Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DASTI i BLONDI
Autor Wiadomość
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-09, 19:09   

ja od lat i od kilku aut wypraktykowałem stosowanie tzw "koszulek" na przednie,częściej używane fotele. Komplet kosztuje ok 20-30 zł, kolor wg uznania, materiał podobnie. Przyjemna, lecz mniej trwała jest bawełna, więc teraz kupuję z tworzywa. Montaż szybki i banalny (gumki plus haczyki) całość wygląda estetycznie i ładnie ożywia wnętrze. Nie piorę ich.Bawełniane wytrzymują rok i nadają się do wyrzucenia, z tworzywa elastycznego dają radę 2 i więcej. Dobrze chronią oparcie a przede wszystkim siedzisko. Materiał podbity jest cienką gąbką, która dobrze trzyma się fotela i nie ma tendencji do przesuwania.Radzę wypróbować ;-)
przykładowa aukcja - jest tego mnóstwo, wystarczy wpisać "pokrowce koszulki"
http://allegro.pl/koszulk...4929735762.html
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-09, 19:39   

Ale czy to ładnie wygląda?
Chciałabym je zobaczyć u Ciebie na siedzeniu
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-09, 21:27   

Dar1962 napisał/a:
ja od lat i od kilku aut wypraktykowałem stosowanie tzw "koszulek" na przednie,częściej używane fotele. Komplet kosztuje ok 20-30 zł, kolor wg uznania, materiał podobnie. Przyjemna, lecz mniej trwała jest bawełna, więc teraz kupuję z tworzywa. Montaż szybki i banalny (gumki plus haczyki) całość wygląda estetycznie i ładnie ożywia wnętrze. Nie piorę ich.Bawełniane wytrzymują rok i nadają się do wyrzucenia, z tworzywa elastycznego dają radę 2 i więcej. Dobrze chronią oparcie a przede wszystkim siedzisko. Materiał podbity jest cienką gąbką, która dobrze trzyma się fotela i nie ma tendencji do przesuwania.Radzę wypróbować ;-)
przykładowa aukcja - jest tego mnóstwo, wystarczy wpisać "pokrowce koszulki"
http://allegro.pl/koszulk...4929735762.html

to jeszcze koraliki drewniane na fotel kierowcy i piesek bujajacy glowka i bedzie komplet ;-)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-09, 21:41   

BLONDI83 napisał/a:
Ale czy to ładnie wygląda?

pojęcie względne, chodziło mi o coś taniego, praktycznego i chroniącego fotel - wszystkie zadania spełnia i nie szkoda wyrzucić, postaram się pstryknąć fotkę
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-10, 06:52   

Hej, czy wozi ktoś z Was w swoim potworze futrzaki? A jak tak to gdzie? Ja się przyznam, że moje małe zwierzątko /labrador/ w Dastim jeszcze nie jechało, ale chyba w końcu zmięknę...
Do bagażnika mi nie wejdzie pozostała tylna kanapa, tylko wypadałoby kupić jakąś matę na siedzenia...
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-11, 08:58   Re: Jak się mają Wasze siedzenia?

BLONDI83 napisał/a:
Może głupie pytanie, ale odkąd codziennie "dosiadam" mojego Dastiego zauważyłam, że siedzenia zaczęły się trochę "mechacić" a raczej tylko kierowcy nie podoba mi się to :-/ . Czy Wy też tak macie. Chyba muszę zainwestować na wiosnę najpierw w ich czyszczenie, a potem jakieś ładne dedykowane pokrowce, bo szkoda mi ich :-?


U siebie nic takiego nie zauważyłem a mam już przebieg ponad 64tyś km i też często k=go użytkuje. Jedyne co u mnie wystąpiło to bujanie się fotela kierowcy (chyba za ciężki jestem :mrgreen: ), stelaż fotela wymieniono mi na gwarancji.
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
  Wysłany: 2015-01-11, 19:53   Zdjęcia

Instalacja LPG







wlew mam w klapie







tutaj trochę zmieniony kokpit oryginalny trochę mi się porysował, a że nie chciałam na razie nowego ten został obklejony, podobnie jak "wstawka" w kierownicy




Podświetlanie podłogowe




LEDy są podłączone do wtyczki 12V, którą mogę w razie potrzeby podłączyć go gniazda zapalniczki.



rozdzielacz



No i subwoofer i wzmacniacz





przełącznik od gazy na czerwonej kropce /rezerwa/ jadę jeszcze około 100 km



a tu mamy już pełną butlę :mrgreen:



widok podgląd obrazu z wideorejestratora

_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
Ostatnio zmieniony przez BLONDI83 2015-01-12, 17:02, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-11, 20:08   

WOW. Pierwsze co przyszło mi na myśl :P
Konsola jest takiego jasnego koloru czy tak na zdjęciu wyszła?
Podświetlanie jest niebieskie? Jakieś konkrety można?
Są to gotowe takie listwy czy po prostu cięte z normalnej listwy ledowej jak nam potrzeba?

Podłączone normalnie przez wtyk do gniazda zapalniczki czyli kiedy potrzebujemy to wpinamy a nie że świeci nam się jak otwierają się drzwi niczym lampka podsufitki tak?
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-11, 20:27   

Konsola jest nieco ciemniejsza- na żywo wygląda ładniej. Robiłam zdjęcia "po ciemku" więc lampa błyskowa ją doświetliła. Kolor jest taki jak ten nasz Delsey-owki srebrny (jaki mamy na felgach). Zrobię zdjęcia jeszcze jutro jak będzie jasno, bo zapomniałam o zdjęciu kierownicy i wlewu paliwa z "wlewem" gazu.
Jeżeli chodzi o podświetlanie podłogowe to już 3 opcja, ponieważ poprzednie mówiąc krótko nie świeciły. Zestaw, który tym razem kupiłam to zestaw już docięty- nie łączony, który został podłączony do wtyczki, którą mogę podpiąć kiedy chcę do gniazda zapalniczki. Oprócz listw umieszczonych z przodu mam jeszcze 2 w okolicy bocznego słupka, aby doświetlały tył. Wszystko jest razem podłączone, pasuje do koloru radia, wzmacniacza i "suba", który "siedzi" w bagażniku świeci i na ten sam kolor (niebieski).
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-11, 20:33   

Z zdjęciem konsoli tak też myślałem że pewnie kolor jest przekłamany przez lampę błyskową.
Fajnie wyszło lecz ja myślę coś o podświetlaniu ale jak bym już zrobił to bursztynowe.
Założyłem do oświetlenia wewnętrznego zimny led ale ale wracam do fabrycznych żaróweczek, nie pasuje mi takie zimne oświetlenie w aucie.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-11, 20:42   

Z zdjęcia przedstawiającego podświetlenia widać że ta okleina jest dopasowana do oryginalnych elementów obramowań wlotów powietrza. Ciekawie wygląda ten carbon.
Gdzie kupiłaś? Jakaś aukcja na przyszłość było by już sprawdzone w razie czego :-D

A powiedz mi jak są zamontowane te oświetlenia na nogi? Taśma dwustronna, przykręcone czy ściśnięte trytytkami?
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-12, 09:50   

Poprzednie oświetlenie było przykręcone, tu nie było za bardzo jak. Swego czasu kupiłam super mocną taśmę dwustronną, bo te w "zestawie" są do ....
Ja chciałam celowo kolor niebieski, bo mam przewagę podświetlenia niebieskiego (radio, wzmacniacz, subwoofer, takie lampki przy kokpicie, które wieczorem bardzo mi się przydają), a to bursztynowe mnie jakoś denerwuje i w przyszłości reszta podświetlenia "pójdzie" w tej tonacji.
Efekt jest boski :mrgreen: super wygląda, ale również ma to dla mnie znaczenie praktyczne, gdyż jak wiesz dużo jeżdżę i już nie raz wieczorem albo spadł mi gdzie tel, albo długopis jak akurat coś ważnego notowałam i teraz szukaj wiatru w polu. Ośietlenie zaoszczędzi mi nerwów. Dziś zrobię więcej zdjęć.
Z carbonem to masakra, jakbym ja miała to robić to bym to wywaliła. To jest carbon, który przykleja się na ciepło /na suszarkę :mrgreen: / oczywiście, żeby dopasować go do tych otworków trzeba trochę go ponacinać. Największym problemem było to, że jego nie tylko się przykleja ale również odkleja na ciepło więc zabawa z suszarką była przednia, ale efekt jest. Od tyłu tam gdzie są przyciski został jeszcze dodatkowo podklejony zwykłą taśmą klejącą, żeby w razie czego, jakby się coś tam odkleiło nie haczyło mi o przyciski. Kupiłam go przez przypadek w sklepie motoryzacyjnym w Częstochowie tam też mają siatki, które Ci się podobały, /mam je z przodu Dastiego/ i ogólnie wszystko tam kupuję . Tu masz link, mają fajne i tanie rzeczy http://allegro.pl/sklep/10163490_wildcar
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2015-01-12, 13:06   

super efekt :)
_________________
Pozdrawiam

 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-12, 17:01   

Dziękuję :mrgreen:
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-12, 17:29   

Fajnie wyszła ta okleina na konsoli i na kierownicy, dobrze dopasowana do reszty elementów środka ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11