Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr Oleju
Autor Wiadomość
witec5

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Dołączył: 25 Lut 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-02-26, 05:41   Filtr Oleju

Witam. Czy wie ktoś może, jakiej firmy stosuje się filtry oleju na pierwszy montaż? Chodzi mi o silnik 1.3 TCe.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-02-26, 15:45   

Połóż się pod auto i zobacz .
 
     
witec5

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Dołączył: 25 Lut 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-02-27, 05:36   

Dzięki za wyczerpującą poradę...
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-27, 23:42   

To może od nieco innej strony. Tu na forum, w wątkach związanych z olejami, są wpisy od ludzi, którzy sami sobie wymieniają. Czyli kupują na własną rękę, poza ASO, a potem we własnym zakresie zmieniają. Proponuję prześledzić stosowne wątki, i np. zapytać na privie, skoro nie ma odzewu tutaj.

A jeszcze że tak zapytam, jaka to różnica. Skoro Dacia (czy tam Renault) wybrała jakiegoś producenta, to wygląda na to, że spełnia ich wymagania.
Nie żebym się czepiał, po prostu ciekaw jestem dlaczego akurat producent filtra jest dla Ciebie ważny.
 
     
witec5

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Dołączył: 25 Lut 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-02-28, 05:50   

A dlatego, że sam mam zamiar wymienić i chciałbym założyć oryginalny. A, że niektórzy na forum nie rozumieją, że ktoś może wracać po zmroku do domu, nie mieć garażu, mieć INNY rodzaj filtra niż oni sami (w tce jest wkład), to najlepiej napisać- weź ze zajrzyj... Ciebie również, Kapitan nie rozumien, czy jak zapytam- jakie jest łożysko w kole, to napiszecie 'rozbierz sobie' albo Ty odeślesz mnie do prywatnych pytań? Chyba nie o to w forum chodzi.
Oznaczenie i markę filtra znalazłem na forum Renault.
Pozdrawiam.
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2020-02-28, 20:06   

Dla potomnych sam wkład 152095084R. Nie warto kupować w serwisie. Mając maksymalne zniżki i tak wychodzi drożej, niż zakup na internecie z innego źródła niż ASO :)
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-28, 22:07   

Jeżeli nie ma odpowiedzi na forum, ale są wątki związane z tym tematem, gdzie ktoś wypowiada się w tonie, że "sam kupił i zrobił/wymienił", to moja porada (o pisaniu na priv) była jak najbardziej logiczna. Nie wiem dlaczego się czepiasz. A o co w forum chodzi, to w zasadzie o wymianę poglądów na interesujące nas tematy (chyba). Tak czy inaczej ja też pozdrawiam.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-02-29, 18:02   Re: Filtr Oleju

witec5 napisał/a:
Witam. Czy wie ktoś może, jakiej firmy stosuje się filtry oleju na pierwszy montaż? Chodzi mi o silnik 1.3 TCe.


Dziś byłem na wymianie oleju.
Spytałem. Odpowiedzieli, że filtry Renault 152095084R (czyli dokładnie jak dwa posty wyżej), uszczelka pod filtr 7703062062.
No ale tyle, to przez telefon by Ci powiedzieli.
Jeśli chodziło Ci o to jaki podwykonawca Renault je robi, to serwis nie wie. Przychodzi zapakowane jako Renault. Szczególnie mnie to nie dziwi, bo na akumulatorze też Renault mam napisane.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-29, 22:41   

Jest coś takiego w motoryzacji, że producent sobie życzy, żeby dana część. która idzie na pierwszy montaż miała jego logo. I mamy np. Filtr jakiś tam, z logiem firmy X, która de facto żadnych filtrów nie robi. Te same filtry można oczywiście kupić na rynku wtórnym, ale już bez logo X, a z logiem rzeczywistego producenta.

PS
spotkałem się z teoriami spiskowymi, jakoby to co idzie do fabryk było lepsze. Czy tak jest w istocie, jakoś wątpię.
Swego czasu firma Ronal, producent alufelg, "klepała" alumy dla VW, Forda i jeszcze kilku europejskich producentów samochodów. Każda oczywiście ze stosownym znaczkiem.
 
     
Salomon


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 20
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-03-02, 11:26   

Ja jestem posiadaczem Dacii Daster 1.6 16V i jeśli chodzi o filtr oleju to stosuję Boscha: https://www.iparts.pl/cze...672.html#100259 Jest niedrogi, a skuteczny. Filtracja oleju silnikowego na bardzo wysokim poziomie.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2020-03-02, 14:01   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Czy tak jest w istocie, jakoś wątpię.

Nie wątp, bo takie rzeczy to nie teorie spiskowe ale fakty.
Kapitan Shinobi napisał/a:
Swego czasu firma Ronal, producent alufelg, "klepała" alumy dla VW, Forda i jeszcze kilku europejskich producentów samochodów. Każda oczywiście ze stosownym znaczkiem.

Co nie musi oznaczać że wszystkie były identyczne. Często jedna firma robi produkty dla kilku marek różniące się właściwościami choć niby identyczne.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-03-03, 09:53   Re: Filtr Oleju

klazow napisał/a:
na akumulatorze też Renault mam napisane.


W DD1 miałem pierwotnie rumuński akumulator. Padł przed końcem gwarancji i dostałem w zamian nowy francuski.
_________________
Piotrek
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2020-03-03, 17:00   

Filtry oleju do Dustera robi Purflux. Tak mam w 1.6 16V i z tego co widzę, tak samo jest w 1,3TCE. Czyli oryginalny filtr 152095084R ma logo Renault i Purflux.

witec5 napisał/a:

Jeśli chodziło Ci o to jaki podwykonawca Renault je robi, to serwis nie wie. Przychodzi zapakowane jako Renault. Szczególnie mnie to nie dziwi, bo na akumulatorze też Renault mam napisane.


Jak nie wie, jak na filtrze jak byk jest napisane Purflux. Patałachy :)

https://mdparts.pl/filtr-oleju-renault-152095084r-motodynamic,3,2070,696
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-03-03, 17:12   

Deacon napisał/a:
Filtry oleju do Dustera robi Purflux.


Dobry producent.
_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-03-03, 17:26   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Tu na forum, w wątkach związanych z olejami, są wpisy od ludzi, którzy sami sobie wymieniają. Czyli kupują na własną rękę, poza ASO, a potem we własnym zakresie zmieniają


Otóż niekoniecznie Kapitanie! Są też ludzie, którzy kupują filtry i części poza ASO, a wymianę zlecają ASO lub innemu warsztatowi...Ale to mało ważne. Dobrze, ze Koledzy podają numery filtrów. Warto by zebrać takie komplety z numerami seryjnymi (a może nawet z sugestią zamienników) do różnych modeli/silników Dusterów.
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11