Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomszafa
2016-09-08, 07:37
Duster po roku
Autor Wiadomość
stagi
stagi


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-09-06, 22:15   Duster po roku

Witam wszystkich klubowiczów,

jak to było w pewnym znanym filmie nadejszła wiekopomna chwila :).

Od roku mam czarną Daćkę 1.6 16V, 105 KM, 4x4, LPG, Media Nav, Look, Easy, Off-Road i fotele podgrzewane (to ostatnie dla żony). Rejs dziewiczy odbył się trzy dni po odbiorze (przy zamówieniu dealer się zarzekał, że będą co najmniej dwa tygodnie przed wyjazdem) i było to 2000 km do Bułgarii - dotarcie w jeden dzień :). Tam auto bardzo dobrze się sprawowało w górach Rodopach i Pirin, a także Falakro w Grecji. Jak ktoś był w tych okolicach i tam "kurzył" dajcie znać :).

Z perspektywy roku i 25000 zrobionych km auto oceniam bardzo dobrze. Jedynym wyraźnym minusem dla mnie jest moim zdaniem zbyt słaby silnik 1.6 16V, 105 KM. Do pełni szczęścia brakuje mi jednostki 2.0 i 143 KM, która to dostępna jest u naszych braci wschodnich (szkoda, że nie u nas). Jak Wasze doświadczenia z silnikami w Dacii?

Pozdrawiam

Staszek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-06, 23:30   Re: Duster po roku

stagi napisał/a:
Witam wszystkich klubowiczów,
Witaj :-) .

stagi napisał/a:
Jedynym wyraźnym minusem dla mnie jest moim zdaniem zbyt słaby silnik 1.6 16V, 105 KM. Do pełni szczęścia brakuje mi jednostki 2.0 i 143 KM, która to dostępna jest u naszych braci wschodnich (szkoda, że nie u nas).
Takie rzeczy to tylko w Erze ;-) ... yyy tzn. w Renaulcie. W Dacii to sobie o takim silniku (zamontowanym fabrycznie) można co najwyżej pomarzyć :mrgreen: . Co więcej, niestety trend jest taki, że prędzej niż F4R (2.0 16V) wsadzą do DD (czy DD2 już wtedy) jakąś trójcylindrówkę. Mamy swieży przyklad zastosowania atmosferycznej trójcylindrówki 1.0 12V (zamiast dotychczasowego wolnossaka R4 1.2 16V) w oferowanych już na Węgrzech Daciach Sandero, Logan, a nawet Logan MCV (kombi). Do setki będzie pewnie 15s, albo i gorzej, to dopiero jest zbyt słaby silnik, a nie 1.6 16V 105KM w DD.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-07, 15:50   

Cześć!

Co do silnika , cały czas się zastanawiam jak to z nim będzie.
Teraz w megance mam 1.9 dci 120 koni..... W nowym dusterze będzie nissanowski 115 bez turbo.....Mam nadzieję że jakoś się przestawie :-| :-|
 
     
Salomon


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 20
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-09-29, 08:54   

Jakoś musisz dać radę, ale pewnie trochę mocy będzie Ci brakować :)
 
     
karmi7
karmi7

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-09-29, 14:31   

A co ja mam powiedzieć, przesiadka z klekota 2.5l , 170KM, 450Nm ;) Zaprzyjaźnisz się z lewarkiem zmiany biegów i obrotami w okolicy 5k i jakoś poleci.
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-29, 18:22   

Hehe miałem kiedys skode fabie 1.4 mpi 75 koników. Żeby wyprzedzić musiałem najezdzac z tylu z odpowiednia predkoscia redukcja do 3 i pelen gaz. Wyprzedzanie musialo byc skrupulatnie obmyslone 😊
 
     
czegebara


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 13
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-09-29, 20:50   

Witam.
Ja długo nie mogłem przestawić się, ale trzeba wyczuć ten silnik. Najgorzej było podczas zwalniania przed rondem a potem jak można było dodać gazu to miał problem zebrać się nawet przy redukcji piegu. Czeka mnie niedługo pierwszy przegląd i rozmawiałem z serwisem, że być może będzie do wgrania soft mapy silnika. Podobne bolączki były już opisywane w odpowiednim temacie, ale jak zauważyłem różnie to wpływało na poprawę pracy silnika. Niestety wyśrubowane kryteria spalania paliwa EURO 6 są też przyczyną ustawienia silnika tak aby emisja spalin nie przekraczała pewnych wartości najprościej mówiąc. I cieszmy się ,że jest ten silnik w wersji podstawowej bo niedługo wcisną trzycylindrowy jak piszą koledzy. Na pocieszenie ten sam silnik ma RENAULT MEGANE w podstawowej wersji.
_________________
do tej pory: Zastawa 1100, Polonez, Opel vectra I, Fiat Albea, Fiat Linea
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-30, 11:22   

Xizorr napisał/a:
Hehe miałem kiedys skode fabie 1.4 mpi 75 koników.
Z którego rocznika była ta Fabka (jeśłi wolno zapytać ;-) )?

Xizorr napisał/a:
redukcja do 3 i pelen gaz.
To klasyka przy przy mniejszych atmosferycznych silniczkach... i wtedy nawet całkiem sprawnie i dość bezpiecznie się wyprzedza.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-10-01, 07:49   

Fabia była z rocznika 2000 :-) czarny metalik, alufelgi, a przsiadka wyedy była z seicento. Także komfort wtedy sobie podnieśliśmy, tylkosilnik właśnie był taki sobie.. ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 12