Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Buczenie przy prędkościach 80-100km
Autor Wiadomość
Trembek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 23
Wysłany: 2020-09-23, 16:25   

https://www.dustercooltra...gh-pitch-noise/

W powyższym linku temat jest świetnie opisany z filmem na którym dobrze problem słychać.

U mnie przebieg 18 000, wyje jak wyło, doszły teraz do tego drgania powyżej 80km/h. Drga cała buda, raz drga raz nie, zupełnie losowo. Podejrzewam przeguby wewnętrzne, zależy jak się ułożą tak drgają.
 
     
wojtek013


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 45
Skąd: KR
Wysłany: 2020-09-23, 17:28   

Trembek,

Coś jakby link nie robił; albo się nie znam....

A w innym temacie działa: https://www.dustercooltra...gh-pitch-noise/

Widziałem wcześniej ten filmik, ogólnie gościa oglądam.
Miałem tak samo, wymiana skrzyni biegów rozwiązała problem.
 
     
Trembek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 23
Wysłany: 2020-09-23, 17:37   

wojtek013 napisał/a:
Trembek,

Coś jakby link nie robił; albo się nie znam....


Poprawiam:
https://www.dustercooltra...gh-pitch-noise/
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-09-24, 21:54   

Ja przez to wycie odpuściłem kupno Dustera. Bo zwyczajnie rozbolała mnie głowa od tego hałasu na jeździe próbnej. A jak zgłosiłem zauważony problem sprzedawcy to powiedział jedynie, że to nie Renault i jest teochę głośniej. W dodatku on tym autem jeździł z włączonym radiem i nic takiego nie słyszał.
Oddałem klucze i podziękowałem.
 
     
Myotis23

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2020
Posty: 1
Skąd: Melbern
Wysłany: 2020-10-15, 21:25   

Chyba dokopałem się do poprawnego wątku :) Posiadam DD II 1.5 blue DCi 4x4 od sierpnia 2019.
Od początku użytkowania rzężenie: bieg V ~70km/h i bieg VI ~90km/h przy lekkim dociskaniu gazu. Myślałem że to wał od 4x4, ale widzę, że piszecie o daćkach z różnymi silnikami i też 2x4. Zgłosiłem jakiś czas temu do ASO, ale za pierwszym razem nie zauważyli problemu przy jeździe testowej. Przy przeglądzie na 30k miałem jazdę testową z mechanikiem i serwis zaprosił mnie na wymianę skrzyni. Skrzynia wymieniona w 2 dni przy 39k. Autko odebrałem dzisiaj: hałas prawie niesłyszalny na V przy ~70km/h, ale na VI przy~90km/h gada tak samo (no może troszkę ciszej). Dodatkowo przy wymianie skrzyni skrócili mi sznurek od gazu i 3 razy zgasłem przy pierwszym ruszaniu ;).
Jestem laikiem, no ale chyba wychodzi na to, że to nie skrzynia... Będę wracał z tym do ASO, no i oczywiście śledzę wątek.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-10-19, 21:13   

Ja skapitulowałem. Dzisiaj ponoć wymienili sprzęgło. Przypomnę buczało przy 90-95km na 6 biegu. Buczy nadal. Nic różnicy.
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2020-10-19, 22:25   

U mnie nowiutkie auto, też buczy na VI biegu podczas przyśpieszania od 85 km/h do 90 km/h. Może mu przejdzie... :mrgreen:
_________________
:)
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2020-10-19, 22:30   

To teraz o buczeniu z trochę innej bajki. Jeżdżę blue dCi i z tyłu słychać ciągłe buczenie, nawet chwilę po tym jak wyłączy się silnik. Jest to może spowodowane AdBlue? Jakąś pompą albo innym badziejstwem?
_________________
:)
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-10-20, 06:13   

buczenie po wyłączeniu silnika to tak jak mówisz slyczkowiski pompka od adblue. Nie przejmowałbym się tym. Gorzej z buczeniem powyżej osiemdziesiątki. Nie przejdzie. Nie wiadomo co to jest. Słyszałem o teorii że to coś z turbo? Rok zmagania się z tematem i nic nie wyjaśniłem. Aso tylko sciemnia. Samochód jeździ buczenie lekko narasta. Wydaje mi się że byczy głośniej niż wtedy gdy był nowy. U mnie brano pod uwagę sprzęgło, plastiki w komorze silnika i zderzak przedni. Nic z tych rzeczy.
 
     
NSomeone

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 7
Wysłany: 2020-10-20, 17:40   

Zacząłem ten temat j czuje się zobowiązany by wam napisać. Sprawa z tzw buczeniem się wyjaśniła. Tak, jak podejrzewam. W tych autach wyje koło talerzowe mechanizmu różnicowego. To przypuszczenie potwierdził mi specjalista w serwisie. Serwis natomiast ma obowiązek mówić, że jest to standardowa praca przekładni głównej.Dzwięki te wydobywają sie na każdym biegu, jak również na luzie. Dla tych którzy kumają cos z mechaniki zrozumieją dla czego tak jest. Ja próbowałem już kilka razy to reklamować. Niestety bez skutecznie. Twierdzili, że producent pracuję nad usunięciem wady. W końcu poszedłem po rozum do głowy i napisalem im oficjalne pismo, że reklamuje auto z tytułu rękojmi i gdy nie przyjmą reklamacji, to kieruje sprawę do sadu. I tu uderzyłem ich w czuły punkt. Zadzwonili z informacją, ze zamawiaja nową skrzynie 😄
 
     
wojtek013


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 45
Skąd: KR
Wysłany: 2020-10-20, 18:30   

Czyli jednak się da :) W KR aż tak drastycznych metod nie trzeba było stosować. Ogólnie serwis chętny do pomocy, tak jak wyżej pisałem.
Na razie jakieś 1500 kilometrów po wymianie i jest OK. Tzn. coś tam minimalnie słychać, ale ogólnie jak to się mówi - niebo a ziemia. Nie ma się co czepiać.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-10-20, 18:30   

dzięki za info NSomeone. Grubo pojechałeś. I dobrze. Mam troszkę inny problem ale chyba tak samo powinienem postąpić.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-10-20, 18:37   

Wojtek013 trzeba dobre współpracujące serwisy promować. Jeden drugiemu nierówny. U mnie porażka. Nie rozumiem tych ludzi. Gadają do ściany zamiast do mnie jak kobieta w mięsnym za komuny. :mrgreen:
 
     
Trembek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 23
Wysłany: 2020-10-21, 07:26   

Widzę, że temat rusza na poważnie.

Ja zgłaszałem temat 3 razy w ASO w Krakowie, za 3 razem poprosiłem o dłuższą jazdę testową.

Zgłaszałem wycie skrzynie biegów w prędkościach jak w temacie, szarpanie i stuki w skrzyni przy zmianie biegów, i kilka innych problemów. Wszystkie z nich konsultant techniczny potwierdził na jeździe testowej. W zeszłym tygodniu oddałem auto do serwisu żeby Panowie mogli poszukać problemu.

W przed dzień wizyty wysłałem maila do kierownika serwisu z bardzo szczegółowym opisem problemu i prośbą na pisemną odpowiedź.

Po oddaniu auto do serwisu po 3 godzinach dostałem telefon, że auto jest do odbioru. Żadnych wad nie stwierdzono. W opisie przeglądu stwierdzono, że skrzynia może pracować głośniej niż w innych pojazdach tego typu, lecz nie dyskwalifikuje go to do użytkowania. :!:

Przy odbiorze żaden z mechaników nie miał czasu ze mną porozmawiać i odpowiedzieć na moje pytania, była tylko Pani z obsługi która wydała mi papiery kwitując "może pan jechać do innego ASO lub po prosu trzeba się przyzwyczaić".

Wiśenką na torcie jest to, że podczas jazd testowych mechanik stwierdził, że to pierwszy taki zgłaszany przypadek i nie zna tematu, natomiast chwile później inny stwierdził, że wymieniali juz skrzynie z tą wadą i nic to nie daje, po wymianie dalej wyje i szkoda zachodu.

Ręce mi opadaja, nie po to człowiek kupował nowy samochód żeby być z nim co 2 miesiące w serwisie.

Nie zyjemy też w czasach PRL, żeby pozwolić sobie na tłumaczenie że tak ma być i już i skoro jedzie do przodu to przecież działa.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-10-21, 08:55   

Czy te opisywane przez wszystkich objawy występują również w wersji silnikowej 1.0 TCe?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10