Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulotka
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-17, 20:41   Ulotka

Proszę w tym temacie przedstawiać swoje propozycję ulotki klubowej rozpowszechniającej Nasze Zacne Forum.

Aby nie robić zamieszania nie będę przerzucał postów z tematu o naklejkach
Tutaj toczymy "nową" dalszą cześć dyskusji
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-10-17, 21:38   

Powtórzę swoją opinię z wątku naklejkowego:

Ulotki moim zdaniem są pozbawione sensu. Ktoś, kto ma Dustera i szuka informacji w sieci prędzej czy później tu trafi. Aby zachęcić właścicieli innych marek, trzeba byłoby wkładać ulotki za wycieraczki wszystkim jak leci, bo przecież każdy z nich może być potencjalnie zainteresowany zmianą auta na Dustera. Dla mnie ulotka za wycieraczką to śmieć. Nie wiem jak robią inni, ale ja bez czytania mnę i wyrzucam.

Myślę, że więcej dobrego zrobi sprawne rozprowadzenie naklejek i umieszczenie ich na samochodach, albo wypuszczenie jakichś innych gadżetów. To naprawdę nie są wielkie koszty, a efekt może być zaskakujący. Warunek: trzeba w końcu ujednolicić klubowe "barwy" i zdecydować się na jakieś logo.
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-10-18, 07:32   

Misiek, pozwól że się z Tobą nie zgodzę. Wiem że mamy 21 wiek i że to czego nie ma w googlach nie istnieje, ale bierzmy pod uwagę że są ludzie starsi od nas, którzy mogą nie wiedzieć że w internecie są takie kluby jak nasz. Poza tym ulotkę chciałbym kierować i do tych co mają Dustera i do tych co siedzą w salonie i chcą go kupić. No i jest jedna główna zaleta.... CENA!!! Sam pisałeś że cena naklejki to plus minus 5 zł, ciekawe czy wyłożysz 500 zł na wyplotowanie naklejek i rozdanie od tak użytkownikom Dusterów. Ulotkę może każdy wydrukować w domu czy w pracy wystarczy pociąć i gotowe. Chciałbym aby ulotka była prosta, bo im więcej tekstu będzie tym mniej ludzi ją przeczyta. Powinna mieć logo, podstawowe hasła i adres strony i tyle. Mogłaby to być nawet forma wizytówki.
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-10-18, 10:08   

Według moich wyliczeń naklejka może być trzy razy tańsza. Polecam lekturę sąsiedniego wątku. ;-) A właśnie dlatego, że mamy XXI wiek należałoby zastanowić się nad inną formą wydania pieniędzy, niż ulotki, które de facto są śmieciami. Z ręką na sercu: ile osób je czyta, a ile rzuci okiem i wypierniczy do kosza, bez przyswojenia chociażby jednego zdania? Poza tym (o tym też już mówiłem) jeśli ktoś szuka informacji - sam je znajdzie, bez wkurzania się na papierowych spamerów. Natomiast jeśli ktoś rozważa kupno Dustera - raczej nie umieszcza takiej informacji na swoim samochodzie. Pewną wskazówką mogą być kartki z napisem "Sprzedam", ale tu też można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że delikwent szuka np. Fiata albo czegokolwiek innego. Ergo: ulotki to wyrzucone pieniądze, stracony czas i wyjątkowo mizerny efekt. Śmiem twierdzić, że o niebo lepszy rezultat można uzyskać robiąc chociażby długopisy z logo klubu. To oczywiście tylko moje przedziwne dywagacje, bo przecież co ja mogę wiedzieć po spędzeniu ponad 20 lat w branży reklamowej i podobnych... ;-)
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-10-18, 10:12   

Nie no ok, zgadzam się tylko czy myślisz że stać nas na to? Załóżmy ze aktywnych użytkowników mamy 30-stu niech każdy da 10 zł czyli mamy 300 zł... To ile naklejek długopisów czy innych smyczy za to zrobimy? Jak już wspomniałem ulotki każdy może w jakimś tam swoim zakresie wydrukować prawie bez kosztowo, a na inną formę promocji trzeba już konkretnych pieniędzy. No chyba, że kolega ma tzw wtyki ;-)

P.S.
Należy również wspomnieć, że ktoś za jakiś czas będzie wykładał kasę na utrzymanie domeny a to jakieś 100 zł rocznie... A każdy wie jak to wygląda z dobrowolnymi składkami.
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-10-18, 10:28   

I 300 złotych z palcem w nosie wystarczy na przynajmniej dwie setki długopisów i to przy korzystaniu z usług oferowanych na Allegro. W hurcie przyzwoity pisak kosztuje 50-60 groszy. Tampodruk przy nakładach powyżej stu sztuk to już też są groszowe sprawy, więc można bardzo pesymistycznie założyć, że da się wyprodukować jeden długopis za złotówkę.
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-10-18, 10:36   

Skoro się na tym znasz, i znasz rynek zostaje mi tylko mieć nadzieję że masz rację ;-) Jeżeli byłbyś w stanie tym jakoś pokierować w sensie co kupić, gdzie kupić itp to można by w to pójść ;-)
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-10-18, 11:08   

Toż przecież mówiłem, że nawet na Allegro można zrobić takie zakupy za przyzwoite pieniądze...

http://allegro.pl/listing...opisy+reklamowe

Natomiast co do racji, to jestem pewien, że ją mam. Ale decyzje nie należą do mnie, więc jedynie pokazuję możliwości. Czy z nich skorzystacie, to już zupełnie inna sprawa.
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2013-10-18, 13:08   

"Witajcie w naszej bajce..."

pracuje i zajmuję się również marketingiem, widzę co zostaje u ludzi i u klientów na stołach, a co idzie do kosza.
Zaproponowałbym podejście takie:

Ulotka: opracowana dwustronnie, jak ktoś ma możliwości to sobie wydrukuje i zostawi za wycieraczką Dusterka - nie ma musu i nacisku na akcje jak z TelePizzy. Chętni będą po prostu aktywni i każdy forumowicz w każdej chwili będzie mógł się włączyć nie czekając na jakiś centralny skład ulotek. Wydruk na błękitnym, na żółtym, na białym - co to szkodzi...

Długopisy za 50-60 groszy to "krótkopisy" bądź "niepisy". Kto to będzie i za ile rozsyłał ? Po 5 szt dla forumowicza ? Jeżeli już to może długopisy powinny trafić do salonów Dacii w całej polsce - to nas zapamiętają i może polecą. (50szt x ilość salonów = ...? czy po jednej sztuce na salon ?)
Mam fury długopisów różnych firm i widzę że nikt się kompletnie do nich nie przywiązuje.

Nalepki klubowe na auto - dobre by były zewnętrzne - trwałe i od wewnątrz na szybę.
Może te na szybę w niektórych salonach nam pozwolą nakleić na drzwi lub na testowe auta ?

Zróbmy nalepki do klejenia i ulotkę do pobrania.

Na jakiś zlot zróbmy smycze lub koszulki.
Jak wszystko zejdzie to wtedy zaangażujemy środki w marketing. Poprosimy Reno Polska i zrobimy Klubowo Dusterowy kalendarz itp.
Na razie rozwijamy się w kierunku wyszukiwania nowych gadżetów a nie ma finału pierwszego pomysłu: nalepka której logo ma być drugą stroną ulotki - którą już zamieniamy na smycze i długopisy !

Klub Daci jakoś to opanował a Klub Dustera chyba jest w terenie aby nie powiedzieć w lesie... :-D
_________________
janzet
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-10-18, 13:26   

Janzet napisał/a:
Klub Daci jakoś to opanował a Klub Dustera chyba jest w terenie aby nie powiedzieć w lesie... :-D

W końcu Duster to SUV więc się nie dziw, że w terenie ;-)
_________________
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2013-10-18, 13:35   

Ja się nie dziwię i też najbardziej lubię teren....
Ale coś bym już z przyjemnością nakleił na mojego Dustera.
Bo fajnie być w klubie wśród ludzi którym się coś chce...

Napisałem przecież hymn klubowy dusterowy - wszystkie zwrotki po utwór Lecha Janerki "rower" a teraz "Duster".

Jak założycie taki watek to go tu opublikuję, był już ćwiczony z muzyką żeby sylaby dobrze pasowały....

Nalepka na auto i piosenka do głowy... i w teren. :lol:
_________________
janzet
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-10-18, 15:08   

W kwestii formalnej: za 50-60 groszy można kupić BIC-a, Neptuna i parę innych marek pisadeł, więc z tymi "niepisami" bym nie szarżował. Poza tym długopisy były jedynie przykładem, bo jeśli faktycznie jesteś z mojej bajki - dobrze wiesz, że gadżetem może być wszystko i jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia oraz budżet na kampanię. Jeśli jednak pokombinujesz - możesz zrobić rzeczy wywołujące opad szczęki za grosze. Wystarczy ruszyć głową. Skoro jednak forsujesz taki relikt branżowy jak ulotki, to być może jesteśmy z jednej bajki, ale pracujemy w dwóch różnych światach. Bo skoro koniecznie musi być tekst i papier, to ja na przykład zrobiłbym mini puzzle (10-20 elementów), zapakował w woreczki i - skoro lud forumowy się domaga - takie coś wkładał za wycieraczki. Delikwent ma w tym momencie jedyne wyjście, żeby dowiedzieć się co znalazł: złożyć całość. Może oczywiście wypierniczyć, ale w 80% przypadków ciekawość weźmie górę. Koszt niewiele większy, a efekt niemal stuprocentowy. Warunek: obrazek na puzzlach musi być atrakcyjny, a tekst chwytliwy. No ale po co ja to mówię... ;-)
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2013-10-18, 20:41   

No dobrze Misiek kombinujesz... puzzle zawiera wiele cech które wywołają oczekiwany przez nas efekt.
A jakie są szacunki do ilości i kto ma to przechowywać, komu dawać a komu nie, jakie są koszt przesyłania forumowiczom itd, wkładać tylko za wycieraczkę, czy rozdawać puzzle w salonach do każdego Dustera ? To ile tego zrobić i kto za to zapłaci ?

Kolejny naprawdę fajny przykład dobrego pomysłu, a jaki jest cel tych gadżetów ? To my je mamy mieć dla siebie ?

Panie i panowie konkrety by się przydały.
Ile puzzli, komu rozdawać i ile kto płaci za produkcję , za wysyłkę itd ?
Ile długopisów, komu rozdawać i ile kto płaci za produkcję, za wysyłkę itd ?
Wtedy widać czy robić czy nie.

Czy to MY chcemy posiadać gadżety 100 osobowego klubu ?
Czy chcemy dotrzeć do użytkowników Dusterów bezpośrednio czy przez salony ?
Czy każdy klubowicz się angażuje w proste i bezkosztowe działania czy robimy marketing i sianie "czymś"?


Sytuacja zaczyna przypominać rezerwowanie w styczniu 2013 roku hotelu na mistrzostwa w Brazylii dla naszej reprezentacji.
Każdy ma co raz lepszą lokalizację do której przekonuje... :evil: a reprezentacja robi "swoje"
a zaczęliśmy od nalepki i ulotki które w taki sposób nie powstaną chyba.... :cry:

Może czas po prostu nakleić DaciaKlub, jest nas tam 40 razy więcej i długopisów z allegro chyba nikt nie potrzebuje..
A jak były zloty Dusterów to ulotki do pobrania z www robiliśmy i nikt nie narzekał, do salonów poszły i nic nie kosztowały.
_________________
janzet
 
     
nikita1589
Nocna Furia :))


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 34
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 440
Skąd: LUBLIN / OKOLICE
Wysłany: 2013-10-19, 19:38   

panowie wyczuwam napięcie. to może ja tak na rozluznienie zaproponuje 'ogumienie' :mrgreen:
 
 
     
nikita1589
Nocna Furia :))


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 34
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 440
Skąd: LUBLIN / OKOLICE
Wysłany: 2013-10-22, 09:40   

''Szukasz info na temat Dacii Duster ??
Tu znajdziesz wiele ciekawostek www.dusterklub.pl'' jak ma być prosto to może coś takiego ?? bo na naklejkę to się nie nadaje za długi tekst a do ulotki może by pasował prosto na temat i dla każdego a nie użytkownika i miłośnika z osobna. do tego logo i coś jeszcze. co Wy na to ??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
https://www.jestmodnie.pl/hostessy-na-forum-ekonomiczne-w-karpaczu
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 11