Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie
Autor Wiadomość
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-01-08, 01:12   

Jak pisałem w tym wątku, niedawno przez ok. 2 miesiące i 2 cenniki nie bylo pakietów ubezpieczeń (1,9% z kredytem, 2,9% bez kr.) w programie Dacia-PZU, a został jedynie Dacia-Alianz. Od 01.01.2015 jest już ponownie zarówno PZU jak i Alianz. W zwiazku z tym mam takie pytanie: czy są jakieś zasadnicze różnice między ww pakietami ubezp. w PZU a Alianz? Który jest korzystniejszy i dlaczego? Może ktoś z osób, które odbierały DD w ubiegłym roku, ew. aktualnie przymierzają się, badał sprawę (OWU dla AC itp.) i zechciałby się podzielić spostrzeżeniami/radami :-) ?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-08, 13:42   

DD napisał/a:
Jak pisałem w tym wątku, niedawno przez ok. 2 miesiące i 2 cenniki nie bylo pakietów ubezpieczeń (1,9% z kredytem, 2,9% bez kr.) w programie Dacia-PZU, a został jedynie Dacia-Alianz. Od 01.01.2015 jest już ponownie zarówno PZU jak i Alianz. W zwiazku z tym mam takie pytanie: czy są jakieś zasadnicze różnice między ww pakietami ubezp. w PZU a Alianz? Który jest korzystniejszy i dlaczego? Może ktoś z osób, które odbierały DD w ubiegłym roku, ew. aktualnie przymierzają się, badał sprawę (OWU dla AC itp.) i zechciałby się podzielić spostrzeżeniami/radami :-) ?

te pakiety dealerskie chyba malo sie roznia, wszedzie jest stala wartosc pojazdu, brak konsumpcji ubezpieczenia, amortyzacji, naprawa na oryginalnych czesciach, nie sprawdzalem czy to dotyczy tylko szkod bezgotowkowych czy tez na "kosztorys", roznice sa za to w assistance. Zapytaj czlowieka od polis w salonie, wszystko Ci porowna, do tego maja tez taki szybki wyciag z warunkow tych polis na jednej stronie (mialem takie cos dla Hestii i Warty)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-01-11, 12:32   

->Johnson: Dzięki za info :-) .

Gdyby jeszcze ktoś chcial coś napisać w temacie ww pakietów PZU/Alianz, to bardzo proszę się nie wahać i nie wstydzić ;-) ...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-12, 13:28   

Gdy podpisywałem umowę ubezpieczenia 13 grudnia to te 1,9% było tylko na pakiet z Allianz, PZU nie miało takiej oferty. Dodatkowo zapłaciłem jednorazowo 1600 zł. Za gwarancję ceny auta przez trzy lata.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Kubuch

Marka: Volkswagen / Fiat
Model: Golf / 500
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-13, 21:30   

OC/AC/NNW/ASSISTANCE - opcja nic mnie nie interesuje tzn. stawiam auto do ASO i naprawiają na oryginalnych częściach i nic nie dopłacam, przez 7 dni mam pożyczaka, szyby ubezpieczone osobno, przez rok warość auta z faktury. W Generali zapłaciłem za to 1600 zł. 3 lata bezszkodowej jazdy, 2 auta ubezpieczone. Chyba OK?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-04-13, 23:26   

Kubuch napisał/a:
[...] Chyba OK?
A jaki samochód (np. w profilu masz póki co Ford Fiesta 2013) i jaką jego wartość przyjęli?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-04-14, 07:35   

Wczoraj opłaciłem pakiet w Compensie /Benefi. Wyszło 1485 zł.Wartość auta 44300 zł.Stała wartość, bls, asistance, zastępcze na 7 dni,naprawa na ori częściach w serwisie, itp.
 
     
Kubuch

Marka: Volkswagen / Fiat
Model: Golf / 500
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-14, 20:21   

DD napisał/a:
Kubuch napisał/a:
[...] Chyba OK?
A jaki samochód (np. w profilu masz póki co Ford Fiesta 2013) i jaką jego wartość przyjęli?

Duster Urban Explorer 1,6. Wartość z faktury ;)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-04-15, 14:50   

Kubuch napisał/a:
Duster Urban Explorer 1,6.
Czyli mowa o samochodzie nowym. No to w przypadku nowego bywają ceny bardzo atrakcyjne... w salonie czasami nawet np. 1zł za pakiet. Niestety gorzej po roku i w następnych latach.

Kubuch napisał/a:
Wartość z faktury ;)
Biały Urban Explorer 1.6SCe, czyli można przyjąć wartość ok. 54kzł (no chyba, że wytargowałeś jakiś duży rabat, albo brałeś dużo dodatków).
Ale 1600zł (ok. 3% wartości) za to wszystko, co wymieniłes wcześniej, to też bardzo korzystne to ubezp. :-) :
Kubuch napisał/a:
OC/AC/NNW/ASSISTANCE - opcja nic mnie nie interesuje tzn. stawiam auto do ASO i naprawiają na oryginalnych częściach i nic nie dopłacam, przez 7 dni mam pożyczaka, szyby ubezpieczone osobno, przez rok warość auta z faktury. W Generali zapłaciłem za to 1600 zł. 3 lata bezszkodowej jazdy, 2 auta ubezpieczone.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-15, 18:25   

Dziś otrzymałem informację, że przy zakupie nowego Dustera w cenie 55 tysięcy ubezpieczenie w PZU to 2300zł w Warszawie.
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-21, 22:38   

Kupiłem ubezpieczenie OC+AC+NNW w Link4 za 1400,- zł:

Pakiet OC
• Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej.
• Pomoc lawety w razie wypadku, np. gdy pojazd wpadnie do rowu czy zderzy się z innym pojazdem lub przeszkodą zapewnimy Państwu holowanie, aż do 100 km od miejsca zdarzenia w ciągu średnio 30 minut na terenie całej Polski.
• Pokrycie kosztu wynajęcia samochodu zastępczego w sytuacji kradzieży lub wypadku (także, jeżeli będą Państwo sprawcą zdarzenia). Dzięki temu nie stracą Państwo swojej mobilności i oszczędzą czas oraz pieniądze.
• Pomoc Assistance Opony, dzięki której w sytuacji, gdy w pojeździe dojdzie do przebicia, pęknięcia lub wybuchu opony - Link4 zorganizuje na miejscu zdarzenia jej wymianę lub odholuje Państwa pojazd do warsztatu.

NNW
• Zapewniające Państwu oraz pasażerom samochodu wypłatę odszkodowania do kwoty 12 000,00 PLN w przypadku, gdy wypadek stanie się przyczyną trwałej utraty zdrowia lub śmierci.

Auto Casco
• Odnawialna suma ubezpieczenia, która oznacza, że po szkodzie nie muszą Państwo doubezpieczać swojego pojazdu, ponieważ suma jego ubezpieczenia nie zostaje pomniejszona o wartość wypłaconego odszkodowania.
• Szeroki zakres terytorialny ubezpieczenia, który obejmuje szkody powstałe na terytorium Polski oraz Europy. Państwa samochód również objęty jest ochroną od kradzieży na takim samym obszarze (wyłączając Rosję, Ukrainę, Białoruś oraz Mołdawię).
• Ubezpieczenie znajdujących się w pojeździe torebki, plecaka czy torby (wraz z zawartością) od zniszczenia, uszkodzenia i kradzieży

Szczegóły oferty AC
• Suma Ubezpieczenia stała i wynosi 56 200,00 PLN
• Franszyza redukcyjna: 500,00 PLN; dodatkowa franszyza redukcyjna za drugą i kolejne szkody: 1 000,00 PLN
• Franszyza redukcyjna przy szkodzie kradzieżowej 0,00 PLN
• Wariant Ubezpieczenia - warsztat
• Opcja naprawy pojazdu - części oryginalne
• Amortyzacja części zniesiona
• Suma ubezpieczenia bagażu podręcznego 1 000,- zł
_________________
Pozdrawiam -
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-04-22, 03:35   

Aha, dodam tylko, że jeśli auto jest w leasingu to nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe są honorowane.
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-22, 20:01   

Co to jest franszyza redukcyjna 500zł? Wariant ubezpieczenia warsztat - oznacza, że naprawy będą poza ASO? Mroczny Kosiarz, gdzie kupiłeś to ubezpieczenie?
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-22, 21:27   

Piitubski napisał/a:
Co to jest franszyza redukcyjna 500zł?

"Franszyza redukcyjna (inaczej bezwzględna lub bezwarunkowa) to kwota, którą ubezpieczyciel potrąca z każdego odszkodowania. W praktyce oznacza to, że jeśli wartość szkody nie przekroczy tej kwoty odszkodowanie nie jest wypłacane. Wysokość franszyzy jest oczywiście podawana do wiadomości ubezpieczającego i jest ona zapisana w umowie ubezpieczenia."

Piitubski napisał/a:
Wariant ubezpieczenia warsztat - oznacza, że naprawy będą poza ASO?

Nie wiem, o to nie dopytywałem...

Piitubski napisał/a:
Mroczny Kosiarz, gdzie kupiłeś to ubezpieczenie?

Ubezpieczenie kupiłem przez telefon, w Link4. :-)
_________________
Pozdrawiam -
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-23, 12:30   

Otrzymałem od dilera ofertę na pakiet w Warcie za 1720 zł. Full opcja.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
hestia
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10