie..
Ostatnio zmieniony przez Klombik92 2020-10-26, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
karmi7
karmi7

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-10-24, 14:17   

Poprzedni Duster 1,6 sce 2x4 - po 60tyś naprawa na gwarancji skrzyni biegów - wymiana synchronizatora. Obecnie 1,3TCe 4x4 po 20 tyś nic się nie dzieje.
 
     
wasyldestro


Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 3
Wysłany: 2021-03-16, 11:54   Re: Jakie macie przebiegi? Może jakaś ściąga dla nowych...

bluffer napisał/a:
Witam,
Może podalibyśmy swoje przebiegi i ewentualne awarie/koszty i przy jakim przebiegu. Szczególnie nowy silnik 1.3 TCe mnie ciekawi. Po pewnym czasie powstanie bardzo przydatne info.

Ja zacznę :-)
Duster 1.3 130 KM 2WD, przebieg 12 000 km, po 1 wymianie oleju przy 10k (seryjny ELF). Poza wyciem skrzyni wszystko ok. Jedna szkoda. Chyba kuna pogryzła wąż od turbo. Koszt samej rury 550 zł + robocizna. Całość z ubezpieczyciela poszło, nie znam finalnych kosztów.


Witam,
Dzisiaj dostałem informacje od swojego salonu, że w moim Dusterze 1.3 130KM 4WD kuna przegryzła wąż turbo. Przypadkowo znalazłem Twoje zdjęcie. Moje auto ma teraz przebieg 15 000km i jest z początku 2020. Możliwe, że od jakiegoś czasu tak z tym jeżdżę. Zaskoczył mnie fakt, że niby przegryzienie a jest identyczne jak u Ciebie. Zastanawiam się, czy to nie jest wada fabryczna tych węży. Dużo zbiegów okoliczności. Auto mam garażowane.

Koszt w serwisie w Krakowie to 660pln.

dusterwaz.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 85,8 KB

 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-03-16, 18:55   

U mnie po 27 tyś dwa razy wymiana sprzęgła, remont generalny skrzyni biegów, remont silnika, rozwarstwienie się przedniego zderzaka, źle działający paliwowskaz, tłuczenie przednich hamulców i parę drobnych innych wad. Poza tym bez uwag. :lol:
 
     
badboy85

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 61
Wysłany: 2021-03-16, 19:57   

No to kiepsko trafiłeś. Niestety w każdej marce trafiają się takie "perełki".
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2021-03-16, 21:46   

60k km. Raz w ASO wymiana elektrozaworu LPG. Do tej pory nic więcej się nie wydarzyło.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2021-03-17, 21:21   

24kkm - wymiana modułu AdBlue. Duster dał nam 800km na dojechanie do serwisu.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-03-18, 08:20   

Aktualny przebieg 6000 km. Od drugiego dnia piszczał pedał sprzęgła, ale od ręki posmarowali w ASO. Przy 3050 km wymieniony olej z filtrem. Teraz tylko uzupełnię kapkę płynu chłodniczego i wsjo.
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 96
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-05-10, 20:13   

33tyś przebiegu 1.6 SCe 4x4 . Trasy turystyczne, bezdroża , drogi polne i gruntowe oraz codzienny dojazd do pracy. Tylko przeglądy żadnych przygód i usterek. Jeździ od pierwszego strzału na dilerskim LPG. Olej między obowiązkowymi przeglądami wymieniam sobie sam (co pół roku). Klocki 45% zużycia. Leję i jeżdżę żadnych wyć skrzyni itp. usterek, które opisują ludzie tu na forum (odpukać)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-05-11, 16:21   

matiax napisał/a:
żadnych przygód i usterek. Jeździ od pierwszego strzału na dilerskim LPG.

Czyli niefabryczne LPG i nie musisz co chwila czyścić :mrgreen:
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-05-11, 21:01   

A moja bestia już z nowym serduchem 6tyś czyli to razem będzie 32tyś. Działa jak trzeba. Grunt to mijać serwisy firmowe. Mam młodego, głodnego kasy mechanika. Ogarnia. Nawet skrzynię udało mu się jakoś wyciszyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13