Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Buczenie przy prędkościach 80-100km
Autor Wiadomość
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 417
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-01-21, 18:37   

Dobrze piszesz :roll: :roll:
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2022-01-28, 17:41   

Bolek napisał/a:
Odnośnie "buczenia skrzyni" opowiem Wam 2 historie sprzed 25 lat...

Miałem fiacika, który miał zamontowaną antenę na rynience nad oknem kierowcy, założyłem bagażnik popularny w tamtych czasach taki aluminiowy, wszystko ok.
Aż razu pewnego jadąc drogą krajową wziąłem się za wyprzedzenie ciężarówki ;-)
będąc na wysokości naczepy, usłyszałem buczenie charakterystyczne właśnie dla układu przeniesienia napędu. Przestraszyłem się, że coś stało się ze skrzynią, zaprzestałem manewru i zatrzymałem się na oględziny auta...
Nic nie stwierdziłem, pojechałem dalej, ponownie podjąłem manewr wyprzedzenia ciężarówki i znowu to samo :!: ale już wiedziałem, że nie jest to usterka mechaniczna, bo po po wyprzedzeniu ów specyficzny dźwięk zniknął.
Pęd powietrza od ciężarówki w połączeniu z bagażnikiem i anteną dał taki efekt dźwiękowy.

Druga historia
Kolega miał mnie zabrać do Niemiec nowym Polonezem, ale tak się złożyło, że w nocy zachorowało mi dziecko i z nim nie pojechałem. Pojechali we 2, a ja kilka dni później busem.
"Chłopie, ale miałeś szczęście, że z nami nie jechałeś, myśmy musieli w Poznaniu w serwisie skrzynie wymieniać, bo tak wyła przy 100 - 120 km/h, ale to jeszcze nic, bo skrzynie wymienili, a i tak dalej wyje... 1000km żeśmy z duszą na ramieniu jechali"
Nazajutrz, gdy się rozwidniło, spojrzałem na tego Poldka i co widzę? Aluminiowy bagażnik, pytam kolegę: kiedy zamontowałeś bagażnik? - przed samym wyjazdem...
To ja Ci tego Poldka naprawię, daj kulczyk 10, zdjęliśmy bagażnik, jazda próbna - "skrzynia nie wyje". Potem kontrolnie przesunęliśmy mocowanie w inne miejsce i też już wycia nie było.

Nie zrozumcie mnie źle, bo absolutnie nie twierdzę, że to nie problem skrzyni w Waszych autkach, ale sam 2 krotnie i w 2 przypadkach przekonałem się, jakie figle potrafi płatać rezonans na który składa się kilka sprzyjających czynników.

Wiem też, że dla dielera i ASO jesteś dobry do momentu, aż wpłacisz kasę za auto, a potem to się bujaj.


Bywa i tak, ale w tym przypadku jest inaczej, problem jest powszechnie znany, ASO sprawę zna ale olewa, jest to wada skrzyń, w Niemczech je wymieniają, ale tam inaczej podchodzi się do klienta
 
     
babol

Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 23
Wysłany: 2022-01-29, 21:06   

Czyli co? Najlepiej się zgłosić do ASO w Niemczech? Myślę jeszcze nad skontaktowaniem się z fabryką w Rumunii lub główną centralą Renault? :roll:

Zastanawiam się do kogo uderzyć z tematem. Wiemy już że ASO opracowały śpiewkę pt. TTTM. Pytanie brzmi na ile jest to firmowane oddolnie i czy góra wie co się dzieje na dole?

Przecież to jest tak absurdalne że trzeba jechać do DE z samochodem kupionym w PL żeby wzięli i wymienili w końcu wadliwy element. :mrgreen:

Chodzi mi po głowie żeby zainteresować tego Pana tematem:
https://fr.linkedin.com/in/mihaibordeanu
https://www.youtube.com/watch?v=uYfmJ4m9eeo

Jest odpowiedzialny za marketing Dacii. To co odstawiają ASO w Polsce kładzie się cieniem na dobrą opinię marki. Z marketingowego punktu widzenia to strzały we własną stopę. Jako że mam teraz trochę wolnego, to chyba postaram się jakoś do niego dotrzeć.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 417
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-01-29, 21:34   

Co ci da że wymienią skrzynię na drugą taką samą ?
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2022-01-29, 22:20   

Sajmon117 napisał/a:
Co ci da że wymienią skrzynię na drugą taką samą ?


No właśnie, a tak może być...
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2022-01-29, 22:26   

babol napisał/a:
Czyli co? Najlepiej się zgłosić do ASO w Niemczech? Myślę jeszcze nad skontaktowaniem się z fabryką w Rumunii lub główną centralą Renault? :roll: .

To raczej nie ma sensu, bo problem jest powszechnie znany, a Renault pracuje nad rozwiązaniem problemu... :-D :-D :-D
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2022-01-31, 10:28   

Cześć.
Jedno pytanie w temacie do lepiej zorientowanych niż ja.
Wszędzie gdzie czytam o problemie wycia skrzyni jest napisane że gdy po wciśnięciu sprzęgła hałas ustaje to jest to problem ze skrzynią. A co jeżeli po wciśnięciu sprzęgła hałas pozostaje?
Sprawdzaliście to ? Pytanie do tych z problemem wycia.
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2022-01-31, 16:06   

Lucek napisał/a:
Cześć.
Jedno pytanie w temacie do lepiej zorientowanych niż ja.
Wszędzie gdzie czytam o problemie wycia skrzyni jest napisane że gdy po wciśnięciu sprzęgła hałas ustaje to jest to problem ze skrzynią. A co jeżeli po wciśnięciu sprzęgła hałas pozostaje?
Sprawdzaliście to ? Pytanie do tych z problemem wycia.


Przy tym problemie, sprzęgło nie ma znaczenia, w sumie to nie jest wycie, tylko taki delikatny gwizd, u jednych cichy, jak np u mnie, a u innych dosyć głośny.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2022-03-17, 11:44   

2011 1,5 dci 4x4 też nieco buczy.
przy około 90km/h.
Ale sprawdzałem , niezależne jest to od obrotów, wału, (na sprzęgle tak samo).
To jest jakaś rezonacja powietrza na podwoziu/silniku.
Ps. bo słyszę różnicę , jadąc z wiatrem i pod wiatr.
 
     
Bandit

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 15 Lip 2022
Posty: 9
Wysłany: 2023-05-18, 15:03   

A czy ktoś próbował do tego buczenia podejść poprzez próbę wyciszenia nieco środka tak by je zminimalizować? Widomo że jest to powszechna niedogodność, i u mnie też niestety wysępuje. Największa głośność jest przy około 70 km/h. Wyraźnie słyszalne od 50 km/h.

Pytanie które Części wyciszyć matami by ten odgłos wytłumić?
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-05-18, 22:35   

Słyszę ten dźwięk przy około 90 km mimo, że samochód mam cały wyklejony matami (oprócz szyb w oknach). Jak był nowy i nie wyklejony, to nie było tego dźwięku.
Najprościej i najoszczędniej byłoby tylko to coś, co piszczy zaizolować, mniej mat by poszło. ;-)

Na postoju, spod samochodu u mnie też słychać piszczenie o podobnej tonacji (pompa paliwa?).
W takim przypadku, to wymiana/naprawa skrzyni nic nie da.

W ogóle to mechanik Robercika z forum zlikwidował tego typu dźwięki w jego Dusterze, ale nikt nie wie jak, nie ogłoszono instrukcji.
 
     
Bandit

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 15 Lip 2022
Posty: 9
Wysłany: 2023-05-22, 18:58   

Bogdan Misiek napisał/a:
Słyszę ten dźwięk przy około 90 km mimo, że samochód mam cały wyklejony matami (oprócz szyb w oknach). Jak był nowy i nie wyklejony, to nie było tego dźwięku.
Najprościej i najoszczędniej byłoby tylko to coś, co piszczy zaizolować, mniej mat by poszło. ;-)

Na postoju, spod samochodu u mnie też słychać piszczenie o podobnej tonacji (pompa paliwa?).
W takim przypadku, to wymiana/naprawa skrzyni nic nie da.

W ogóle to mechanik Robercika z forum zlikwidował tego typu dźwięki w jego Dusterze, ale nikt nie wie jak, nie ogłoszono instrukcji.


No wlasnie kolega robercik sie nie odzywa a szkoda skoro problem rozwiazany u niego to moze skorzystali by inni a i jego mechanik od roboty by się nie opędził.

Moze ktos z forum ma z nim kontakt?[/list]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11