Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka luźnych uwag na temat auta po 2kkm
Autor Wiadomość
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-27, 23:12   Kilka luźnych uwag na temat auta po 2kkm

Hej panowie, kroi mi się wypad, więc postanowiłem "zajrzeć" do autka.
Jak w tytule Dusterka wyrobiła pierwszą 2 na liczniku. Płyny są, z tm że oleju na bagnecie wyszło mi tak w połowie skali. Pamiętam, że niedługo po zakupie też sprawdzałem, no ale niestety nie pamiętam, ile w tedy było. No i teraz pytanie - czy są powody do obaw? Innymi słowy, czy te 5,5l (tyle łyka ten silnik wg serwisu, to zakładam, że tyle "zalała" fabryka) to akurat ta połowa skali, czy np. już jest litr mniej?
Co ile sprawdzacie sobie olej w swoich autach (zresztą nie tylko Dusterach) - pochwalcie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Czy w ogóle komuś z was przydażyła się dolewka między przeglądami w DD2?

Na tym forum przeczytałem o wgłębieniu, które robi się pod prawą stopą kierowcy. I rzeczywiście, u mnie też tak jest (tam pod wykładziną jest jakiś styropian podobno, lichy, który się ugina). Na razie jest to niewielkie, i szczerze mówiąc, gdyby nie forum, to myślałbym, że tak ma być. Pytanie czy to się nie będzie pogłębiać, czy czasem, za jakieś 5kkm nie będę miał pojazdu Freda Flinstone'a.
Zgłaszać się z tym do serwisu czy szkoda zachodu, a to jest błahostka w sumie, jak uważacie?

Trzecia sprawa:
W załączniku jest foto śrubki, którą znalazłem w okolicy prawego tylnego światła, po zdemontowaniu panelu tapicerki, w tym miejscu jest dostęp do lewarka, klucza i żarówek.
Na lampie były takie dwie (zapewne mocowania), a po drugiej stronie (czyli lampie lewej) dokładanie tak samo. Śrubka sobie leżała po prostu na gołej blasze, w zagłębieniu poniżej lewarka.
I teraz pytanie - serwis zgubił śrubkę, czy też czegoś nie dokręcił? Lampy raczej nie latają, pytanie co to jeszcze mogło mocować?

20200127_120459.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 159,89 KB

Ostatnio zmieniony przez Kapitan Shinobi 2020-01-27, 23:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2020-01-27, 23:16   

Jeśli chodzi o poziom oleju to sprawdzam średnio raz w tygodniu. To takie małe zboczenie po poprzednim aucie, w którym zawsze były jakieś wycieki 😅
W DD mechanik wlał za dużo i trzeba było ściągnąć, więc nie wiem ile dokładnie weszło, ale w drugim aucie po wlaniu zalecanej ilości wyszło jakieś 2/3 wskaźnika na bagnecie. Olej spływały sobie przez noc, więc starego raczej wiele nie zostało.
Ostatnio zmieniony przez DusterFaster! 2020-01-27, 23:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-27, 23:19   

Jeszcze nie skończyłem pisać, tylko robię partiami bo za długi post mi się wylogowuje ;-)
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2020-01-28, 00:11   

Raz tylko zajrzałem więc nie pamiętam ale lewarek też chyba był czymś takim przykręcony i nie wiem czy nie x2?
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-28, 22:44   

W sumie nie zwróciłem szczególnej uwagi na lewarek, ale "wisiał" na bocznej płaszczyźnie niby tak jak fabrycznie. Sprawdzę jeszcze raz przed podróżą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14