Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczekiwanie na odbiór samochodu.
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-19, 22:14   

tomek73 napisał/a:
ale duże salony lub grupy salonów np. Autospektrum, mają krótsze terminy realizacji zamówień.


Podejrzewam, że mając duże prawdopodobieństwo sprzedania dokonują pustych strzałów. Klient jeszcze nie przyszedł a oni zamawiają. Potem się specyfikację "skoryguje"... a w najgorszym wypadku samochód trafi na plac. Duża sieć może takie ryzyko zamrożenia kasy podjąć :mrgreen:
Pewnie stąd się wzięły te Dustery od ręki.

Rozwiązanie ma sens jeśli ktoś chce szybciej kupić pójdzie do nich...
Ale to spekulacja. Jeśli sprzedaż się załamie zostaną z ręką w pewnym rodzaju naczynia :cry:
 
     
Ogor

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 19 Sty 2020
Posty: 20
Wysłany: 2020-01-20, 08:23   

klazow napisał/a:

Pół roku oczekiwania to długo ale rekordzistą nie jesteś.

Pół roku to przegięcie. To ile wynosi rekord Daci, bo w innych markach to wiem że zdarza się roczne oczekiwanie, ale z całym szacunkiem Duster to nie marka super premium, żeby tyle czekać.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-20, 22:42   

Tu raczej relacja popytu do możliwości produkcyjnych decyduje. Maluch też nie był premium. :-P
Umowę zawarłeś na sam koniec okresu gdy ludzie licznie zamawiali aby przed podwyżką zdążyć. Ten medal ma dwie strony. Pod kątem czasu oczekiwania to był bardzo zły moment. Wygrany jesteś na cenie. W chwili odbioru zobaczysz obowiązujący cennik i będziesz wiedział jak na swojej decyzji wyszedłeś. Już zaoszczędziłeś... a w 2020 mogą być jeszcze kolejne podwyżki lub jak w wypadku benzynowych 4x4 czasowe (oby tylko czasowe) wycofanie z cenników.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-21, 01:09   

I znów muszę się zgodzić z kolegą Klazowem. Ja akurat czekałem stosunkowo krótko, ale gdybym np. "wystrzelił" po Dusterkę dwa miesiące wcześniej, to czekałbym X+ te dwa miesiące (no i wówczas też pewnie bym się bulwersował "ileż to można czekać na zwykłą Dacię").
Zmiany silników i takie tam.
 
     
Ogor

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 19 Sty 2020
Posty: 20
Wysłany: 2020-01-21, 08:51   

Kapitan Shinobi napisał/a:
I znów muszę się zgodzić z kolegą Klazowem. Ja akurat czekałem stosunkowo krótko, ale gdybym np. "wystrzelił" po Dusterkę dwa miesiące wcześniej, to czekałbym X+ te dwa miesiące (no i wówczas też pewnie bym się bulwersował "ileż to można czekać na zwykłą Dacię").
Zmiany silników i takie tam.

Nie chcę być źle zrozumiany. Nie uważam Dacię za badziew, bo inaczej bym jej nie kupował ale czas realizacji zamówienia jest porównywalny do klasy premium gdzie na Lexusa IS trzeba czekać około 6 mc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-21, 23:50   

Ależ doskonale się rozumiemy. Ja tylko podałem przykład, że czekając na auto można mieć szczęście i dostać je (z różnych przyczyn) obiektywnie szybko, bądź zgoła odwrotnie.
PS
Jak byłem pierwszy raz w salonie, to jedno z pytań też było typu "ile trzeba czekać na auto".
I tu taka ciekawostka (choć pewnie wszyscy/większość wie ;-) ). Dacia ma fabryki w Rumunii oraz w Maroku. I to skąd idzie auto też ma znaczenie. Moja jest "made in Europe", z czego jestem niezmiernie zadowolony. Raz, że Afryka daleko, dwa - jakoś (podświadomie) bardziej ufam fabryce i kontroli jakości w Rumunii, niż w dalekim Maroku.
Zapewne moje obawy są bezpodstawne, ale samopoczucie lepsze.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-22, 00:07   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Dacia ma fabryki w Rumunii oraz w Maroku. I to skąd idzie auto też ma znaczenie. Moja jest "made in Europe", z czego jestem niezmiernie zadowolony.


Czy Ty pytałeś o Sandero?
A może sprzedawca te modele myli?

bo DD2 tylko Rumunia robi :mrgreen:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dacia_Duster

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dacia_Sandero
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2020-01-22, 09:57   

Pisząc coś publicznie na forum co nie jest własnym doświadczeniem powinno się zweryfikować takie informacje choć pobieżnie a nie tworzyć legend na które później kolejni naiwni się powołują bo w ten sposób piszący zachowuje się jak 3/4 tzw. dziennikarzy/pismaków.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-22, 23:44   

Pisałem ogólnie o Daciach, że część jest robiona w Rumunii, a część w Maroku, i że odpowiada mi, że akurat mojej trafiło się "rodzime" pochodzenie. Jeżeli mój post wprowadza kogokolwiek w błąd, to przepraszam, nie było moją intencją sianie zamętu na forum.

PS. Na etapie pisania poprzedniego postu nie miałem wiedzy, że wszystkie DD2 są z Rumunii. Wiedziałem tylko, że mój konkretnie jest z stamtąd. Skoro wszystkie DD2 powstają w "mateczniku", to tym lepiej.
 
     
askr_poz
askr_poz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 86
Wysłany: 2020-01-23, 07:16   

Zamawiany DD na początku maja, odbiór na początku września.
To całkiem sprawnie jak na kompletowane na zamówienie.
Peugeot - podobnie, zamówienie w maju, odbiór chyba na początku października.
Volvo nie pamiętam już, ale chyba nawet dłużej.
 
     
Ogor

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 19 Sty 2020
Posty: 20
Wysłany: 2020-01-23, 16:10   

askr_poz napisał/a:
Zamawiany DD na początku maja, odbiór na początku września.
To całkiem sprawnie jak na kompletowane na zamówienie.
Peugeot - podobnie, zamówienie w maju, odbiór chyba na początku października.
Volvo nie pamiętam już, ale chyba nawet dłużej.

Czy Twoja DD miała jakieś nietypowe zamówienie , 4x4 ? W moim przypadku nawet przedstawiciel Dacii zdziwił się że aż tyle czasu mam czekać. Przecież to 7 miesięcy (bez 2 dni) :evil:
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2020-01-23, 18:12   

Ja zamawiałem w połowie sierpnia, odebrałem na początku listopada, czyli prawie 3 miesiące, przy samodzielnym konfigurowaniu to jest ponoć standard oczekiwania
 
     
askr_poz
askr_poz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 86
Wysłany: 2020-01-24, 11:13   

Ogor napisał/a:
askr_poz napisał/a:
Zamawiany DD na początku maja, odbiór na początku września.
To całkiem sprawnie jak na kompletowane na zamówienie.
Peugeot - podobnie, zamówienie w maju, odbiór chyba na początku października.
Volvo nie pamiętam już, ale chyba nawet dłużej.

Czy Twoja DD miała jakieś nietypowe zamówienie , 4x4 ? W moim przypadku nawet przedstawiciel Dacii zdziwił się że aż tyle czasu mam czekać. Przecież to 7 miesięcy (bez 2 dni) :evil:


Wszystko - 4x4, multiview, wersja techroad - jedynie bez bezkluczka i 'skór', do tego na audio (topowy focal, 6 głośników, sub i wzmacniacz) czekałem do Października, założyli mi w serwisie.
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-01-24, 11:29   

7 miesięcy to ja bym na Dustera nie czekał :roll: poszedł bym w inną marke
 
     
askr_poz
askr_poz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 86
Wysłany: 2020-01-24, 11:40   

No ale za ok 90 k zł nie będziesz miał nowego auta z 4x4, podgrzewanymi siedzeniami z przodu, automatyczną klimą, a z gadżetów - czujniki martwego pola, czujniki parkowania, 4 kamery, przyzwoite audio, doświetlanie zakrętów, navi etc.

Poza tym z doświadczenia, jak robisz naprawdę niestandardową kombinację - jest to normalny czas oczekiwania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10