Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PIWO
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-11-09, 18:55   

Kapitan Shinobi napisał/a:

Jeszcze uściślijmy, co rozumiemy pod pojęcięm "czeskie" piwo.


"Czeskie piwo" oznacza zarówno piwo z Czech jak i robione zgodnie z recepturą wzorowaną na jakiejś stosowanej (w dowolnym okresie) w Czechach. Ot zwrot ten sam... a znaczenia dwa. Taka wieloznaczna ta mowa ojczysta. Dla "zaradnych" marketingowców raj. Nikt do sądu nie zaciągnie.
Na wystarczającą grupę klientów działa. Myślą, że zagraniczne żłopią. :mrgreen:
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
  Wysłany: 2020-11-09, 19:14   

Piwo wyprodukowane w Czechach jest uznawane za smaczne , bo każde nawet za 2 zł , smakuje lepiej niż nasze koncernowe typu Tyskie / Warka / Żywiec itd . Jeżeli chodzi o kraftowe (rzemieślnicze) piwo to Czesi są bardzo daleko za nami . Osobiście wole wydać 7-12 zł za naszego krafta i napić się bardzo dobrego piwa .


EDIT
Koncerny robia dość dobre PORTERY np. Żywiec czy Okocim .
 
     
OffRoad11

Marka: Dacia
Model: Duster I
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-03-17, 13:22   

Ja preferuję styl American Pale Ale (szczególnie z Browaru PROST) oraz Wheat India Pale Ale (Browar Trzech Kumpli)! Mega pijalne piwa kraftowe, które towarzyszą mi przy spotkaniach ze znajomymi, czy z rodziną! :) jedyna wada.. to ich cena :/ czasami da się wyrwać w promce lub w lidlu za mniejsza cenę, ale to trzeba śledzić na bieżąco. Pytanko do Was, w czym Wy pijecie piwo kraftowe? W pokalu? W kuflu? Ja swój pokal do piwa kupiłem rok temu w Browarze Prost, bo maja sklep piwny i w sumie bardzo dobrze się trzyma i prezentuje. Zastanawiam się nad kupnem szkła Nonic od Trzech Kumpli..
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-03-17, 18:16   

LESNICZYy, Bardzo sobie cenią Żywe z Amber, Świeże z Kormorana Olsztyn no i bardzo dobry jest czeski Bernard u nas dostępny jedynie w karczmie pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-03-17, 19:17   

Witek1952 napisał/a:
LESNICZYy, Bardzo sobie cenią Żywe z Amber, Świeże z Kormorana Olsztyn no i bardzo dobry jest czeski Bernard u nas dostępny jedynie w karczmie pozdrawiam.

To są bardzo dobre piwa regionalne . Za nie za duże pieniądze oferują dość dobre doznania . Czasami sam kupię ale preferuje piwa kraftowe , w których często rządzi amerykański chmiel . Uwielbiam IPA mocno goryczkową :mrgreen: .
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-03-17, 19:24   

OffRoad11 napisał/a:
, w czym Wy pijecie piwo kraftowe? W pokalu? W kuflu? Ja swój pokal do piwa kupiłem rok temu w Browarze Prost, bo maja sklep piwny i w sumie bardzo dobrze się trzyma i prezentuje. Zastanawiam się nad kupnem szkła Nonic od Trzech Kumpli..

Do IPA czy APA najlepsze jest szkło IPA Glass, nonic jest szeroki więc nie oddaje za dobrze zapachu piwa . Obecnie jest zima więc uwielbiam porter , imperialny porter , stout i RIS . Do tych piw dobrze pasuje teku , które można kupić nawet w markecie z zestawem Komes :mrgreen: . IPA i APA pije cały rok , kraftowym pilsem nie pogardzę , czasami kwas 8-)
 
     
DAKo
Stary Hanys


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 15
Wysłany: 2021-03-20, 18:09   

Panowie a jak u was z IBU ? Mój rekord ;-) 93 Konstancin IPA :lol: - petarda , gruba petrada ;-)
_________________
HardRockMetalLotFan
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-03-20, 18:13   

czeskie piwo jeżeli dobrze pamiętam prazdroj czy coś takiego. Monetę można było położyć na pianie. Ech ile ja tego piwa przepuściłem przez siebie :lol:
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-03-20, 19:38   

DAKo napisał/a:
Panowie a jak u was z IBU ? Mój rekord ;-) 93 Konstancin IPA :lol: - petarda , gruba petrada ;-)

To już dość dobry wynik , ogólnie rodacy lubią kiepskie piwa o smaku zbliżonym do wody a goryczy się boją .
U mnie browar Solipiwko Bruce 122 IBU :mrgreen: .
Obecnie browary prześcigają się w hopp rate czyli ilość chmielu na litr piwa . Takie wyższe ilości to w okolicy 30g/1l . Koncernowe lagery za 2.50 zł mają 1 gram chmielu na litr :shock: :mrgreen:
 
     
DAKo
Stary Hanys


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 15
Wysłany: 2021-03-21, 05:59   

LESNICZYy napisał :
U mnie browar Solipiwko Bruce 122 IBU :mrgreen: .
--------------------------------------------------------------------------------------------
Gdzieś czytałem że IBU 120 to właściwie wartość graniczna :roll:
ale jest taki Birbant & AleBrowar Kiss The Beast ( Ultra IPA ) :-)
Po jednym chyba można by spokojnie iść na niedzielną drzemkę i obudzić się we wtorek :mrgreen:
Pozdrawiam Adam
_________________
HardRockMetalLotFan
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-03-21, 08:27   

DAKo napisał/a:
LESNICZYy napisał :
U mnie browar Solipiwko Bruce 122 IBU :mrgreen: .
--------------------------------------------------------------------------------------------
Gdzieś czytałem że IBU 120 to właściwie wartość graniczna :roll:
ale jest taki Birbant & AleBrowar Kiss The Beast ( Ultra IPA ) :-)
Po jednym chyba można by spokojnie iść na niedzielną drzemkę i obudzić się we wtorek :mrgreen:
Pozdrawiam Adam

Oczywiście że to tylko liczba ale chwalić się można . Piwo o niższym IBU może być bardziej gorzkie w odczuciu , wszystko zależy od całego zasypu .
Birbant & AleBrowar Kiss The Beast ma 8.1% więc trochę powyżej średniej . Ja ostatnio lubię portery i stouty , które w wersjach imperialnych mają spokojnie 11% alkoholu :mrgreen: . Do tego są smaczne , treściwe a alkohol jest głęboko ukryty w smaku . Moc oczywiście pozostaje .
Ostatnio smakuje mi Nepomucen Pollock BLUEBERRY & VANILLA CREAM CAKE IMPERIAL PASTRY SOUR IPA 10% . Taki Rockmill Black Noble Coffee&Vanilla Imperial Stout 11% . Najmocniejsze na rynku są piwa wymrażane , 20% alkoholu to pestka 8-) .
Z tą drzemką nie mogę się zgodzić :mrgreen: .
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-03-21, 10:55   

http://kraftmagia.pl/2018...apomniec-o-ibu/ :-P
 
     
Godefroy_1987

Marka: Dacia
Model: Duster 150KM, 4x4
Dołączył: 15 Lis 2020
Posty: 16
Wysłany: 2021-03-21, 16:51   

A z takich ogólnie dostępnych piw to jakie mają najwyższe IBU? Kupuję Grodziska APA i Corneliusa Hazy APA.

Generalnie lubię gorzkie piwa.

A tak w ogóle to takim piwnym odkryciem sprzed lat typu dobre i niedrogie jest dla mnie piwo, które zawsze kupuję przy okazji bycia na Akcji Bałtyckiej pod Darłowem (obrączkowanie ptaków, co roku jeździmy z żoną), Browar w Koszalinie i piwka BROK Sambor i BROK Martin. Rewelacja.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-03-21, 17:45   

Godefroy_1987 napisał/a:
A z takich ogólnie dostępnych piw to jakie mają najwyższe IBU? Kupuję Grodziska APA i Corneliusa Hazy APA.


W miarę dostępne goryczkowe moim zdaniem : Konstancin IPA , Grodzisk Wielkopolski , Alebrowar Rowing Jack , Gościszewo Szeryf . Te dwa czasami w Lidlu , prawie wszystkie IPA są mniej lub więcej goryczkowe . Naklepiej żeby była West Cost IPA to już mamy gwarancje fajnej goryczki na 99.9% . Żywiec Porter też ma w miarę goryczkę tylko inaczej się ją odbiera .
 
     
toyota555

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: slask
Wysłany: 2021-03-22, 21:38   

Godefroy_1987 napisał/a:
A z takich ogólnie dostępnych piw to jakie mają najwyższe IBU? Kupuję Grodziska APA i Corneliusa Hazy APA.

Generalnie lubię gorzkie piwa.

A tak w ogóle to takim piwnym odkryciem sprzed lat typu dobre i niedrogie jest dla mnie piwo, które zawsze kupuję przy okazji bycia na Akcji Bałtyckiej pod Darłowem (obrączkowanie ptaków, co roku jeździmy z żoną), Browar w Koszalinie i piwka BROK Sambor i BROK Martin. Rewelacja.

masz rację kto nie pił BROKA niech żałuje ale jak pić to z porządnego kufla jak by ktoś chciał kupić to mam dużą kolekcję kufli z różnych karczm i barbórek do sprzedania
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10