Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster 2017 odebrany z Katowic - Wrażenia z użytkowania
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-03-18, 20:56   

jammo napisał/a:
A , to to widziałem .Ale może wystarczy położenie grubszego filcu pod dywanik i będzie jeszcze ciszej. Zresztą od spodu ta podłoga bagażnika ma na pewno jakąś masę bitumiczną na sobie.


Wiesz, doświadczenie (nie tylko moje; wielokrotnie opisywane na dustreklub) pokazało, że położenie nawet 2 mm maty butylowej na podłogę bagażnika bardzo wycisza auto. W wersji 4x4 nie zmieści się nic więcej, w wersji jednoosiowej można się bardziej rozpędzić. To łatwo zrobić i mało kosztuje. Gorzej z kielichami - żeby je wytłumić, trzeba rozmontować plastiki i też nie da się położyć zbyt wiele - jeśli chce się zachować oryginalne wytłumienia filcowe to max 2 mm butylu i 3 mm pianki. Nie wiem, czy nowy Duster nie jest w tym miejscu lepiej wyciszony. Trzeba to sprawdzić doświadczalnie, czyli podczas dłuższej regularnej eksploatacji.
_________________
Piotrek
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-05-05, 11:24   

Dawno nie pisałem z powodu braku czasu.

Stuknęło mi 9000km i pojawiły się w aucie dziwne odgłosy.

1. Skrzypi fotel kierowcy, ale nie podczas jazdy, a podczas wsiadania lub wysiadania lub wiercenia się podczas jazdy. Skrzypienie nie jest uciążliwe i jest raczej cichutkie.

2. Okropnie skrzypi, stuka, piszczy gdzieś w zagłówku pasażera. Czasem zmienię jego wysokość i odgłos zniknie na chwilę, ale po krótkim czasie znowu się pojawia. Nie trzeba jechać po wielkich dziurach, wystarczy zwykła nierówność asfaltu. Odgłos ten jest nie do zniesienia - bardzo denerwuje i jest taki przeszywający.

3. Wystarczy jechać po zwykłych nierównościach asfaltu i gdzieś z tyłu któraś z szyb stuka. Cały czas jakby ktoś stukał obrączką o szkło. Jest to okropny dźwięk i nie do wytrzymania.

4. Spryskiwacz po prawej stronie dziwnie się zaczął zachowywać. Po lewej dyszki pryskają szybę na środku, tak jak fabrycznie, ale duszki po prawej strzelają za pierwszym razem na środek, a potem nagle jakby w niej ciśnienia zabrakło i leja na samym dole, na wycieraczkę. Wkurza to trochę i nie wiem jaka jest przyczyna. Przeczyściłem dyszkę, ale nie pomogło. W ogóle nie ma tak łatwego dostępu jak np w Seicento, gdzie każda dyszka jest regulowana i można osobno wyczyścić. Tutaj są wbudowane w osłonkę plastikową i w nią zatopione. Nie ma bezpośredniego dojścia - no chyba, że same dyszki sa plastikowe i ta osłonka to właśnie dysza.

Dziś będę miał chwilę to poświęcę nieco czasu, aby namierzyć źródła hałasów. Bardzo mnie to denerwuje. O ile Duster spełnia swoje zadania w trudnych warunkach o tyle jako auto rodzinne do podróżowania relaksującego coraz mniej mi się podoba.

Wiem, że tanie auto i mogę powiedzieć sam do siebie - Chłopie, czego oczekujesz po najtańszym Suvie na rynku produkowany z Rumunii z plastików z Chin? - Odpowiem na to - Sam nie wiem czego oczekuję, ale pewnie gdybym wiedział, że tak upierdliwe hałasy wyjdą, to bym dozbierał więcej kasy i kupił coś innego.

Teraz pytanie. Golasa Hyundai Tuscon kupiłbym za około 90 tysięcy zł. Czy w tym samochodzie też po pewnym czasie takie zgrzyty wyłażą?
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Mikoshi

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-05-05, 18:45   

Czy wymienione problemy nie powinny być rozwiązane przez ASO w ramach gwarancji? Mój kolega ma Kię Picanto i jak mu zaczęło coś stukać przy szybie kierowcy to "naprawiali" to w ASO właśnie w ramach gwarancji.
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-05-05, 18:58   

Oczywiście, że to zgłoszę, ale nie mam czasu jechać specjalnie do Katowic, zrobię to za około pół roku, jak pojadę na przegląd. Do tego czasu postaram się coś wykombinować sam.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-05-07, 20:48   

Pierwszy świerszcz namierzony. Stuka plastik, ten który okala metalowy, prawy trzpień zagłówka pasażera. Wystarczyło podnieść zagłówek o jeden poziom i nie stuka. Teraz muszę namierzyć to coś z tyłu - jakby obrączką o szybę...
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-05-19, 09:28   

Zauważyłem jedną cudowną rzecz w Dusterze, która pomaga przy ruszaniu pod górkę. Pamiętam jak koszmarem było dla mnie ruszanie z ręcznego pod górkę na egzaminie z prawa jazdy. Zdawałem w roku 1997 w Maluchu i tam jak się zaciągnęło ręczny to ledwo utrzymał samochód, do tego słaby silnik, który prawie przy każdym ruszaniu musiał wyć, aby pociągnąć auto pod górkę przy ruszaniu.

W Dusterze ręczny nie jest wcale potrzebny. Jak się staje pod górkę i naciska hamulec nożny i puszcza sprzęgło dodając gazu, to hamulec dalej trzyma (mimo, ze nie ma na hamulcu stopy i jest puszczony pedał). Dopiero po około 2 sekundach odpuszcza. Działa to tak, jakbym spuszczał ręczny, tylko ręczny spuszcza się stopniowo, a tutaj trzyma, trzyma do końca (nawet pod bardzo strome wzniesienie) i puszcza nagle.

Np. W moim drugim aucie (Seicento van 1.1) jak nacisnę hamulec przy wzniesieniu i powoli puszczam sprzęgło, to auto stacza się w dół, bo hamulec puszcza od razu, a w Dacii mimo, że nie mamy na pedale hamulca stopy, to on trzyma i trzyma :)

Nie wiem czy zrozumiale to napisałem. Ale to jest super rzecz w Dacii.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2018-05-19, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-19, 09:36   

Tak, też to zauważyłem. Duster ma asystenta ruszania pod górę (Hill Assist Control). To duże udogodnienie.

Więcej o tym można poczytać tutaj:
https://www.autofakty.pl/...assist-control/
_________________
Pozdrawiam -
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-11-17, 10:11   

Witam po dłuższej przerwie. Niestety nie mam czasu pisać, bo sprawy zawodowe i prywatne w tym okresie mnie pochłonęły. Ale z racji tego, że za kilka dni mam przegląd po roku używania, chcę napisać kilka słów.

Michelin Alpine 5 wymieniłem na Nokian WR D4 - są o wiele lepsze w warunki podgórskie jakie mam u siebie. Michelin to świetne opony, ale na drogę - nie nadają się w cięższe warunki, bo nie wgryzają się w śnieg, błoto, kamienie, szuter.

Continental PremiumConti5 (letnie) wymienię na Uniroyal RainExpoert 3 - potrzebuję opon letnich z wysokim bieżnikiem (patrz wyżej).

W Dusterze stuknęło mi teraz 17500km. Odebrany był 4 grudnia, na pierwszy przegląd umówiłem się na 21 listopada.

Co się stało w tym czasie?

1. Przepaliła mi się żarówka świateł mijania po jednej stronie (oryginalnie była Osram), wymieniłem ze stacji na Tungsten. Po dwóch miesiącach przepaliła się po drugiej stornie ta sama.

2. Przebiłem oponę. Wyświetlił mi się sygnalizator ciśnienia, który został po wymianie koła skasowany.

To wszystko. Wszystkie awarie, które przydarzyły się podczas pierwszego roku jeżdżenia.

W międzyczasie zrobiłem:

- Uszczelkę z malucha pod klapę silnika.
- Wykleiłem z tyłu i boczki nadkola folią 3M

Dodam jeszcze, że spalanie średnie jak jadę ja mam na poziomie 6,9 litra / 100km. Jak żona to jest 9 litrów / 100km :)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2018-11-17, 19:35   

mroczny-kosiarz napisał/a:
Tak, też to zauważyłem. Duster ma asystenta ruszania pod górę (Hill Assist Control). To duże udogodnienie.

Więcej o tym można poczytać tutaj:
https://www.autofakty.pl/...assist-control/

Na szczęście mój tego nie ma :mrgreen:
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-11-17, 20:24   

Zapomniałem najważniejszego :)

Jestem po roku jeszcze bardziej zakochany w Dusterku niż po jego kupnie. Doceniam to auto w każdych warunkach, nawet w mieście, gdzie trzeba parkować przy wysokich krawężnikach - wjadę wszędzie (choć raz już przytarłem spodem - myślałem, że to niemożliwe).

Niebawem będę kupował żonie nowego Dusterka II 1.6 SCe 4x2, a tego go mamy wspólnie inkasuję ja :)

Będę też kupował Dokkera do firmy, aby móc odliczać pełny vat - jako auto ciężarowe.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-11-24, 12:54   

Chyba nie będę zakładał nowego wątku. Tutaj napiszę, że w piątek jadę zamawiać drugą Daćkę, tym razem będzie to Dokker Van Comfort 1.6 SCe :) Zobaczymy na ile pozwoli konfigurator. To auto będzie wzięte w najem długoterminowy na 5 lat. Będzie to typowy wół roboczy do wożenia towaru dla pracowników. Ale od czasu do czasu tez sobie nim pojadę.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2018-11-24, 14:14   

Kacper_Potocki napisał/a:
Chyba nie będę zakładał nowego wątku. Tutaj napiszę, że w piątek jadę zamawiać drugą Daćkę, tym razem będzie to Dokker Van Comfort 1.6 SCe :) Zobaczymy na ile pozwoli konfigurator. To auto będzie wzięte w najem długoterminowy na 5 lat. Będzie to typowy wół roboczy do wożenia towaru dla pracowników. Ale od czasu do czasu tez sobie nim pojadę.


Bardzo wdzięczny samochód jako dostawczak, jednak od siebie doradzam wykupić AC na cały okres najmu :)
Uderzenie przodem może nieźle pociągnąć po kieszeni, znając to z autopsji. A jak wiadomo, auto firmowe to znaczy, że raczej pracownik nie bardzo się przejmuje :)
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-24, 17:31   

toka93 napisał/a:
Bardzo wdzięczny samochód jako dostawczak, jednak od siebie doradzam wykupić AC na cały okres najmu :)

W przypadku najmu długoterminowego, czy ewentualnie leasingu, raczej klient nie ma wyboru co do AC. Wydaje mi się, że jest ono raczej obowiązkowe, przez cały okres najmu.
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-11-24, 21:57   

Tak, jest obowiązkowe.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Laboveren

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-01-16, 08:29   

Kacper_Potocki napisał/a:
Zrobiłem ostatnio 5-godzinna trasę. Trasa Żywiec - Bielsko-Biała - Tychy - Oświęcim - Katowice - Gliwice - Kędzierzyn-Koźle i to samo w drugą stronę.


Rozumiem, że kolega z tamtych okolic. Chciałbym podpytać o atrakcje w okolicach Bielska.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12