Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nakładki ochronne nadkoli + Chlapacze
Autor Wiadomość
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-02-12, 20:55   

Ciemniejszy, niezmatowiały, nieuszkodzony lakier równo w miejscu wszystkich zdemontowanych elementów nie będzie specjalnie szpecił.
Gdyby ktoś cenił bardziej praktyczność ponad stlistyczne zalety tych elementów, to można by zabezpieczyć te powierzchnie lakierem poliuretanowym (Raptor, Cobra) o strukturze baranka. I to się nie rysuje, nie odpadnie przy drobnych uderzeniach, nic pod to nie wejdzie. Koszt materiału ok. 150 zł.
--------------------------------------
Też zastanawiłem się czy nie skorzystać z tej oferty elementów do przyklejenia.
- Czy one chronią tylko bok błotnika, czy też zachodzą (zaginają się) na rant od strony opony?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-13, 18:17   

Bogdan Misiek napisał/a:

- Czy one chronią tylko bok błotnika, czy też zachodzą (zaginają się) na rant od strony opony?


Zagięcie u dołu jest w kształcie "L". Dół nadkola idzie pod kątem prostym do środka (w stronę koła). Wchodzi tam na jakieś 2 cm. Nie mierzyłem ale jeśli to Ci potrzebne, to napisz.
Ty chyba założyłeś kształt "U". Tak nie jest.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-02-22, 10:49   

Jednak się zdecyduje na te listwy. Póki co muszę kupić glinkę i usunąć te piękne drobiny asfaltu i ślady innego drogowego dziadostwa. Na białym wygląda to tragicznie.
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-22, 18:29   

Kup mu.
Auto trzeba rozpieszczać.

Wdzięczność gwarantowana. :mrgreen:
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-02-22, 20:55   

Ja mam u siebie w DD2 komplet naklejek plus spoiler na klapie i zero kłopotów - trzyma się wszystko bardzo dobrze już prawie 3 lata, ale z tego co mi mówili taką operację (naklejania) najlepiej wykonać na bardzo dobrze nagrzanej karoserii np. latem. Obawiam się, że teraz to nawet w ASO nie mają pomieszczeń nagrzanych do 20st.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 230
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-02-23, 11:50   

maugu, blachę można miejscowo wygrzać nagrzewnicą. Jak będą chcieli to sobie poradzą.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-02-23, 12:29   

No, oczywiście masz rację - dobry fachura będzie wiedział co i jak. Może np. wprowadzić samochód na godzinkę do jakiejś lakierni i niech się grzeje razem oczywiście z tymi plastikami do przyklejenie. Mnie kleili w środku lata to wszystko było super gorące i jak zapewniali monterzy w ASO (przy zakupie) będzie na 100% trzymało i jak widać trzyma - temperatura na pewno nie zaszkodziła.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
RafeM

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 15 Maj 2022
Posty: 1
Skąd: Wawa
Wysłany: 2022-05-22, 12:19   

A co sądzicie o tych, może ktoś montował?
https://www.olx.pl/d/ofer...D5-IDHCvsg.html
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-05-22, 12:21   

Z olx

Tam się nie kupuje
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-05-23, 10:19   

Sajmon117 napisał/a:
Z olx

Tam się nie kupuje



Dlaczego? Chodzi o jakość towaru czy może jakość obsługi? Podobne nakładki metalowe można kupić na Allegro. Na parkingu zrobili mi już kilka wgniotek. Auto mam pokryte powłoką hydrofobową i przez to są lepiej widoczne. Nakładki by sprawę załatwiły bo zasłonią. Ktoś używał takich? Obawiam się, że też będą się wgniatały jak będą z cienkiej blachy.
_________________
Witek
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-05-23, 15:33   

Swego czasu pisałem do nich - są też na allegro. Wtedy mieli tylko listwy do DD wer. 1 i chyba te także pasują do tej wersji. System mocowania ciekawy (nie trzeba kleić), ale jak to wygląda w praktyce nie wiem.
 
     
volcan

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 1
  Wysłany: 2022-05-27, 17:00   

BLACHA_997 napisał/a:
Swego czasu pisałem do nich - są też na allegro. Wtedy mieli tylko listwy do DD wer. 1 i chyba te także pasują do tej wersji. System mocowania ciekawy (nie trzeba kleić), ale jak to wygląda w praktyce nie wiem.


Delikatnie określając - nie nadaje się to do niczego. Straszliwa tandeta - blaszka obłożona nierówno obciętym czymś, co przypomina izolację z tanich chińskich kabli. System mocowania na te blaszki jest niedorzeczny - nie ma możliwości solidnego zamontowania, przez co te nakładki masakrują lakier na błotnikach (co najgorsze - też na rantach) i zbiera się pod nimi błoto, piach, sól itd. z drogi. Jeżeli już - trzeba by to zamontować tak naprawdę na kleju do szyb np. - ale wtedy właściwie nie da się już pod spód dostać i gdyby ruda się wzięła do roboty, to nawet się nie zorientujesz, że błotników już prawie nie ma.

Żeby nie było - mam podobny produkt (ale do Hyundaia Santa Fe SM) w piwnicy - ten sam producent, taka sama tandeta. Nigdy nie skusiłem się, żeby to zamontować - po prostu wygląda to tak dramatycznie, że nie miałem serca tak auto skrzywdzić.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2022-05-27, 18:37   

Dzięki, cenna opinia.
Też, podobnie jak inni, przeglądałem już w zeszłym roku między innymi te oferty.
 
     
Zenko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2023
Wiek: 61
Dołączył: 19 Mar 2020
Posty: 6
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: 2023-04-21, 12:41   

Kupiłem nowego dustera i dlatego że w poprzednim miałem tylko nakładki na nadkola w tym zamówiłem z listwami ozdobnymi na drzwi koszt całkowity 2000 zł - tragedia jutro jadę do ASO na demontaż tych listew, byłem już trzykrotnie na poprawkach, odklejały się a teraz odpadła w całości listwa z drzwi pasażera i to po niecałych dwóch m-c . Niestety jak zobaczyłem jak je zamontowali to tylko pozostała decyzja o demontażu. pracownik który to wykonywał nie miał elementarnej wiedzy o tego typu pracy. Oczywiście serwis chce ponownie poprawiać ale już się nie zgadzam.
Napiszę jutro jak się sprawa zakończyła
_________________
Zeno
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10