Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy zakupie Dustera
Autor Wiadomość
MiTur

Marka: VW
Model: Passat B5 FL 4 motion
Dołączył: 12 Paź 2020
Posty: 10
Wysłany: 2020-10-12, 21:17   Pomoc przy zakupie Dustera

Witam wszystkich,
Zamierzam zakupić Dacie Duster z instalacją LPG jako że nigdy nie miałem styczności z segmentem aut Dacia itp. oraz z instalacją LPG potrzebna jest mi wasza pomoc jako użytkowników tych aut. Wybrałem 2 ogłoszenia na otomoto które są dla mnie najciekawsze i mnie interesują:
Duster 2014
Duster 2015
Dla mnie różnią się tylko rocznikiem, przebiegiem i wersją wyposażenia ale może czymś jeszcze czego nie wiem a co powinienem wiedzieć.
W internecie jest duża rozbieżność i opinii o tych autach dlatego może wy odpowiecie mi na nie i rozwiejecie moje wątpliwości:
1) Czy warto rozglądać się za takimi rocznikami czy lepiej patrzeć na nowsze roczniki?
2) Czy oba auta mogą mieć te same silniki czy w rocznikach coś mogło się zmienić?
3) Czy warto szukać auta już z zamontowaną sekwencją LPG czy lepiej samemu ja zakładać?
4) Auta maja swoję lata i przebiegi czy sekwencję LPG mogą jeszcze posłużyć wiele lat czy muszę się liczyć z jakimiś wadami i dodatkowymi kosztami?
5) uważacie że sa to oryginalne instalacje LPG czy doposażone przez właścicieli?
6) Jestem posiadaczem VW Passat B5 FL 4 motion i passaty miały przypadłość zbierania wody w drzwiach lub nogach kierowcy, pasażera czy w Dusterach są też jakieś podobne przypadłości ze zabieraniem się wody?
7) Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego auta o co pytać sprzedawców?
8) Podoba mi się kierownica multifunkcyjna z rocznika 2017 czy myślicie że będę mógł ją zamontować plug in czy mogą być problemy albo noe podejdzie?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, poradę, krytykę i ostrzeżenie :)
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-10-12, 21:52   

Dużo zależy od tego, ile mniej więcej kaski przeznaczasz na zakup. Do 2015 r. montowano silnik Renault 1.6 105 KM o symbolu K4M (podaję z pamięci, ale chyba dobrze), o którym ludzie piszą, że był pancerny i idealny do LPG, montowanego i fabrycznie, i prywatnie. O tej instalacji pisze się raczej dobrze (nie znam marki LPG).
Od 2015 wstawiają nissanowski silnik 1.6 Sce 114KM, a rok później dokładają LPG firmy Landi Renzo - mam takiego Dustera z 2017 r. z końca produkcji przedliftowego, oznaczanego jako Duster I FL.
Instalacja taka sobie - kto jeździł na Stagach i innych porównywalnych jakościowo, ten wie, o czym piszę. Wybrałem celowo Dustera z LPG, bo jeden z ostatnich modeli z fabrycznym LPG, a nie chciałem tracić gwarancji, montując poza serwisem (samo ASO nie dawało takich możliwości).
Instalacja ma pewien problem z przełączaniem Pb na LPG, ale po prostu czyszczenia wymaga elektrozawór. Póki jest gwarancja, korzystam z ASO do bólu, więc co jakieś 12-15000 km trzeba ustrojstwo przeczyścić.
Jeżeli trafisz na dobry i niezajechany egzemplarz, lepiej dołożyć LPG poza serwisem na własną rękę i raczej nie Landi, ale jeśli trafisz na auto z LPG od pierwszego właściciela z udokumentowaną historią serwisową, też warto to rozważyć.
Ja będę sprzedawał swoje autko w przyszłym roku, jeśli nie zdarzy się coś nieprzewidywalnego. Dziś mam przejechane 70.000 km i gwarancję do 100.000 km z darmowymi przeglądami.
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-10-12, 21:56   

Dodam jeszcze, że w modelu, który mam, od połowy 2017 r. kładziono już tę nową kierownicę wielofunkcyjną i dodawano kilka pierdółek typowych dla nowszej wersji.
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-10-12, 21:59   

Oba modele z ogłoszeń mają ten silnik Renault, uznawany za trwalszy, z hydrauliczną regulacją zaworów. Silnik Sce ma regulację mechaniczną przez szklanki, ale na forum jeszcze nikt na to nie narzekał ani nie regulował.
 
     
MiTur

Marka: VW
Model: Passat B5 FL 4 motion
Dołączył: 12 Paź 2020
Posty: 10
Wysłany: 2020-10-21, 12:25   

A jak wygląda w Dusterze sprawa elektryki? Bo słyszałem że w Reno jest to bolączka
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-10-21, 13:12   

O ile dobre pamiętam, na obu forach Dacii nie ma zbyt wielu negatywnych uwag o elektryce. Pisano tylko o cienkich i krótkich przewodach (wiadomo: oszczędności, zatem 1 cm kabla więcej w skali globalnej liczy się w grubych pieniądzach, zatem dają tyle, żeby wystarczyło na styk).
 
     
wojtek013


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 45
Skąd: KR
Wysłany: 2020-10-21, 16:31   

Cosik tam było z manetką od świateł jeszcze...
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-10-21, 18:46   

wojtek013 napisał/a:
Cosik tam było z manetką od świateł jeszcze...

Pada , u mnie też . Naprawa 70 zł jak się umie samemu :mrgreen: .
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2020-10-24, 14:54   

Co do punktu 8 to niestety nie. Przeniesiono wtedy klakson z manetki w kierownicę. Jest więc inna kierownica oraz poduszka z innymi wtyczkami.
No i kwestia "multifunkcji" kierownicy to jedynie obsługa tempomatu :)
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
MiTur

Marka: VW
Model: Passat B5 FL 4 motion
Dołączył: 12 Paź 2020
Posty: 10
Wysłany: 2020-10-24, 19:22   

Dzięki za informacje :)
 
     
MiTur

Marka: VW
Model: Passat B5 FL 4 motion
Dołączył: 12 Paź 2020
Posty: 10
Wysłany: 2020-11-05, 11:46   

Pytanie jeszcze do posiadaczy silników 1.6 z instalacją LPG czy zimną jak są przymrozki a auta macie na dworze nie macie problemów z odpalaniem przełączaniem na gaz czy musicie co roku jeździć przed zimną na jakąś regulację instalacji na jej przełączanie???
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-11-05, 14:23   

Witam serdecznie. Mam z silnikiem K4M i fabryczną instalacją LPG. Miałem 5 lat gwarancji i jedyne co robili to wymiana przedniej szyby bo pękła i wymieniali Świece zapłonowe bo jakieś felerne się trafiły. To było na samym początku. Od tej pory nic się nie dzieje.
Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-11-05, 15:56   

MiTur napisał/a:
Pytanie jeszcze do posiadaczy silników 1.6 z instalacją LPG czy zimną jak są przymrozki a auta macie na dworze nie macie problemów z odpalaniem przełączaniem na gaz czy musicie co roku jeździć przed zimną na jakąś regulację instalacji na jej przełączanie???

Nic nie robisz przed zimą . Auto normalnie odpala a serwis LPG robię po odpowiednim przebiegu niezależnie od pory roku .
 
     
MiTur

Marka: VW
Model: Passat B5 FL 4 motion
Dołączył: 12 Paź 2020
Posty: 10
Wysłany: 2020-11-05, 18:45   

Dzięki za informacje :)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-11-05, 19:21   

MiTur napisał/a:
Dzięki za informacje :)

Mój rekord mrozu to w ololicy -20 stopni . Miałem wtedy Suzuki Jimny z LPG STAG i wszystko pracowało normalnie . Żadnych problemów ... Kiedyś to były zimy :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
https://slubne.pl/suknie-slubne/
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10