Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
podświetlenie włącznika grzanych foteli DDII
Autor Wiadomość
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2020-10-20, 16:45   podświetlenie włącznika grzanych foteli DDII

Jeśli dobrze pamiętam to te klawisze od grzanych foteli są takie same jak w renaultach . Maają chyba sześć pinów a w naszych DII idą w wiązce do niego dwa kable tylko. Jeśli ten piktogram jest przepuszczający światło to może by to podświetlił. Dziś próbowałem go wyjąć ale za mało czasu miałem w pracy :mrgreen: Może ktoś wie jak ten włącznik jest zbudowany? Fajnie by było wieczorem jeśli by się świecił.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-10-23, 15:59   

Raczej chyba nie są przystosowane do podświetlania, gdyż piktogram jak to nazwałeś, jest chyba tylko malowany i nie prześwitujący, tak samo jak przyciski na kierownicy. Osobiście też mam grzane fotele, ale jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Zresztą po co ci to podświetlenie, gdyż i tak tego przycisku normalnie przy zamkniętych drzwiach nie widać, i włączając grzanie trzeba ręką szukać intuicyjnie. Zresztą nawet spuszczenie oczu nic chyba nie da bo są tak umiejscowione że trudno podczas jazdy tam zerkać. Jak dla mnie szkoda zachodu.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2020-10-23, 17:43   

A przyciski na kierownicy już podświetliłeś?
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2021-08-21, 10:41   

Z tym podświetleniem jest tak że i w kierownicy i w fotelu są nieprześwitujące czyli malowane piktogramy. Dałem spokój bo to rzeźba totalna.
Jest jedno wyjście ale do przebadania na później. Mianowicie kiedyś w przyszłości można by się pobawić i spróbować przełożyć z nowego sandero razem ze zwijaczem. Pewnie trzeba by
też pobawić się z kablami. Chyba jest to do zrobienia. Tak samo jak popatrzyłem na przełączniki od clio 5. Przełączniki grzania foteli są przy panelu tam gdzie dustery 4x4 mają wył, kontrolę trakcji i chyba coś do zjazdu. Nie pamiętam za bardzo. Ogólnie zdawało się ze to będzie prosta sprawa a nie rzeźba.
Jakoś tracę zapał do tego auta. Miałem problem ze skrzynią, po wielu walkach aso wymieniło mi z informacją że po wymianie może być lepiej albo gorzej. I jak myślicie co się stało ???
Mam dosyć. Wyje dalej tylko jakby inaczej ,przy innych prędkościach.
Fajne auto ale jednak niedopracowane
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2023-03-25, 14:02   

Witam, nie dałem spokoju i zrobiłem podświetlane przyciski w fotelach. Piktogramy świecą na biało a po załączeniu mały czerwony punkt zapala się tak jak w megane II. Problem w tym że ciężko kupić takie z meganki i nadają się tylko z cabrio. Sam tego nie robiłem. Zrobił mi to kolega elektronik bo to nie moja bajka. Zmieniał jakiś rezystor żeby intensywność białego koloru dopasować do reszty i coś zmodyfikował w włączniku, jakieś połączenia. Cała operacja w włączniku a reszta to wymontowanie foteli i dołożenie kabelków. Wszystko cacy zgodnie ze sztuką ładnie w wiązkach foteli.
W sumie fajnie to wygląda bo w fotelu pasażera nie trzeba macać czy ktoś się bawił fotelem wystarczy wieczorem rzut oka i widać bardzo małą poświatę albo na biało albo lekko czerwono(druga dioda nad piktogramem. Włączników szukałem długo i cierpliwie aż trafiłem, pasują P&P.
Dam foto wieczorem jak będę umiał wstawić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2023-06-30, 22:08   

Black Dusty napisał/a:
A przyciski na kierownicy już podświetliłeś?


Podświetliłem, jest w którymś temacie foto ale nie pamiętam gdzie je wrzuciłem. Brak czasu, budowa potem przeprowadza itp ale zrobione
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
meble z betonu rozkładana sofa muślin
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11