Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Dacia duster 4x4, 1.3 TCe 150km
Autor Wiadomość
Dodo77

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 6
  Wysłany: 2020-01-11, 19:11   Zakup Dacia duster 4x4, 1.3 TCe 150km

Witam, jestem zainteresowany zakupem Daci Duster 4x4, 1.3 TCe 150km w wersji Prestige. Co myślicie o takim wyborze? Czy silnik jest awaryjny? Może ktoś z Was ma taka wersje i podzieli się odczuciami?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-01-11, 21:58   

Chyba za krótko ten silnik jest w obiegu, żeby coś powiedzieć o jego awaryjności. Póki co nie widzę tyle narzekań co na 1.6 SCe :) więc albo jest ok albo za mała próba.

A wybór dobry, wiadomo. Choć ja wybrałem wersję Comfort, bo Prestige nic sensownego mi nie dodawał. Kwestia oczekiwań pewnie.

Aha, gdybym mógł wybrac, to wybrałbym TCe, niestety z benzyny w okresie zamawiania miałem do wyboru tylko wolnossący.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-11, 23:35   Re: Zakup Dacia duster 4x4, 1.3 TCe 150km

[quote="Dodo77"]Co myślicie o takim wyborze? Czy silnik jest awaryjny? Może ktoś z Was ma taka wersje i podzieli się odczuciami?

Jak dla mnie super. Dusterek oczekiwania spełnił z nawiązką.
Bardzo elastyczny i dynamiczny. Bieg dobierasz jak lubisz a nie jak musisz. Na zatłoczonej autostradzie spokojnie zmienisz pas, dojazdówki też zbyt krótkie nie są. Z TIR-ami się nie męczysz tylko „raz dwa” wyprzedzasz. Spod świateł się nie ścigam ale Duster 4x4 z tym silnikiem pewnie dużo zwojować może (szczególnie przy kiepskiej pogodzie). Za to dynamiczną jazdę w zakrętach odradzam ale nie ze względu na silnik lecz wysoko nad ziemią środek ciężkości Dustera umiejscowiony.
O oczekiwaniach swych nie napisałeś ale zakładam, że 200 km/h nie chcesz jeździć… bo jeśli tak to nie testowałem.
Dostępne „od dołu” 250 niutów bardzo dużo daje…150 koni to nie mało ale ważne jest, że są na zawołanie. Nie musisz czekać aż je wysokie obroty obudzą ani stwierdzać, że znaczna część z nich „poszła na łąkę” bo do auta wziąłeś pasażerów i zakupy.
Co do awaryjności, to nic nie wiadomo. No może nie tak zupełnie nic. Wiadomo, że zaraz po wyjeździe z salonu te silniki na potęgę się nie psują. Jak ktoś spyta za 10 lat, to już historia jakaś i opinia będzie. Teraz wiemy tylko, że to nowa, za ciężką kasę wspólnie przez Mercedesa i Renault opracowana jednostka, która ma być przyszłością obu tych marek.

Ja zaryzykowałem zakup „nowego” silnika i po dwóch miesiącach posiadania Dustera jeszcze nie wiem jak na tym wyjdę. Nikt Ci nie powie. Na teraz ani w Renault ani w Mercedesie nic złego się nie dzieje.
Opinie co do jazdy? Ja tylko dobre znalazłem. Podobno jest lepiej niż w poprzedniku 1,2… choć i tam źle nie było.
Spalanie. Jak dla mnie rewelacja. Wychodzi mi (jak dotąd) poniżej 9 litrów na 100 km. A nie przejmuję się tym szczególnie… eco-jazdą siebie i Dustera nie męczę. Jak chcesz o tym poczytać więcej i precyzyjnie dokonywane oceny poznać… to to jeden z najczęściej opisywanych tematów na Forum.
W wypadku kilku Dacii z tego Forum (ze 130-tu konnym TCe) pojawiły się informacje o dziwnych odgłosach w pewnych przedziałach prędkości. Tak na 100% nie wiadomo skąd dochodzących (skrzynia biegów to główny podejrzany). Ja tego nie mam.
Jak chcesz więcej opinii o „własnych” Dusterach, to oprócz tego co się tu pojawi poszukaj w:
http://www.dusterklub.pl/viewforum.php?f=10
1,3 TCe130 jest popularniejszy ale… jeździłem przed zakupem… różnica znikoma więc opinie dla Ciebie będą też przydatne.

Jak masz bardziej szczegółowe pytania to wal śmiało. Jak będę mógł, to pomogę.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-11, 23:50   

Mam 1.3 130 koni. Na ten gabaryt/masę pojazdu wystarcza, a właśnie na wersję 150 koni zabrakło kasy ;-) . Po części też bałem się zbytniego wysilenia silnika, a z drugiej strony nikt raczej Dacią się ścigał nie będzie. Jak masz kasę to 20 koni zawsze w zapasie warto mieć (tak myślę po niewczasie). Z awaryjnością trudno stwierdzić, jednak myślę że "rozsądne" przebiegi ten motorek ogarnie. Weźmy pod uwagę, że ten sam silnik będzie w Renaultach (albo już jest), więc jeśli będzie przysłowiowym bublem, to położy zyski koncernu. Na dzień dzisiejszy nikt nie wie jak z awaryjnością, zobaczymy. Ja liczę, że coś pracowali przy tym silniku, i nawet za 10 lat będzie jeździł ;-) .

Co do wyposażenia - tu sam musisz sobie odpowiedzieć, czego Ci potrzeba. Bardzo przydatne są w Suvie np. czujniki cofania, ale dobry kierowca może np. ich w ogóle nie potrzebować.

Co do napędu 4x4. Są dwie szkoły, my Dusterowcy AWD jesteśmy murem za 4x4, ci z 2WD tego nie potrzebują i kupują Dacię dużo taniej ;-) . Były i o tym szerokie dyskusje, także nie ma co się rozwodzić. Masz kasę to bierz, bo czemu nie.
 
     
Dodo77

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-01-12, 01:25   

Na pewno 4x4 bo na tym mi zależy. Chciałbym mocniejszy silnik bo tez mysle ze sie przyda na drodze. Chciałbym jeszcze kamery 360 lecz nie ma już w ofercie z tym silnikiem taka informacje otrzymalem w salonie :cry: no musze podjąć decyzję. Lecz skłaniam się do 1.3 TCe 150km ;-)
 
     
Dodo77

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-01-12, 01:31   

Klazow, a jakie odczucia po jeździe 130km silnikiem? Porównując do 150km?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-12, 02:16   

130- stka była 4x2 (auto testowe ale dostałem do samodzielnej trzygodzinnej jazdy). Testowałem wszystko od drogi ekspresowej po parkowanie we własnym garażu. Wrażenia na plus, wszystkie oczekiwania spełnione... taka "kropka nad i" w kontekście decyzji o zakupie. Zamówiłem 150 - tkę może bardziej dla tych 10 niutów aby różnicę masy 4x4 mi zrównoważyły. Zresztą mieściła się w budżecie.
Różnica 150/130 pewnie jest... ale do wyczucia przy energicznym duszeniu auta... Przy normalnej jeździe i tak "odpuszczasz" przed osiągnięciem górnej granicy możliwości. A ja grzeczniutko przez pierwszy tysiąc docierałem silnik. Teraz już instrukcja pozwala na więcej :mrgreen: ale "wariatem drogowym" lata temu przestałem być.
Reasumując:
Jest podobnie. Do bezpiecznych manewrów i "niepozostawania w tyle" 130-stka wystarczy.
Nie żałuję, że dopłaciłem do 150 bo wiem, że bym żałował (racjonalnie lub nie) przy pierwszej sytuacji, w której czułbym, że więcej "pary" by się przydało (jeszcze tak nie było) Myślę jednak, że gdyby różnica ceny była ze dwa razy większa to bym brał 130.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-12, 03:10   

Dodo77 napisał/a:
Chciałbym jeszcze kamery 360 lecz nie ma już w ofercie z tym silnikiem taka informacje otrzymalem w salonie

A serwis nie może za opłatą zamontować?
Chyba potrafią w Dusterze "po dzwonie" odtworzyć...
Pewnie wyjdzie coś drożej niż fabrycznie ale... to faktycznie super opcja jest.

Ps.
360 stopni to to nie jest. Masz tył (no tył jest i tak), masz przód i masz podgląd na co wjeżdżasz przednimi kołami (oddzielnie dla obu stron).
 
     
Dodo77

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-01-12, 10:37   

Powiem szczerze, ze nie pytałem o takie rozwiązanie. Również nie zaproponowano mi tego. Jutro dopytam. Dziękuję za pomoc.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-12, 22:34   

Dodo77 napisał/a:
Jutro dopytam.


Koniecznie daj znać.
Dobrej decyzji co do zakupu życzę.
 
     
Dodo77

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-02-29, 18:40   

Zamówiony 1,3TCe 150km, 4x4, wersja Prestige system kamer 360, start stop, podgrzewane fotele, automatyczna klimatyzacja więc wszystko oprócz skóry. Ok 19.02. Odbiór więc czekam... :mrgreen:
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-02-29, 18:53   

Dodo77 napisał/a:
start stop,

To Ci się nie przyda , każdy normalny wyłącza ten szajs .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-02-29, 19:07   

Super.
Jednak cierpliwość popłaca. :mrgreen:

Ps.
Dodo77 napisał/a:
... Ok 19.02. Odbiór więc czekam... :mrgreen:


Odbierasz w przeszłości?
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-02-29, 19:15   

Może za rok??? :shock:
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2020-02-29, 19:24   

Dodo77 napisał/a:
start stop

To akurat jest w standardzie i nawet za dopłatą zrezygnować nie można.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
czesci.mercedes.autoidea.pl
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11