Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DASTI i BLONDI
Autor Wiadomość
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-04, 17:56   

No tak fakt przy mojej oliwce to byłoby niezbyt fajnie.
A jakie orurowanie masz na oku? Ja się "zakochałam" w takim jednym jak byłam u Was w Krakowie na pikniku Dacia.
Za to mogę się pochwalić moim rejestratorem jazdy z nakładką na oryginalne lusterko, muszę zrobić fotki, ekran jest schowany w "tafli" lustra, dodatkowo ma diody LED, które mogą doświetlić obraz i lusterko jest przyciemniane, co bardzo fajnie wygląda.
Dominus, co mogę zrobić z moją felgę, tak strasznie mnie to drażni. Ktoś powie, że to małe g... ale mnie to wkurza.
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-04, 18:21   

Orurowanie już mam i czeka ;-)
Tak jak pisałem to dedykowane co jest dostępne od pojawienia się ph2 w salonach.



Ja lusterko mam od Laguny II to fotochromatyczne ;-) ale o jakimś wideorejestratorku myślę od dawna

A co się z felgą stało?
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-04, 18:26   

W terenie o jakiś konar czy coś przerysowałam niby nic, ale boli. Fajne to orurownie ile kosztowało? Podobne mi się spodobało, ale to też jest niczego sobie. Te podstopnice czy jak je zwał są białe? Mój rejestrator jest super, zaraz oś więcej napiszę, bo muszę iść do garażu nie pamiętam czy wyłączyłam światła, bo strasznie się śpieszyłam.
Ale tego nie musisz wymienia, lecz nakładasz na oryginalne. Ja chciałam tylko takie, gdyż mam porą nawigację i gdybym dołożyła kamerkę jeszcze to bym sobie kolejny kawałek szyby zastawiła. Ja mam ten model http://allegro.pl/kamera-...4854511903.html
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
Ostatnio zmieniony przez BLONDI83 2015-01-04, 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-04, 18:37   

Oj chyba jedynie osoba która specjalizuje się w odnawianiu felg wypowie się najlepiej co z tym uszkodzeniem zrobić, może da się jakoś to zarysowanie zniwelować.
Okazyjnie zakupione za 1000zł z elementami montażowymi, nowe :-> katalogowo wychodzi ponad 2 tyski :mrgreen:
Tak to jest biały plastikowy/gumowy element i wyższe czarne kwadraty, mam to schowane i na razie ciężko dostępne więc nie sprawdzę tego teraz :->
Co do wideorejestratorka to na pewno kupię jakiś nie wbudowany w lusterko, moje z Laguny nie wymienię na żadne :-P
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-04, 21:37   

Dominus, Miałeś kiedyś To Autko brudne ? ;-)
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2015-01-04, 21:50   

Dominus:
Do tego wpisu mam pytanie:
"Ja lusterko mam od Laguny II to fotochromatyczne ;-) ale o jakimś wideorejestratorku myślę od dawna "
Masz to lusterko w jakimś osobnym wątku ? Potrzebne tam jest zasilanie ? Jak to zrobiłeś ?
_________________
janzet
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-04, 22:30   

Dominus Ty miałeś robić coś z podświetleniem klamek ? Masz to???
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-05, 10:59   

Ajgor, zdjęcie powyżej nie jest mojego DD ale staram się aby mój samochód nie było za długo brudny :mrgreen: wolę lściącą czystością czarną perłe

Janzet, tutaj nic chyba nie pisałem poza wstawieniem w swoim temacie z Moim Duster'em informacji o takiej modyfikacji.
Dyskusja i opisy była na DaciaKlub "DIY Dacia Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne od Laguny II"
W wolnym czasie zrobię opis i tutaj

BLONDI83, miałem robić ale kwestia przeciągania kabli do każdych drzwi by było zasilanie mnie przerosła = tzn. odechciało mi się, może kiedyś :lol:
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-05, 11:29   

Sorki, nie zauważyłem braku tubki w bagażniku ;-)
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
  Wysłany: 2015-01-07, 10:31   Instalacja LPG

Witam Was,
Tak jak ostatnio pisałam, chciałam Wam napisać o instalacji, która "zasiliła" mojego Dastiego.
Z racji pokonywania dużej ilości km, we wrześniu mój przystojniak stał się kuchenką gazową.
Zanim do tego doszło, pilnie studiowałam wszelkie możliwe opcje instalacji, aby wybrać moim zdaniem najlepszą, jednocześnie nie przepłacając. Oczywiście to tylko moje zdanie "najlepsza" odnosi się do moich odczuć.
Mój wybór padł na STAG PREMIUM, bo chciałam aby moja instalacja była praktycznie bezobsługowa. Premium dopiera sobie wtrysk gazu w zależności od bieżących korekcji sterownika, warunków pracy i obciążenia silnika benzynowego, zmniejsza w ten sposób ryzyko powstania usterek związanych z niedokładną ręczną kalibracją systemu. To wszystko sprawia, że silnik zasilany gazem pracuje dokładnie tak jak w trakcie spalania benzyny.
Jeżeli chodzi o reduktor czy parownik jak kto woli, wybrałam ten dedykowany do STAGa, czyli AC R01 oczywiście odpowiednio dobrany pod moc silnika. Natomiast jeśli chodzi o wtryski, tutaj nie chciałam opcji podstawowej wybrałam wtryski HANA Engineering EG 2000. Wtryski są co prawda zamontowane nad kolektorem, ale nie słyszę żadnego nie miłego cykania. Wlew oczywiście jest tam, gdzie wlew paliwa, zabezpieczenie antykorozyjne podobno zostało wykonane po nacięciu blachy. Przewody elastyczne wybrałam Parkera, miały bardzo dobre opinie, przewody sztywne były już samodzielnie dobrane, gdyż tu nie miałam wiedzy. Zbiornik gazu jest w miejscu koła pojemność chyba 55 l wchodzi mi do niego +/- 44 l, więc tak jak miało być (z tego co pamiętam, a mogę się mylić to wchodzi 80% ?) Auto pokonuje średnio 300 km dziennie, od początku nie zauważyłam różnicy w jakości jazdy. Jestem naprawdę zadowolona. Na pełnym zbiorniku pokonuję średnio 420 km. Oczywiście teraz auto spala również ciut więcej paliwa, z racji zimy. Najważniejsze, a tego się bałam,że nie mając instalacji fabrycznej moje "cegiełki" będą szaleć. Na szczęście wszystko jest Ok, nie musiałam kupować emulatora, być może już jest on w mojej jednostce sterującej.
To na tyle jak macie jakieś pytanie, chętnie odpowiem. Zdjęcia mogę wysłać jak wrócę do domu /niedziela/.
Oczywiście nie jestem żadnym fachowcem, więc nie tratujcie tak tego opisu, chciałam tylko podzielić się z Wami moją opinią, choć nie ukrywam, że zanim założyłam gaz spędziłam kilka godz na "studiowaniu" różnych instalacji.
Chciałam w tym miejscu podziękować też koledze Hakama 4x4 ,który dał mi wiele cennych wskazówek.
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-07, 12:40   

A zdjęcia zdjęcia jakieś były jeszcze obiecane :mrgreen:
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-07, 12:42   

Bardzo pożytecznie wydane pieniądze. Przy Twoich przebiegach to nawet się nie obejrzysz, a inwestycja się zwróci. :-D
Po jakim czasie lub dystansie przy temperaturze ok -1°C przełącza się na gaz przy zimnym silniku?
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-07, 13:27   

Witam ponownie, nie pamiętam na jaką temperaturę mam ustawioną instalację, aby się przełączyła, oczywiście zależy też to w dużej mierze od temperatury zewnętrznej, ale mniej więcej mogę powiedzieć, iż przy temp -5/-10 po około 5 minutach / 2-3 km/ jest już LPG. Można oczywiście byłoby skrócić ten czas robiąc odpowiednią kalibrację, ale jestem zdania, żeby od czasu do czasu "przegonić" auto na benzynie, aby pompa paliwa popracowała na mokro no i żeby wtryski się nie pozapiekały.
Dominus będą, ale jak wrócę do domu czyli w niedzielę. Ja też jestem 2-3 dni w domu, reszta czasu poza nim :-/
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-07, 17:21   

Dusterek jest moim trzecim zagazowanym samochodem, i zawsze stosuję się do jednej zasady: nigdy nie dolewać gazu.Opróżniam zbiornik gazu do zera i w ten sposób autko parę kilometrów przejeżdża na benzynie.W sumie na gazie przejechałem ok 400000 km, bez żadnych problemów z układem benzynowym(odpukać)
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-09, 17:49   Jak się mają Wasze siedzenia?

Może głupie pytanie, ale odkąd codziennie "dosiadam" mojego Dastiego zauważyłam, że siedzenia zaczęły się trochę "mechacić" a raczej tylko kierowcy nie podoba mi się to :-/ . Czy Wy też tak macie. Chyba muszę zainwestować na wiosnę najpierw w ich czyszczenie, a potem jakieś ładne dedykowane pokrowce, bo szkoda mi ich :-?
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11