Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dacia w natarciu
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-05-18, 16:20   Dacia w natarciu

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-elektryczne-auto-za-mniej-niz-50-tys-zl,nId,4495175

To jak?
Zamienicie swoje Dustery na e-Springi?

… Bo ja nie!
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-05-18, 23:07   

No tak, już pędzę rezerwować ;-) .

Już gdzieś tutaj pisałem, że nie podoba mi się kierunek w jakim zmierza obecnie motoryzacja, stanowisko podtrzymuję i nie zmienią tego żadne pół/ćwierć/100% elektryki, nawet jeśli zostaną szumnie nazwane jak dla przykładu Honda NSX, BMW i8, Ferrari La Ferrari itd (swoją drogą, czy można wymyślić głupszą nazwę dla samochodu? To tak, jakby Merc wypuścił np. "Mercedes C63 AMG Mercedes").
 
     
Rezysstor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 67
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-18, 16:23   

Samochody, na „paluszki” mnie również, nie kręcą.
Cała ta elektryczno – elektroniczna motoryzacja, to kolejny element zabierania nam resztek wolności.
Samochód ma się stać kartą kredytową, sprzężoną ze śledzącym nas smartfonem – nie masz kasy, nie pojedziesz, podpadłeś, nie pozwolimy ci jechać, a jak jeszcze jedziesz, to wiemy, że zdradzasz żonę.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-06-20, 18:07   

No tak... dzisiejsze możliwości i praktyki inwigilowania to pewnie temat rzeka...
Może kiedyś w pogaduszkach wypłynie...

Ale jeśli nawet mój Duster ma w naturze kolaborowanie z jakimiś podglądaczami, to trudno.
Wybaczam mu.
Grunt, że robi "brrrr" a nie "źźźź"
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-15, 06:59   

Kilka lat temu, kolega który ma Multiplę, był trochę zły na kawały o tym samochodzie i 'śmiechy', że to najbrzydszy samochód... Oczywiście się tym nie przejmował. 8-)

A teraz, gdy jest "Dacia w natarciu", konkurencja, (no bo kto?), szuka sposobów na zniechęcanie chętnych na Dacię. Natrafiłem na Fb na taki ośmieszający obrazek... Trochę mnie to zabolało, choć to przecież 'żart'...

konkurenci osmieszają.jpg
Plik ściągnięto 116 raz(y) 86,85 KB

 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-08-16, 00:33   

Viktor napisał/a:
(...) choć to przecież 'żart'...


Obrazek humorystyczny i zabawny. Stawiam jednak, że powstał w całkiem poważnym celu.
Cóż, tak to już jest. Nie tylko pomiędzy producentami aut ale i w życiu. Jak się coś wnosi, to inni czują się zagrożeni i kąsają. Na spokój i klepanie po ramieniu liczyć może tylko ten, kto potulnie zajmie wyznaczone przez innych miejsce.

Ps.
Multipla bardzo zyskiwała gdy się do niej wsiadło :mrgreen: .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-08-17, 23:09   

Rzecz gustu, ale faktycznie, Multipla była jednym z najbrzydszych samochodów świata. Godnie zastąpił ją Juke ;-) .
Co do samego obrazka - Dacia ma technikę z Renault (w tym systemy bezpieczeństwa), więc nie może być tak źle. W końcu dopuszczono ją do sprzedaży w EU, a np. kilku chińskich producentów się nie załapało - właśnie przez crash testy.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-08-18, 05:42   

Jeszcze było Twingo i życie na okrągło. :-) ;-)
 
     
terminus


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2020-10-07, 18:44   

Obrazek jest przerobiony i lata temu był z Ładą 2107. Na rosyjskich stronach, były dobre dowcipy:

Czemu nie da się zrobić testów zderzeniowych Łady? Bo manekin wyskakuje w biegu albo wbija hebel w podłogę...

W zakładach w Togliatti (tam robili Ładę tą socjalistyczną) opracowano autorską nawigację, samochód wyjechał z fabryki... poszukiwania trwają...
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-07-29, 06:05   

Kapitan Shinobi napisał/a:
(...)
Dacia ma technikę z Renault (w tym systemy bezpieczeństwa), więc nie może być tak źle. W końcu dopuszczono ją do sprzedaży w EU, a np. kilku chińskich producentów się nie załapało - właśnie przez crash testy.


Jest gdzieś tu na forum filmik ze zderzenia Dustera, w wyniku którego się przewrócił... Z tego co pamiętam nic poważnego się nie stało osobom w nim jadącym. Poniżej kadry z materiału tv lokalnej w Brodnicy, pokazującej zderzenie Dustera z radiowozem. "Kierowcy zostali lekko ranni"

Tv Brodnica.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 336,27 KB

 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-07-30, 11:50   

Kapitan Shinobi napisał/a:
No tak, już pędzę rezerwować ;-) .

Już gdzieś tutaj pisałem, że nie podoba mi się kierunek w jakim zmierza obecnie motoryzacja, stanowisko podtrzymuję i nie zmienią tego żadne pół/ćwierć/100% elektryki, nawet jeśli zostaną szumnie nazwane jak dla przykładu Honda NSX, BMW i8, Ferrari La Ferrari itd (swoją drogą, czy można wymyślić głupszą nazwę dla samochodu? To tak, jakby Merc wypuścił np. "Mercedes C63 AMG Mercedes").


Dokładnie, jak kolega wyżej mówi. Już pędzę, żebym tylko w biegu do rezerwacji elektroszajsu nóg po drodze nie połamała.
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-07-30, 18:25   

marta123 napisał/a:
Kapitan Shinobi napisał/a:
No tak, już pędzę rezerwować ;-) .

Już gdzieś tutaj pisałem, że nie podoba mi się kierunek w jakim zmierza obecnie motoryzacja, stanowisko podtrzymuję i nie zmienią tego żadne pół/ćwierć/100% elektryki, nawet jeśli zostaną szumnie nazwane jak dla przykładu Honda NSX, BMW i8, Ferrari La Ferrari itd (swoją drogą, czy można wymyślić głupszą nazwę dla samochodu? To tak, jakby Merc wypuścił np. "Mercedes C63 AMG Mercedes").


Dokładnie, jak kolega wyżej mówi. Już pędzę, żebym tylko w biegu do rezerwacji elektroszajsu nóg po drodze nie połamała.

Zgodzom się :mrgreen: , jaka to ekologia jak prąd jest z wongla :roll: .
P.S.
Mój klasyk już czwarty raz przeszedł przegląd rejestracyjny z palcem w żici (4 litery) i jakoś specjalnie o niego nie dbam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Agencja ubezpieczenieniowa Tanie Ubezpieczenia Szczecin
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12