Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcesoria do FL2
Autor Wiadomość
cezzy999

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 5
Wysłany: 2022-04-20, 13:16   Akcesoria do FL2

Cześć,

czekam na swojego Dustera i w między czasie rozważam ewentualne akcesoria. Z pewników wiem, że dokładam hak.
Jest jednak parę innych rzeczy nad którymi się waham. Znajdzie się jakaś dobra dusza, która podzieli się opinią z użytkowania, ew. sensownością zakupu dodatków z listy poniżej?

Myślę nad:
- osłony nadkoli ewentualnie chlapacze
- listwy boczne na drzwi
- śruby antykradzieżowe (daje to jakiekolwiek realne zabezpieczenie kół?)
- owiewki szyb

Ma ktoś szarego cometa z tymi akcesoriami i mógłby podzielić się fotką jak to wygląda w zestawieniu z tym kolorem?
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 270
Wysłany: 2022-04-21, 08:35   

Cześć.
Osłony nadkoli - nie mam. Serwis LZParts omawiał te akcesoria. W tylniej osłonie pod wlewem paliwa, gromadzi się ściekające paliwo, klej puszcza... Pod innymi pewnie też zbiera się woda i brud.

Chlapacze - mam, polecam. Mniej błota leci na progi drzwi itp.

Listwy boczne - nie mam. Mam już obicia "parkingowe" na drzwiach. Chyba do kolejnego auta bym kupił.

Śruby antykradzieżowe - nie mam. Każdy porządny złodziej je ma.

Owiewki szyb - mam. Uczucia mieszane. Do kolejnego auta kupiłbym tylko na tylne okna. Przy otwartym przednim oknie latają i "pierdzą". Gdy zrobi się szczelinę, można jechać nawet w czasie dużego deszczu i auto mniej paruje w środku. Na postoju i podczas noclegu w aucie - super sprawa. Jeżeli chcesz często robić "zimny łokieć" to nie polecam.

Pomyśl jeszcze nam gumową wkładką do bagażnika. Śnieg i błoto z butów, rozbite jajka, wylane mleko nie wsiąkną w podłogę.

Gumowe dywaniki też się sprawdzają.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2022-04-22, 08:13   Re: Akcesoria do FL2

cezzy999 napisał/a:
Cześć,


Myślę nad:
- osłony nadkoli ewentualnie chlapacze
- listwy boczne na drzwi
- śruby antykradzieżowe (daje to jakiekolwiek realne zabezpieczenie kół?)
- owiewki szyb


- osłony nie, ale guma na pędzel, Autoplastone tak
- mogą sie przydać, ale ja bym folią okleił drzwi.
- w dacii? no nie
- jak masz klimę to po co?
 
     
cezzy999

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 5
Wysłany: 2022-04-24, 13:25   

mikeleft napisał/a:
W tylniej osłonie pod wlewem paliwa, gromadzi się ściekające paliwo, klej puszcza... Pod innymi pewnie też zbiera się woda i brud.


tego się właśnie obawiam. dobre miejsce żeby ruda mogła się dyskretnie hodować.


mikeleft napisał/a:
Pomyśl jeszcze nam gumową wkładką do bagażnika. Śnieg i błoto z butów, rozbite jajka, wylane mleko nie wsiąkną w podłogę.

Gumowe dywaniki też się sprawdzają.


To pominąłem, ale biorę na pewno. Zastanawiam się tylko czy dopłacać za "salonowe" czy kupić poza ASO. Ceny zdecydowanie różne...

Dzięki za podpowiedzi :)
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2022-04-24, 17:16   

mikeleft napisał/a:
gromadzi się ściekające paliwo, klej puszcza...

Jak ktoś jest niedołęga -sorry to taki żart, wredny ale nie mogłem się powstrzymać ;-)
Ja mam listwy od nowości i nic się nie dzieje, dla mnie lepiej wygląda z listwami i są pewnym zabezpieczeniem. Prawda jest taka że to zależy tylko od Ciebie bo ten kto nie ma to jakoś ten fakt usprawiedliwia sobie i ich opinie nie są do końca miarodajne w stosunku do posiadaczy. Jeżeli są dobrze zamontowane to żadnych problemów nie należy się doszukiwać.
cezzy999 napisał/a:
"salonowe"

Złe nie są, wszystko kwestia gustu.
cezzy999 napisał/a:
- owiewki szyb

Nie mam i nie widzę sensu, chyba nawet były jakieś narzekania na tym czy na drugim forum.
 
     
bratex

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 5
Wysłany: 2022-04-24, 19:29   

Z tym ściskającym paliwem to chyba tylko jeśli ktoś to robi celowo, albo wyjmuje pistolet z wciśniętym spustem. Rowniez mam osłony, nic nigdy mi nie scieklo - jednym słowem polecam bo Duster dużo zyskuje na wyglądzie i praktyczności. Jest to dobra osłona przed parkingowymi ocierkami.

Co do dywanika do bagażnika, mam oryginalny, który jest OK, ale jest sztywny. Jakbym teraz miał kupować to zdecydowanie kupiłbym wyrób FROGUM. Mam w drugim aucie i jakość linii ProLine jest na najwyższym poziomie. Guma wytrzymala, miękka i pachnąca.

Owiewki, dla mnie to PRL.

Listwy na drzwi, super sprawa, szkoda tylko że napis DUSTER nie jest wypełniony kolorem np lakieru.
 
     
bratex

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 5
Wysłany: 2022-04-24, 20:18   

A i chlapacze też dokupiłem, założyłem, polecam. 30min gimnastyki i założone, są praktyczne bo lekko wystają na boki i widać ile zbierają spod kół błota. Bardzo miękkie więc nawet przy jeździe w terenie nie powinny się poobrywać. Tym bardziej że przednie są zamontowane w 6 punktach. Patrząc na auto dobrze grają z sylwetką auta.
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 94
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2022-04-25, 06:01   

cezzy999 napisał/a:


mikeleft napisał/a:
Pomyśl jeszcze nam gumową wkładką do bagażnika. Śnieg i błoto z butów, rozbite jajka, wylane mleko nie wsiąkną w podłogę.

Gumowe dywaniki też się sprawdzają.


To pominąłem, ale biorę na pewno. Zastanawiam się tylko czy dopłacać za "salonowe" czy kupić poza ASO. Ceny zdecydowanie różne...

Dzięki za podpowiedzi :)


Nie wiem jak w wersji 4x2, ale ja brałem salonową ze względu na precyzyjne dopasowanie do kształtu bagażnika.
_________________
I like Duster
 
     
Henry

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-04-25, 12:05   

A używał ktoś wkładu do bagażnika EasyFlex? Zwykłe korytko to mało - potrzebuję czegoś co ochroni też boki jak włożę ubłocony rower albo worek ziemniaków.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2022-04-25, 12:18   

bratex napisał/a:
Jakbym teraz miał kupować to zdecydowanie kupiłbym wyrób FROGUM.

Ja mam lokalny wyrób Rezaw_plast", dobry, jest taki mocno antypoślizgowy że nic nie lata na boki.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 270
Wysłany: 2022-04-26, 09:36   

Black Dusty napisał/a:
...bo ten kto nie ma to jakoś ten fakt usprawiedliwia sobie i ich opinie nie są do końca miarodajne w stosunku do posiadaczy.
cezzy999 napisał/a:
- owiewki szyb

Nie mam i nie widzę sensu...


Piękne zestawienie ;-)
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 270
Wysłany: 2022-04-26, 09:46   

bratex napisał/a:
Z tym ściskającym paliwem to chyba tylko jeśli ktoś to robi celowo, albo wyjmuje pistolet z wciśniętym spustem. Rowniez mam osłony, nic nigdy mi nie scieklo...


Nigdy nie mów nigdy.

Mnie raz nie odbił pistolet przy tankowaniu. Stałem obok i wyłączyłem go w sekundę. Kaskada paliwa i tak zalała błotnik, koło oraz buty.
 
     
cezzy999

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 5
Wysłany: 2022-04-26, 10:10   

mikeleft napisał/a:
Black Dusty napisał/a:
...bo ten kto nie ma to jakoś ten fakt usprawiedliwia sobie i ich opinie nie są do końca miarodajne w stosunku do posiadaczy.
cezzy999 napisał/a:
- owiewki szyb

Nie mam i nie widzę sensu...


Piękne zestawienie ;-)


Najcenniejsze są opinie osób, które mają i to czy im się sprawdzają, ale inni też mają swoje przekonania albo jakieś argumenty dlaczego nie dołożyli sobie czegoś ;-)

Zaczynam się dziwnie czuć na mieście, bo co widzę jakiegoś FL2 to podchodzę i patrzę czy ma dodatki :mrgreen:
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2022-04-26, 12:10   

mikeleft napisał/a:
Piękne zestawienie

Mogę sobie na nie pozwolić bo kiedyś miałem ten wynalazek :-) , staram się zwykle pisać z własnego doświadczenia lub pewnych zweryfikowanych źródeł, nie piszę powielając czyjeś gadania.
 
     
temp

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 08 Maj 2023
Posty: 2
Wysłany: 2023-05-29, 05:34   

Mam pytanie odnośnie listw ochronnych drzwi - zaparkowałem niedawno swoją świeżo nabytą Dacię Duster II obok zwykłej osobówki i wyszło mi, że miejsce, w którym może dojść do kontaktu gdy ktoś z tej osobówki za mocno otworzy drzwi jest nieco ponad tym, gdzie przykleja się te osłony. W jaki sposób więc one mają chronić przed uszkodzeniami parkingowymi...?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11