Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy serwis
Autor Wiadomość
KJay

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 41
Wysłany: 2021-04-20, 10:32   Pierwszy serwis

Mija rok od zakupu mojego 130Tce (przejechane niecałe 10tys. km, auto raczej weekendowe więc jak już jedzie to dłuższe dystanse, po mieście prawie się nie kręci) i wybieram się na pierwszy serwis. Zastanawiam się co tak naprawdę jest robione na pierwszym serwisie bo według dokumentacji pierwszą wymianę oleju Duster przewiduje po 30tys. lub 24 m-cach. Według specyfikacji na Serwisie A wymieniany jest tylko filtr kabinowy i ogólnie sprawdzane poziomy płynów i stan pojazdu. Co mieliście robione na pierwszym serwisie i jakie były koszty?
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2021-04-20, 12:03   

U mnie wymienili jeszcze filtr powietrza.
Olej zmień sobie we własnym zakresie co 10-15kkm.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2021-04-20, 13:19   

Serwis po roku bez oleju, bo ten wymieniam co15tyś, 559,5PLN w tej cenie jest filtr kabinowy i jego montaż oraz"przegląd pojazdu"
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2021-04-20, 13:37   

Nie dalej jak miesiąc temu byłem na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym. Trzeba negocjować, jeszcze jeszcze raz negocjować przed przyjazdem na przegląd. Można dużo ugrać.
Mój opis z tego tamtu jest w tym linku.
http://www.dusterklub.pl/...t=2190&start=15
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-04-25, 18:25   

U mnie wymiana oleju, filtra oleju i ogólny przegląd. Filtra powietrza tzn wymiany się się nie doprosiłem. Nie wiem czemu tego nie zrobili. Ja mam swój grafik wymiany. Co 10-15tyś olej i filtry. Czasami wychodzi 2 razy w roku. Jeszcze postanowiłem wymieniać olej w skrzyni co 100tyś. Ostatnio wymieniłem w swoim drugim samochodzie olej po takim przebiegu i stary, tzn ten zlewany był bardzo brudny. Czarny jak święta ziemia. :shock: :shock:
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-04-30, 08:32   

Obecny przebieg: ok 8300 km
Też mam swój grafik przeglądów. Pierwsza wymiana oleju z filtrem zrobiona przy 3000km. Przy 13 000km znowu zmienię olej dodatkowo dorzucę filtr powietrza i obydwa filtry gazu. Za kolejne 10 000km akurat wypadnie mi pierwszy serwis gwarancyjny. Wychodzę z założenia, że jak dbasz tak masz. Poza tym w tych kosiarkowych wysilonych silniczkach najważniejsza jest prewencja.
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
Tur

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 67
Wysłany: 2021-05-01, 13:18   

marta123 napisał/a:
Pierwsza wymiana oleju z filtrem zrobiona przy 3000km.

Czy po tych 3 000 faktycznie wymienia się olej? Patrzyłem na rozpiskę przeglądów gwarancyjnych, to tam jest info o tym, że olej wymieają dopiero po 3 latach? o_0 Zapłaciłem za przeglądy za 5 lat z góry (w tym jest 5-cio letnia gwarancja), a tu się oazuke, że chyba tylko raz wymienią w tym czasie olej :D Od kilku osób wiem, ze generalnie wymieniać się powinno co rok lub 12 tyś km. O tych 2-3 tyś na początku nie słyszałem, chociaż to mój pierwszy salonowiec :D
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2021-05-01, 14:33   

Ja wiem. To tylko YouTube, ale oglądnij
https://m.youtube.com/watch?v=nMUFT-ow7tI
https://m.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo i zadaj sobie pytanie: Czy napewno chcesz żeby ten cały syf "ulepszał" Twój silnik przez 30tys. km?

Tur napisał/a:
...olej wymieają dopiero po 3 latach
Poprawka :-) . Po 2 latach lub po 30 tys. km.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-05-01, 14:43   

Tur napisał/a:

Czy po tych 3 000 faktycznie wymienia się olej? (...)


Są zwolennicy wymian jak w rozpisce oraz tych robionych częściej. Ja do drugiej grupy należę. Pierwszą pozaplanową wymianę mam już za sobą.

Za wymianą po dotarciu przemawia fakt, że w spuszczonym wtedy oleju znajdują się opiłki metalu i inne „atrakcje”. Sporo filmików to potwierdzających można na YouTube obejrzeć. Podobnie stan oleju po kilkunastu tysiącach do częstszych wymian zachęca.

Z drugiej strony są stwierdzenia aby dać sobie spokój i „pieniędzy nie wyrzucać”. Koronnym argumentem jest to, że wielu zauważa: „Nie robiłem nic więcej niż instrukcja kazała i nic się nie stało”.

Ja uważam, że w horyzoncie kilku lat silnik faktycznie zalecane obecnie minimum „troski olejowej” powinien przetrwać. Musi się to jednak na nim odbić później. Jak napisano powyżej: „jak dbasz tak masz”.
Nie da się udowodnić, że mam rację bo w starszych samochodach mogą być dziesiątki powodów występowania problemów. Faktem jednak jest to, że producenci zmienili własne zalecenia... często w trakcie zakładania tych samych silników. Dwadzieścia lat temu pierwsza wymiana była czymś normalnym i wymaganym pod rygorem utraty gwarancji. Dziś względy marketingowe decydują. Lwia część sprzedaży idzie do flot. Firmy przy wyborze danego modelu liczą koszt zakupu i koszt eksploatacji. No to producent aut zmniejsza koszty eksploatacji kosztem producenta oleju. Firma kupująca oszukana się nie czuje... bo te 3-5 lat samochód we flocie pojeździ. Ewentualne szybsze zajechanie to kłopot tych, którzy poflotowe auto sobie kupią.

Ps.
Jak pewnie się domyśliłeś ja planuję mieć swego Dustera co najmniej dziesięć lat.
 
     
KJay

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 41
Wysłany: 2021-05-05, 10:40   

Stary Maciej napisał/a:
Serwis po roku bez oleju, bo ten wymieniam co15tyś, 559,5PLN w tej cenie jest filtr kabinowy i jego montaż oraz"przegląd pojazdu"


Pińcet tylko za wymianę filtra kabinowego to sporo, a wymienili przynajmniej czy tylko wystawili fakturę, że wymienili?
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-05-05, 12:12   

A chciałem grzecznie dopytać. Te dodatkowe wymiany oleju wykonujecie w ASO, czy poza.
Wyczułem jakiś dziwny opór przy pytaniu w ASO o dodatkowe wymiany oleju wcześniej, niż zaleca producent. W mojej karcie przeglądów jest wymaganie wykonania przeglądu po roku lub 30 000 km, co oznacza, że jak się dobrze używa samochodu, to Ci wcześniej, niż po 3 000 km nie wymienią.
 
     
KJay

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 41
Wysłany: 2021-05-05, 12:26   

Cytrynola napisał/a:
A chciałem grzecznie dopytać. Te dodatkowe wymiany oleju wykonujecie w ASO, czy poza.
Wyczułem jakiś dziwny opór przy pytaniu w ASO o dodatkowe wymiany oleju wcześniej, niż zaleca producent. W mojej karcie przeglądów jest wymaganie wykonania przeglądu po roku lub 30 000 km, co oznacza, że jak się dobrze używa samochodu, to Ci wcześniej, niż po 3 000 km nie wymienią.


W ramach wykupionego pakietu gwarancyjnego to Ci nie wymienią oleju po 3tys., jak zapłacisz normalnie za serwis olejowy to zrobią bez problemu (600+ pln). Duster normalnie przewiduje pierwszą wymianę po 30tys. albo 24 m-cach. Jeżeli jeździsz głównie miasto (krótkie przejazdy) to zalecają skrócić to o połowę i.e. 15tys. - 12m-cy. Szkody Dusterowi przez wcześniejszą zmianę oleju na pewno nie zrobisz, jak zamierzasz długo trzymać auto to warto zmienić "po dotarciu", jak zmieniasz auto co 3-5 lat to będzie się martwił przyszły właściciel. Przy samodzielnej zmianie oleju pozostaje pytanie o zachowanie gwarancji itd., wiele osób robi samodzielnie lub poza aso, jak się leje właściwy olej to teoretycznie nie mają podstaw do podważania ważności gwarancji.
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-05-05, 13:04   

Chcę robić wymiany częściej, niż ustawa przewiduje, ale ASO, jak to ASO, nie czuję ich intencji, a skontrolować trudno. Zamierzam stosować ten sam olej, ten sam filtr co fabryczny.
Problem na razie nie jest pilny, stąd czas by zapytać.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-05-05, 13:35   

Mam easy serwis do 100 000 km, ale po moich ostatnich przebojach z ASO nie wiem po co ja to dokupiłam hahaha :mrgreen: ;-)
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
kilkenny


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-05-05, 13:55   

Cytrynola, jak kupowałem Dustera zapytałem wprost Pana od sprzedaży czy olej mogę wymienić w innym punkcie niż ASO, stosując taki sam zalecany oraz filtr i jeszcze fv za tą usługę. Dostałem odpowiedź, że lepiej to zrobić w ASO ponieważ przy przeglądzie serwis może robić problem jak się dopatrzy, że korek nie jest fabryczny, a żeby było taniej to można się dogadać z ASO, olej i filtr kupić, a oni tylko wymiany dokonają. Nie wiem co znaczy taniej w ASO.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11