Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu Dacia, i czemu Duster to auto terenowe
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-16, 00:46   

DS napisał/a:
To nie są parametry, które określają segment.


Jasne, że nie.
To Ty zaprosiłeś "segment" do dyskusji.
Ja go w Ps. wypraszałem.
Naprawdę nie widzę w gronie "bezpośrednich konkurentów" Dustera takich produktów segmentu C jak Ford Fiesta, Opel Astra czy VW Golf.
Fajne autka ale z innej bajki.

Nie po to wskazuję różnice, które dla mnie są kluczowe aby zniknęły bo parametrami segmentu nie są. Przecież właśnie to, co chcesz pominąć, różni omawiane samochody.
 
     
DS


Marka: Suzuki
Model: Vitara S
Napęd: 4x4
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 87
Wysłany: 2019-12-16, 08:37   

Nie wiem, do czego zmierzasz.
Mowa o samochodach z kategorii suv/crossover, z segmentów B i C.
"Konkurencją" dla Dustera jest Q3, a dla Vitary Q2, bo takie mają wymiary i tyle.
Pisałem kilka postów wcześniej, że Duster poza asfaltem jeździ dużo lepiej niż Vitara czy S-Cross, a na asfalcie odwrotnie. Przecie z uwagi na prześwit (i kąty) właśnie, więc co pomijam?
Zwracam uwagę, że Vitara i Duster to samochody o innych gabarytach. Większy od Vitary S-Cross też jest mniejszy od Dustera.
Równie dobrze można wybierać pomiędzy Audi Q2 i Q3, zarzucając pierwszemu, że jest mniejszy.
_________________
Testy napędów 4x4 - zapraszam forumowiczów na FB: http://www.facebook.com/StacjaKontroliTrakcji
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-16, 14:49   

DS napisał/a:
Nie wiem, do czego zmierzasz.


Od początku tylko do jednego, że to bardzo różne samochody są. Oba z wyraźną przewagą w innych zastosowaniach. Stwierdzenie „bezpośredni konkurent” moją polemikę wywołało. Zwyczajnie stwierdzam, że na dziś Suzuki nie ma w ofercie typowego SUVa. S-Cross jest crossoverem z wyraźnie zarysowanymi cechami osobówki, a mniejsza Vitara crosoverem jedynie stylizowanym na SUVa.
Możemy porównywać, w kontekście własnego wyboru, byle ze świadomością, że to różne auta.
Podałeś przykład. Może to najlepsza droga do wyartykułowania moich myśli.
Subaru (oferta aktualna) robi Forestera i robi XV. Dwa różne samochody. SUV i crossover. Można między nimi wybierać ale to wybór różnych typów aut.
Co do reszty Twoich stwierdzeń, to albo nie polemizuję albo zwyczajnie się nie znam (o jedno nawet dopytam ale jak sobie co napisałeś wraz z linkami przeanalizuję, więc za jakiś czas i w kolejnym temacie). Szczególnie przewagi Suzuki na asfalcie nie neguję i nigdzie nie stawiałem tez przeciwnych Twojemu twierdzeniu. Gdybym miał się ścigać (nie daj Boże na krętej drodze), to wolałbym w Dusterze nie siedzieć. W kategorii jazda dostojna „na zimny łokieć” to co innego… ale to już subiektywne odczucia więc żaden argument. To, że na dziurawy asfalt Duster jest lepszy zostaje na marginesie dyskusji.
Ja stwierdziłem, że do jazdy zgodnej z przepisami Duster zupełnie mi wystarczy. Mało tego, szukałem auta, które nie będzie kusić. Za to pobawić się poza asfaltem i nieco tras „krajoznawczych” zaliczyć mam w planie. Dlatego rozum powiedział: Duster. A gdy nim pojeździłem to i serce powiedziało: Duster.
Ale.. co kto lubi i potrzebuje.
Poniżej link do starego artykułu gdzie na siłę próbowano porównywać Dustera z S-Crossem. Tak bardzo chcieli zrobić test, że nawet nazwali S-Crossa SUVem. Punktacja też jak to w takich testach bywa nic warta nie jest, bo wycena takiej czy innej przewagi „z czapy” autora jest brana.
Mimo to warto zajrzeć, bo miażdżące przewagi przy różnych zastosowaniach i odmienność tych aut wyraźnie widać.
A wszystkim, którzy rasowych cech terenówki w Dusterze szukają pierwsza część radość sprawi.
https://www.auto-swiat.pl...rcc=ucs&utm_v=2

Ps.
Czytając od początku naszą wymianę myśli wychodzi mi, że gdyby użyty przez Ciebie zwrot „bezpośredni konkurent” zastąpić zwrotem "najbliższy konkurent” to różnicy zdań by nie było.
 
     
DS


Marka: Suzuki
Model: Vitara S
Napęd: 4x4
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 87
Wysłany: 2019-12-16, 15:37   

Ja nigdzie nie napisałem, że S-Cross jest naturalnym konkurentem Dustera.
Napisałem, że konkurentem Dustera w segmencie jest S-Cross. A większość ludzi porównuje Dustera do Vitary.
Suv i crossover to dla mnie to jeden wór (przypominam, że suv ma w nazwie Sport, który nijak się ma do wszystkich samochodów, o których tu rozmawiamy...).
Wspomniany XV, którego nazywasz crossoverem jest sporo dłuższy od Dustera (choć rozstaw osi prawie taki sam), ma też większy prześwit i nie występuje jako 2WD. Czyli tylko kształt karoserii czyni go crossoverem...? Z definicji suv to przecież "rodzaj samochodu, który łączy cechy samochodu osobowego i terenowego".
Swego czasu Ignis 4x4 był opisywany (nie przez Suzuki) jako micro suv...

Reasumując - ja wybrałem Vitarę z powodów, o których pisałem poprzednio, Ty wybrałeś Dustera - i dobrze, każdy zgodnie z własnymi potrzebami, o to chodzi. Natomiast bezpośrednie porównywanie tych samochodów, szczególnie w kategoriach przestronności, bagażnika etc. powinno być jasno poprzedzone informacją, że to samochody z różnych segmentów.
_________________
Testy napędów 4x4 - zapraszam forumowiczów na FB: http://www.facebook.com/StacjaKontroliTrakcji
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-16, 17:07   

No to zgodę w narodzie mamy :-D

Auta różne. Kuszące czym innym.
To wyartykułować potrzebowałem.

A rzeczona potrzeba dopadła mnie po przeczytaniu Twojego posta z wczoraj z 12:40 do "Kapitan Shinobi". Tam w trzeciej linijce od dołu "bezpośredni konkurent" po oczach mi dał.
Pewnie lepiej by było zapytać Ciebie co miałeś na myśli... zamiast od razu kontrargumentować... ale stało się. W sumie fajnie było pogadać.
Ps.
Co do Subaru to wierzę, że obaj trzymamy kciuki aby nigdy nie nauczyli się 4x2 robić...
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-12-16, 17:26   

klazow napisał/a:

Co do Subaru to wierzę, że obaj trzymamy kciuki aby nigdy nie nauczyli się 4x2 robić...

A po Wam te 4x4 ?!?
Z asfaltu nie zjeżdżacie , zim już nie ma . Grudzień mamy a za oknem jak na przedwiośniu .
4x4 ma sens w górach i tyle w temacie . Nawet w lesie mi się za bardzo nie przydaje jak silnik wisi mi nad napędem . 4x4 jest Wam potrzebne tylko żeby nim szpanować lanserzy . Jak chcecie pokazać na co Was stać to zapraszam na motocykl enduro/cross gdzie nie już wygodnego fotela , klimy i itd a liczy się kondycha fizyczna . Pozdro :mrgreen: .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-16, 18:09   

To Dacią można szpanować?

Zresztą, nieważne.
Dzięki za konstruktywną krytykę. Otwieram okno i skaczę...

Albo nie. Będę żyć aby odkryć co takiego kupując swoje pierwsze w życiu 4x4 uczyniłem.
Za rok albo dwa dam znać, czy myślę jak niektórzy z naszego forum, że "nie wyobrażam sobie auta bez 4x4" czy też wyznam, że dociera do mnie fakt wyrzucenia kasy w błoto.

Ps.
Z tym Subaru to o "legendę marki" mi chodziło.
Powinny w życiu być rzeczy oczywiste i niezmienne jak choćby to, że BMW ma napęd na tył... ops. chyba ten przykład już nieaktualny.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-16, 19:03   

klazow napisał/a:
"nie wyobrażam sobie auta bez 4x4"
Możecie się ze mnie śmiać, ale właśnie tak mam. Odkąd pamiętam, w domu zawsze było 4x4. Od Muscela (pamięta ktoś jeszcze taki wynalazek?) i Uaza (ojciec był leśniczym) do land cruisera 73 i "dyskoteki 300" :mrgreen:
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-16, 19:24   

klazow napisał/a:
To Dacią można szpanować?


Szpanować to może trudno, ale miałem fajną sytuację na wyjeździe z parkingu gdzie popsuł się szlaban, przed którym utworzył się już niemały korek. Po usłyszeniu info, że obsługa techniczna pojawi się za 20 minut krótka ocena wysokiego krawężnika i spokojny wyjazd przez trawnik.
Myślę, że w tym momencie paru uwięzionych kierowców uj strzelił. :lol:
Także szpanować może nie, ale szanować jak najbardziej ;-)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-16, 19:35   

[quote="Hiszpan_JS"]
klazow napisał/a:
Możecie się ze mnie śmiać,


Zdecydowanie od tego jestem daleki... Ze swojego "zakochania" w Dusterze to mam niezłą bekę... jak to po 19 latach spędzonych z Lanosem coś mi lekko odwala...
Jeśli gdzieś kiedyś napisałem lub napiszę trochę uszczypliwie, to nie ze złej woli. Zapewniam.

Ps.
Mam nadzieję zostać neofitą 4x4 :-D . Opcja "wywaliłem kasę w błoto" mniej mnie pociąga :-x
 
     
DS


Marka: Suzuki
Model: Vitara S
Napęd: 4x4
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 87
Wysłany: 2019-12-16, 20:06   

klazow napisał/a:
No to zgodę w narodzie mamy
Na to wygląda :-)

LESNICZYy napisał/a:
A po Wam te 4x4 ?!?
Z asfaltu nie zjeżdżacie
A Ty skąd wiesz, czy zjeżdżamy czy nie?
_________________
Testy napędów 4x4 - zapraszam forumowiczów na FB: http://www.facebook.com/StacjaKontroliTrakcji
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-16, 20:14   

klazow napisał/a:
Jeśli gdzieś kiedyś napisałem lub napiszę trochę uszczypliwie, to nie ze złej woli. Zapewniam.
Luzik ;-) Obrażalskich tutaj raczej ciężko spotkać. Ci którzy byli to nerwowo nie wytrzymali :mrgreen: .
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-16, 20:35   

DusterFaster! napisał/a:
... krótka ocena wysokiego krawężnika i spokojny wyjazd przez trawnik.
Myślę, że w tym momencie paru uwięzionych kierowców uj strzelił... :lol:
;-)


Ciekawe co strzeliło zarządcę terenu (trawnika znaczy) ...

Ps.
Pomijając aspekt ekologiczny...
Mogłeś tak, bo Duster jest dokładnie tym na co wygląda.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-12-16, 20:43   

DS napisał/a:

LESNICZYy napisał/a:
A po Wam te 4x4 ?!?
Z asfaltu nie zjeżdżacie
A Ty skąd wiesz, czy zjeżdżamy czy nie?

Powyżej 95% nie zjeżdża więc uogólniłem :mrgreen: , taka prawda . Zjazd na pobocze się nie liczy :roll: :mrgreen:
Wykorzystywanie prześwitu to nie szpan tylko praktyczność , którą mamy w standarcie :mrgreen: .
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-16, 20:56   

Pytanie:
Cytat:
czemu Duster to auto terenowe
i odpowiedź:
Cytat:
krótka ocena wysokiego krawężnika i spokojny wyjazd przez trawnik.
:-D :-D :-D
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10