Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
gaz do Daci Duster 1.6 105KM 2013r.?
Autor Wiadomość
kowal_kamil85

Marka: Dacia Duster 1.6 105KM 2013r.
Model: Dacia Duster 1.6 105KM 2013r.
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-12-10, 07:29   gaz do Daci Duster 1.6 105KM 2013r.?

Witajcie,
mam parę pytań:
- czy silnik Daci Duster 1.6 105KM nadaje się do zagazowania,
- jaką instalację polecacie,
- jaki byłby jej koszt,
- gdzie w Warszawie znajdę dobrego gazownia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :-)
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-12-10, 07:58   

Silnik jak najbardziej się nadaje.
Instalacja: reduktor KME TUR/ACR02, wtryskiwacze Barracuda lub ACW03 - Barracuda bezgłośna a stagowskie wtryski lubią sobie klepać jak LAndi, sterownik - taki, jaki będzie ogarniał gazownik przez Ciebie wybrany (oczywiście LAndi Renzo i BRC sobie daruj) może być Stag lub Optima ALEX, węże wodne i gazowe Parker (żadne inne a już na 100% NIE SEMPERIT), opaski samozaciskowe - żadnych skręcanych, kolektor ma być obowiązkowo zdemontowany do zrobienia nawiertów pod wtryski + dokumentacja foto z tego faktu, do tego odpowiednie strojenie przy użyciu sondy AFR - jeśli na pokładzie nie ma sondy szerokopasmowej i oczywiście prawidłowy montaż wszystkiego, żeby cieszyć się bezawaryjną jazdą na LPG.
Tak powinien wyglądać prawidłowy montaż instalacji w Dusterze https://lpg-forum.pl/post824857.html?hilit=Duster#p824857

Jeśli nie znajdziesz dobrego gazownika w swojej okolicy to warto czasem podjechać gdzieś dalej by mieć wykonaną usługę jak należy, żeby później nie siedzieć na różnych forach i nie narzekać na nowo założoną i nie działającą instalację.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-10, 09:43   Re: gaz do Daci Duster 1.6 105KM 2013r.?

kowal_kamil85 napisał/a:
Witajcie,
mam parę pytań:
- czy silnik Daci Duster 1.6 105KM nadaje się do zagazowania,
- jaką instalację polecacie,
- jaki byłby jej koszt,
- gdzie w Warszawie znajdę dobrego gazownia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :-)


Silnik ten jest stworzony do gazu :mrgreen:
Ja już mam zrobione na gazie 140tyś km i bez jakiejkolwiek awarii.
Mam instalację polskiego producenta LPGTECH.
Polecam. Szukaj tylko dobrego gazownika. W Warszawie to nie pomogę ;-)
W tym wątku możesz zobaczyć co mam dokładnie LINK
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-12-10, 09:52   

Klasyczny wrzut pod maskę. Ma prawo to działać ale montaż z dupy. Za taki montaż, gazownik powinien zapłacić właścicielowi auta a nie odwrotnie.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2018-12-10, 18:06   

Polecam autoryzowanego gazownika STAG lub LPGTECH . W wrześniu za STAGA z emulatorem paliwa ( u ciebie odpada ) zapłaciłem 2650 zł . U ciebie podejrzewam będzie trochę drożej . Postaw na polecanego fachowca bo montaż można spieprzyć i nie będziesz miał radości z ekonomicznej jazdy . Spalaniu jak na razie oscyluje w granicach 8.5-9.5 LPG + minimalnie benzyny :mrgreen:
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-13, 07:12   

yunior81 napisał/a:
Klasyczny wrzut pod maskę. Ma prawo to działać ale montaż z dupy. Za taki montaż, gazownik powinien zapłacić właścicielowi auta a nie odwrotnie.


Ale, że co jest źle, konkretnie?
Instalacja działa bez zarzutu.
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-12-13, 07:20   

tomszafa napisał/a:
yunior81 napisał/a:
Klasyczny wrzut pod maskę. Ma prawo to działać ale montaż z dupy. Za taki montaż, gazownik powinien zapłacić właścicielowi auta a nie odwrotnie.


Ale, że co jest źle, konkretnie?
Instalacja działa bez zarzutu.


Napisałem już wyżej, instalacja będzie dzialać i działa, natomiast montaż to klasyczny wrzut pod maskę. Niechlujny , nieprzemyślany, zwykły, przeciętny. W tym silniku można pięknie zamontowac instalację zgodnie ze sztuką na pojedynczych wtryskach ale musi sie "chcieć" gazmenowi.
 
     
barti
Barti


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 49
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-12-15, 17:11   

hej,
ja do swojego dusterka montowałem gaz tutaj:
Auto Serwis Krzysztof Kamiński
4,916 opinii z Google
Warsztat samochodowy w Otwocku, Polska
Adres: Pokojowa 48, 05-400 Otwock, Polska
Godziny otwarcia: Zamknięte ⋅ Otwarcie: pon., 08:00
Telefon: +48 501 596 978

To są okolice wwa ale myślę, że warto.

Zapłaciłem za wszystko 2300 brutto i przejechałem na tym 60k bezproblemowo (aktualnie duster w innych rękach).
Ja miałem wersje 4x4 i wsadziłem sobie butle 73l i ponad 60 mi wchodziło netto gazu.
_________________


Była też DD1 1,6 4x4 2010r. (105KM 148NM)
Jest DD1 1,5 dci 4x4 2010r. (125KM 265NM)
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-18, 07:41   

yunior81 napisał/a:
tomszafa napisał/a:
yunior81 napisał/a:
Klasyczny wrzut pod maskę. Ma prawo to działać ale montaż z dupy. Za taki montaż, gazownik powinien zapłacić właścicielowi auta a nie odwrotnie.


Ale, że co jest źle, konkretnie?
Instalacja działa bez zarzutu.


Napisałem już wyżej, instalacja będzie dzialać i działa, natomiast montaż to klasyczny wrzut pod maskę. Niechlujny , nieprzemyślany, zwykły, przeciętny. W tym silniku można pięknie zamontowac instalację zgodnie ze sztuką na pojedynczych wtryskach ale musi sie "chcieć" gazmenowi.


Żeby mieć porównanie musiałbym zobaczyć jak wygląda ta "zgodna ze sztuką" instalacja.
Jak dla mnie estetyka to jedno - działanie to drugie. Poza tym nie ma się co dziwić gazownikom, że idą na łatwiznę bo czas to pieniądz a jak działa i klient się nie czepia to jest ok :mrgreen:
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-12-18, 08:20   

tomszafa napisał/a:
Żeby mieć porównanie musiałbym zobaczyć jak wygląda ta "zgodna ze sztuką" instalacja.


Proszę bardzo: https://lpg-forum.pl/post824857.html?hilit=Duster#p824857 - proszę zwrócić uwagę gdzie salon zamontował wkrętki pod wtryski :shock: a gdzie przewidziała to fabryka - choć można lepiej ;)
W najbliższych tygodniach (mam nadzieje, że nie dłużej), kolega z pracy będzie wywalał fabryczny badziew i zakładał coś polskiego. Jak już będzie po montażu to postaram się wrzucić tu jakieś zdjęcia a będzie na co patrzeć ;)


tomszafa napisał/a:
Jak dla mnie estetyka to jedno - działanie to drugie.


Najlepiej jak oba idą w parze ;)
Jednak należy pamiętać, że bez prawidłowego montażu nie da się porządnie wystroić instalacji, co w instalacjach salonowych i fabrycznych Landi Ranzo jest abstrakcją. A potem mamy takie a nie inne problemy z instalacją bo gazownik przysypiał na szkoleniach z montażu i strojenia.

tomszafa napisał/a:
Poza tym nie ma się co dziwić gazownikom, że idą na łatwiznę bo czas to pieniądz a jak działa i klient się nie czepia to jest ok :mrgreen:


No własnie trzeba się dziwić, bo ogarniętych gazowników w naszym kraju jest jak na lekarstwo a to, że idą na łatwiznę - no cóż..... tego nie da się nawet komentować, natomiast potem użytkownik buja się z problemami z instalacją, które wynikają bezpośrednio z winy gazmena. Płacimy pieniądze i oczekujemy jakości i dobrze dobranej instalacji.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-12-18, 11:19   

yunior81 napisał/a:
tomszafa napisał/a:
Żeby mieć porównanie musiałbym zobaczyć jak wygląda ta "zgodna ze sztuką" instalacja.


Proszę bardzo: https://lpg-forum.pl/post824857.html?hilit=Duster#p824857 - proszę zwrócić uwagę gdzie salon zamontował wkrętki pod wtryski :shock: a gdzie przewidziała to fabryka - choć można lepiej ;)
W najbliższych tygodniach (mam nadzieje, że nie dłużej), kolega z pracy będzie wywalał fabryczny badziew i zakładał coś polskiego. Jak już będzie po montażu to postaram się wrzucić tu jakieś zdjęcia a będzie na co patrzeć ;)


tomszafa napisał/a:
Jak dla mnie estetyka to jedno - działanie to drugie.


Najlepiej jak oba idą w parze ;)
Jednak należy pamiętać, że bez prawidłowego montażu nie da się porządnie wystroić instalacji, co w instalacjach salonowych i fabrycznych Landi Ranzo jest abstrakcją. A potem mamy takie a nie inne problemy z instalacją bo gazownik przysypiał na szkoleniach z montażu i strojenia.

tomszafa napisał/a:
Poza tym nie ma się co dziwić gazownikom, że idą na łatwiznę bo czas to pieniądz a jak działa i klient się nie czepia to jest ok :mrgreen:


No własnie trzeba się dziwić, bo ogarniętych gazowników w naszym kraju jest jak na lekarstwo a to, że idą na łatwiznę - no cóż..... tego nie da się nawet komentować, natomiast potem użytkownik buja się z problemami z instalacją, które wynikają bezpośrednio z winy gazmena. Płacimy pieniądze i oczekujemy jakości i dobrze dobranej instalacji.



Fajnie by bylo jakbyś wstawil zdjecia z tego forum bo nie kazdy jest tam zalogowany :)
PS Druga sprawa u Tomka ta instalacja pracuje idealnie i najechala juz troche km bez jakich problemow wiec nie tak zle jest z nia :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-12-18, 16:44   

W sytuacji kiedy montaż instalacji nie jest wzorowy tylko powiedzmy dobry + to też ma prawo działać i jeździć bez większych problemów ale skoro płacimy jakieś tam pieniądze za montaż instalacji to powinna być wykonana wzorowo. Co innego, jeśli gazmen uprzedza nas przed montażem, że: kolektora do nawiertów nie będzie ściągał, instalacja będzie działała (czy poprawnie, to może on sam tego nie wiedzieć) ale cudów pod maską mamy się nie spodziewać - oczywiście za odpowiednią niższą cenę - to powiedzmy OK. Natomiast jeśli ktos chce od nas określoną kwotę za porządny montaż a dostajemy wrzut pod maskę na kiepskich podzespołach bez porządnego strojenia to jesteśmy dymani aż furczy i wątpię, żeby ktoś sie na to zgodził.

Zdjęć nie przekleję, rejestracja trwa kilka sekund ;) ale warto.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-19, 13:29   

yunior81 napisał/a:
W sytuacji kiedy montaż instalacji nie jest wzorowy tylko powiedzmy dobry + to też ma prawo działać i jeździć bez większych problemów ale skoro płacimy jakieś tam pieniądze za montaż instalacji to powinna być wykonana wzorowo. Co innego, jeśli gazmen uprzedza nas przed montażem, że: kolektora do nawiertów nie będzie ściągał, instalacja będzie działała (czy poprawnie, to może on sam tego nie wiedzieć) ale cudów pod maską mamy się nie spodziewać - oczywiście za odpowiednią niższą cenę - to powiedzmy OK. Natomiast jeśli ktos chce od nas określoną kwotę za porządny montaż a dostajemy wrzut pod maskę na kiepskich podzespołach bez porządnego strojenia to jesteśmy dymani aż furczy i wątpię, żeby ktoś sie na to zgodził.

Zdjęć nie przekleję, rejestracja trwa kilka sekund ;) ale warto.


No tak tylko, żeby wiedzieć czy masz poprawnie / estetycznie zamontowaną instalację to musiałbyś się na tym znać - ja może i o samochodach wiem sporo ale jakoś nie dopatrzyłem się - złego lub niechlujnego montażu. Teraz może już będę wiedział więcej :mrgreen:

A zdjęcia lepiej wklejać bo nie każdy chce się logować :lol:
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2018-12-20, 07:15   

tomszafa napisał/a:

A zdjęcia lepiej wklejać bo nie każdy chce się logować :lol:


Są zdjęcia na stronie gazmena..... ale bez zdjęć "fabrycznej instalacji".

http://www.adamrogowski.net/_dacia.html

Miłego oglądania ;-)
 
     
toyota555

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: slask
Wysłany: 2018-12-20, 13:20   

Cytat:
fajne światła tylne :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
www.motoewolucja.com/wymiana-oleju/
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10