Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka cen
Autor Wiadomość
bluffer
bluffer

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 18 Gru 2019
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-09, 09:46   Podwyżka cen

Wczoraj podnieśli ceny większości Dusterów. 1.3 Prestige podrożały aż o 3600 zł. Ceny opcji bez zmian. Kto zamierza kupić, niech szuka u dealerów wyprzedaży 2019. Według moich inf. to nie ostatnia podwyżka w tym rok, bo marka ma duże problemy z emisją CO2...

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/duster-price.pdf
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-10, 18:24   Re: Podwyżka cen

bluffer napisał/a:
… marka ma duże problemy z emisją CO2...


Wszyscy producenci w 2020 ceny muszą podnieść… chyba, że co trzeci sprzedawany samochód będzie w 100% elektryczny. Dustery mają aerodynamikę kredensu co rzutuje na wyższą emisję niż w Kadjar-ach (w obrębie tych samych silników) ale ta różnica przekłada się na kwotę dużo niższą niż rozbieżność cen tych aut.
Duster 1,0 ma jednak niższy poziom emisji od jakiegokolwiek Kadjara... z opinii na tym Forum wychodzi, że ten silniczek daje radę. Pewnie po podwyżkach (wszystkich i u wszystkich) właśnie dzielne 1,0 będzie lokomotywą sprzedaży Dusterów. Dustery 1,3 nadal będą tańsze od innych SUVów i crossoverów segmentu C o zbliżonej mocy i napędzie… jednak różnica się zmniejszy. Jednostek wysokoprężnych nie obserwuję…
Koniec końców (w dalszym horyzoncie czasowym) i tak udział procentowy sprzedaży aut elektrycznych o przyszłości koncernów rozstrzygnie…

bluffer napisał/a:
Kto zamierza kupić, niech szuka u dealerów wyprzedaży 2019.

Popieram. Ja przyspieszyłem zakup mojego Dustera o rok aby przed eco-daniną zdążyć. Kłopot to dla mnie był ale wychodziło mi, że jeśli pierwotnego planu będę się trzymał to skończy się zakupem skromniejszej konfiguracji za większą kasę. Na razie się sprawdza. Konfiguracja jakiej chciałem i wybrałem zniknęła z cenników 2020, reszta zaczyna drożeć…

Ps.
Przy okazji rozmowy w innym miejscu naszego Forum, zajrzałem do cennika Jeepa Renegada. Ceny 2020 poszły w górę.
 
     
KJay

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 41
Wysłany: 2020-01-22, 00:47   

da się coś ponegocjować przy zakupie teraz czy Dusterki sprzedają się tak dobrze, że to do salonu jeszcze trzeba z butelką wina przyjść żeby jakiś rozsądny termin odbioru dostać?
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-01-22, 22:37   

A jak to jest z cenami. Bo auta z rocznika 2019 w wyprzedaży nagle poszły do góry. Patrzę na auta z placu i co widzę. W styczniu te same auta tylko z dopiskiem wyprzedaż rocznika 2019 podrożały o 2-3 tys.zł. To ma jakieś wytłumaczenie, czy podnoszą ceny bo nowe auta do produkcji będą droższe i można łatwo dodatkowo zarobić.

Jak tak dalej będą podnosić ceny to Duster przestanie być tanim autem.O ile 4x4 nie ma konkurencji, to przy 2WD należy się zastanowić czy nie dopłacić do Suzuki czy Kii.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-22, 23:24   

Możemy tylko gdybać.
Oczywiście to może być pazerność i korzystanie z okazji ale może też być to konieczność. Jeśli auta, o których piszesz nie zostały zarejestrowane przez salon z datą 2019 to liczą się jako sprzedaż 2020 i danina ekologiczna będzie od nich naliczana. Na tą daninę podwyżka iść może. Tak więc zawsze można się pocieszyć, że jest drożej ale za to ECO. :-(

Ps.
Czy sprawdziłeś co w cennikach Suzuki i KIA. UE z nich też daninę ściągnie. Nie wierzę, że podwyżek nie będzie (a może już były?)


Dodane chwilę później:
Sam z ciekawości zajrzałem.
Cenniki Suzuki (sprawdziłem S-Crossa i Vitarę) zmieniły się całkowicie. Na 2020 oferują jedynie hybrydy. Ceny startują od 79900 zł (Vitara) i 81900 zł S-Cross
W cennikach KIA Sportage jest tak jak u nas dwa tygodnie temu. Zmiany kosmetyczne albo brak ale zniknęły najmocniejsze konfiguracje (oczywiście do porównania wziąłem ceny 2019 bez upustów wyprzedażowych).


.
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-03-14, 21:30   

Czy ceny nie powinny isc w dół patrząc na obecną sytuacje?
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-03-14, 21:34   

pankracy napisał/a:
Czy ceny nie powinny isc w dół patrząc na obecną sytuacje?

Masz na myśli atakujący nas wirus :?:
To jesteś marzycielem . Normalni ludzie nie dają się zwariować więc nie będzie promocji z powodu paniki świrów wykupujących ryż i papier toaletowy . Więcej ludzi umiera na grypę i jakoś nikt się na tym nie skupia . Może nie jest za wesoło ale jakoś będzie . Może forumowicze się wypowiedzą czy w ich otoczeniu już jakoś dotknoł wirus .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-03-14, 22:00   

No ja mogę coś powiedzieć w temacie paniki. W osiedlowym Lidlu dziś rano (ok 8:00) pięć kas czynnych i w każdej kolejka do połowy sklepu. Wózki pełne. Obsługa w rękawiczkach.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-03-14, 23:46   

LESNICZYy napisał/a:
Więcej ludzi umiera na grypę i jakoś nikt się na tym nie skupia .


Tylko w Polsce 800 tyś. przypadków leczonej grypy + ci co do lekarza nie poszli. Jeśli to co jest teraz tak lub bardziej się rozlezie i zabierze 5%...

A papier toaletowy na dwa tygodnie ewentualnej kwarantanny trzeba mieć!!!

Co do Dusterów, to serce się kroi na widok tylu biedactw czekających aby je ktoś przytulił:

z ostatniej wizyty w salonie
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-03-15, 08:24   

One czekają a ceny stoją. Wcześniej dawali upusty, darmowy montaż wyposażenia kupiony przy zakupie, czy chociażby Voucher na 800zł. A teraz co. Auta stoją nikt nic nie kupuje, a ceny zamurowane. Nagle się nie opłaca dać Voucher?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-03-15, 12:36   

Nie spuszczają aby ze stratą nie sprzedawać. Dowaloną mają eco-daninę i pole manewru już nie takie jak w 2019.
Pewnie niezmierzona (bo strach ją mierzyć) mądrość UE powinna właśnie teraz zaowocować zawieszeniem naliczania opłaty za CO2. Ofiarami pandemii mogą stać się również producenci. Straty są nieuniknione ale mogą być pomniejszone.
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-03-28, 18:06   

Zadzwoniłem do salonów Dacia. Ceny na Otomoto to cena ostateczna. Mało tego wyposażenie dodatkowe np. Boczne listwy, które kiedyś montowali w gratisie teraz niestety nie. Pakiet Adventure 1459zł. prawdopodobnie z montażem, ale trzeba by zadzwonić w poniedziałek.
Czyli auta stoją na placu a ceny zamurowało. Albo mają za dużo kasy albo liczą na jakieś bonusy. Inaczej tego nie da się wytłumaczyć.
Ma to miejsce przy autach z placu jak i nowych zarejestrowanych w 2019 bez przebiegu
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-03-29, 01:23   

pankracy napisał/a:

Ma to miejsce przy autach z placu jak i nowych zarejestrowanych w 2019 bez przebiegu


Albo dla tych 2019 mają alternatywę (np. wykorzystanie do jazd testowych) albo zwyczajnie będą musieli sprzedać taniej niż te 2020.
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-03-29, 09:31   

Jest jeszcze inna opcja. Ceny beda trzymac, dopóki się da. Potem zaczną krzyczeć, że firma bankrutuje. Dajcie dotacje.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-03-29, 14:12   

pankracy napisał/a:
Jest jeszcze inna opcja. Ceny beda trzymac, dopóki się da. Potem zaczną krzyczeć, że firma bankrutuje. Dajcie dotacje.

Dacia przez dobry stosunek jakości do ceny poradzi sobie w obecnym / nadchodzącym kryzysie . Zobaczmy kto upadnie :-/
.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Czytaj nasze artykuły http://kurierregionalny.pl/category/roznosci/%
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10