Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dacia w tarapatach ?
Autor Wiadomość
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-08-16, 13:55   Dacia w tarapatach ?

Redaktorzy AŚ znów błysneli , z myśleniem u nich coś trudno .
https://www.auto-swiat.pl...m-rynku/2wp9zt0
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-11-13, 01:00   

Oj pojechali.
Ale chyba mogli bardziej. Napisali, że „większość modeli Dacii nie spełnia przyszłych unijnych norm”.
Te normy to abstrakcyjne 95 g/km… więc coś mi się zdaje, że mogli śmiało zagrzmieć „żaden z modeli Dacii nie spełnia przyszłych unijnych norm”
Oczywiście nic by to nie zmieniło – bardziej tendencyjnie by nie wyszło… ale jednak przepuścili okazję.
A tak na serio. Zamieszanie niestety będzie. I to wcześniej niż „za niecałe dwa lata”. Zaboli kupujących. Co do koncernów, to zyska ten kto najlepiej rozegra tą zmianę. Atutem Dacii jest cena. Nawet z daniną ekologiczną pozostanie w zasięgu dużej grupy kupujących w UE. Inni producenci mogą popaść w pułap cenowy dostępny jedynie dla niewielu nabywców.
Jest takie przekleństwo: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Niestety zapowiada się ciekawie.
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2019-11-13, 07:25   

Jak te normy nie spełnia żaden benzyniak poza skyactive mazdy. Więc tutaj tylko hybryda by uratowała sytuację.
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-11-13, 23:24   

klazow napisał/a:
Te normy to abstrakcyjne 95 g/km… (...)
Jest takie przekleństwo: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Niestety zapowiada się ciekawie.


Obawiam się, że to szaleństwo trudne do uleczenia. Kompletny nonsens, normy, których spełnić się nie da i będzie oszukiwanie, jak niedawno w dieslach.
_________________
Piotrek
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-11-14, 00:17   

toka93 napisał/a:
Jak te normy nie spełnia żaden benzyniak poza skyactive mazdy. Więc tutaj tylko hybryda by uratowała sytuację.


Hybryda to jakiś pomysł.
Jest jednak „ale”. Hybrydy też przekraczają normę. W mniejszym stopniu ale jednak. Niestety hybrydowego Dustera nie ma, więc podpatrzyłem hybrydową RAV 4. Przekracza. Okazale to czyni.
Czyli hybrydy też powinny podrożeć i patrząc na obecne różnice cen wciąż, choć w mniejszym stopniu, powinny być droższe w zakupie od benzyniaków.
Oczywiście wiem, że daniny nie będzie się liczyć do pojedynczego auta ale dla całości sprzedaży koncernu. Z tego powodu napisałem „powinny”. Powinny nie znaczy, że muszą. Producenci mogą mieć swoją politykę, w ramach której będą wspierać jedne i drenować inne produkty.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-11-14, 00:20   

piku napisał/a:


Obawiam się, że to szaleństwo trudne do uleczenia. Kompletny nonsens, normy, których spełnić się nie da i będzie oszukiwanie, jak niedawno w dieslach.


Ja obawiam się, że w tym szaleństwie jest metoda.
Metoda na sfinansowanie (z kieszeni kupujących nowe auta) rozwoju elektromobilności i różnych „inicjatyw ekologicznych”. Bardzo chcę wierzyć, że chodzi tu o środowisko a nie tylko o pomysł na ustawienie się przy tej okazji szeroko rozumianych inicjatorów przedmiotowych zmian.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11