Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zabezpieczenie przed kradzieżą
Autor Wiadomość
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-06, 20:42   zabezpieczenie przed kradzieżą

no i stało się... wczoraj w nocy mój czujny sąsiad pogonił spod mojego Dusterka jakiegoś gościa, który dziwnie długo kręcił się przy aucie, a właściwie to przy drzwiach... tak wiem, z pewnością chciał go tylko pooglądać, albo się tylko kawałek testowo przejechać ale...:)
może macie jakieś godne polecenia do tego autka patenty poza oczywiście blokadą na kierownicę:)
baardzo dziękuję, ciągle szczęśliwy posiadacz Dusterka:)
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-08-07, 08:16   

paradoksalnie - przynajmniej z mojego osobistego doświadczenia - najlepsze są samoróbki, nietypowe a przez to zupełnie nieznane potencjalnemu złodziejowi. W "maluchu" miałem np blokadę zapłonu w postaci wyłącznika, który odcinał cewkę. I dzięki temu raz nie odjechał w siną dal. Pogadaj z jakimś zmyślnym elektrykiem, na pewno coś ci podpowie
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2014-08-07, 12:32   

Znajomy miał taki oto patent:
jak popielniczka była zamknięta - brak zapłonu
otwarta - wszystko działa
problem, że w DD nie ma popielniczki (ale można zrobić taki patent z zapalniczką - trzeba np. wyjąć lub włożyć)
_________________
Pozdrawiam

 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-08-07, 13:12   

Tego rodzaju patenty trzeba robić z głową , żeby przypadkiem niechcący nie wyłączyć sobie zapłonu w jakiejś krytycznej sytuacji, np. podczas wyprzedznia TIRa! Nie wiem czy wiecie, ale z fabrycznymi immobiliserami jest tak, że jak już wszystko zagra (transponder-immo-ECU) i silnik odpali, to później nawet można transponder wyrzucić za okno, a i tak silnik nie zgaśnie. Jest tak właśnie ze względów bezpieczeństwa, żeby w razie jakiegoś niedomagania czy awarii imma w czasie jazdy, nie skończyło się tragedią.
Zreszta podobną kwestię powinno się mieć na uwadze przy podłączaniu różnych zabezp./odcięć sterowanych autoalarmem.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-08-07, 15:49   

zawsze można zastosować coś, co nie ingeruje w elektrykę i elektronikę - np odcięcie dopływu paliwa. Co prawda auto wtedy odpali i zapewne kilkaset metrów odjedzie ale założę się,że po zatrzymaniu amator cudzej własności szybko opuści pojazd ;-)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-08-07, 16:16   

Ja nie pisałem, że nie można ingerowac w elektrykę czy elektronikę, tylko że należy robić to z glową :-) (zreszta jak wszystko).

A jeśli zrobić jakieś odcięcie na drodze między pompą paliwa a listwą wtryskową, to wprawdzie silnik na biegu jalowym popracowałby może kilkadziesiąt s czy 2-3min, ale już jak ktoś chciałby ruszyć autem, to pewnie nawet 100m nie przejedzie, bo ciśnienie w listwie bardzo szybko spadnie i bedzie po ptokach.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-08, 02:28   

odcięcie paliwa, z tego co przeczytałem jest chyba faktycznie najbardziej skuteczne i pozbawione wad... są różne typy, czy jest jeden sprawdzony patent i gdzie można to założyć, bo ja z elektryki to szczerze mówiąc tylko żarówkę potrafię zmienić:)...

a jeszcze spytam o system ZEDER...
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
w00cashxx

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-09, 10:25   

Jest jeszcze Gantrack ;).
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-09, 11:45   

niby tak ale złodzieje potrafią zagłuszać różne systemy, a twarda mechanika to jednak mechanika:) oglądałem filmik jak testowali tego zedera... skończyło się na wyrwaniu kolumny kierownicy, więc chyba skuteczny:):):)
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
_dust,er


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 55
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: ELA
Wysłany: 2014-08-09, 20:21   

Ja mam blokadę skrzyni biegów, montowana przez dilera u którego kupiłem samochód, prosta, niewidoczna a zarazem skuteczna.
_________________

 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-08-10, 12:31   

Ja również przy kupnie nowego auta zamówiłem sobie blokadę skrzyni.
 
     
Justyna

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-07, 16:23   

Mam do Was pytanie odnośnie blokady skrzyni biegów- zupełnie nie orientuje się w ich cenach- w ASO zaproponowali mi 750 zł za blokadę + montaż. Czy ta oferta jest ok?
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-09-07, 17:04   

Drogo ja miałem za 600 zł (blokada + montaż)
 
     
rottweiler

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 51
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-01-03, 11:30   

_dust,er napisał/a:
Ja mam blokadę skrzyni biegów, montowana przez dilera u którego kupiłem samochód, prosta, niewidoczna a zarazem skuteczna.


skuteczność oryginalnej blokady skrzyni biegów może tylko powstrzymać amatora który nie będzie przygotowany na taką niespodzianke, zaś gość który zna temat przyjdzie z nożycami do cięcia prętów i przetnie ten bolec o średnicy 10mm, a czas jaki na tę czynność będzie potrzebny na to 15-30sek., tyle warta jest blokada:(
zamontowałem ją tylko dlatego, że nie zdecydowałem się na montaż zedera, ponieważ we wrocławiu już nie montują, firma która to robiła nie chciała ponosić odpowiedzialności cywilnej za obrażenia kolan kierowcy w razie kolizji, po drugie w niektórych przypadkach poza dużą ingerencją w kolumne kierowniczą przy montażu zedera niektóre elementy trzeba spawać, a po trzecie najbliższy punkt montażu jest w Głogowie serwisie Gama, sugerowana cena w tym serwisie wraz z montażem to 1635 zł.
Następnie mamy też serwis w Poznaniu Plewiskach, tu natomiast jest cena 1390 zł., dlatego zdecydowałem sie na oryg. blokade skrzyni biegów(koszt 549,99 z uwzględnieniem vouchera 200zł. przy zakupach min. 750zł.), ale docelowo będe montował zabezpieczenie odcięcia zapłonu i paliwa

chciałem wrzucić foto ale: Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-01-03, 18:52   

Witam serdecznie. Proponuję odcinanie paliwa ale nie na stałe tylko w kilkanaście sekund od ruszenia samochodem lub zamknięcia drzwi. Coś odcięte na stałe łatwo znaleźć natomiast jak złodziej uruchomi samochód i kawałek odjedzie będzie na tyle zaskoczony, że porzuci niecny zamiar. Zauważcie, że najłatwiej ukraść auto stojące gdzieś w ciemnym kącie. Wtedy jest czas na dłubanie. Jak zatrzyma się na ulicy od razu jest to zauważalne. Na aukcjach są już gotowe do montażu układy. Kiedyś robiłem takie sam i sprawdzały się. Nie wiem tylko czy możliwe są takie montaże podczas gwarancji. Pozdrawiam. :shock:
_________________
Witek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11