Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Plany na wakacje
Autor Wiadomość
star
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-02, 07:10   Plany na wakacje

Macie jakieś plany na wakacje?

Czy w dobie koronawirusa Waszym zdaniem jest sens planowania czegoś w przyszłym roku?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-02, 16:25   

Miałem takie same wątpliwości w tym roku i dzięki Bogu i Partii wszystkie plany zrealizowałem, a planuję je z dużym wyprzedzeniem. Poza małym poślizgiem w wyjeździe do Chorwacji nic, czego bym nie planował się nie wydarzyło. Była Litwa, Słowacja ..., a faktycznie Orban dał mi szlaban i z Madziarów musiałem zrezygnować - Jego strata. Generalnie plany są po to by je zmieniać. :lol:
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-12-02, 18:02   

:-D :-D

1316939737_by_Christal.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 73 KB

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-03, 14:05   

W sumie to mam kilka planów.Koronawirus w koncu sie skonczy. Poza tym bywaja okresy wycofania się wirusa i wtedy mozna się gdzieś wybrać. Poza tym masz taka samą szansę zarażenia się w innym kraju jak w Polsce.

Sam mam dwa plany na przyszły rok
kajaki w Chorwacji
rafting w Austrii

Lubię takie aktywne wypady. Na blogu M canoe jest sporo propozycji na takie aktywne wypady https://www.m-canoe.pl/blog
Ostatnio zmieniony przez 2020-12-09, 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-12-03, 22:58   

Myślę, że planować zdecydowanie trzeba. Oczywiście z pokorą aby Pana Boga zbytnio nie rozbawić.
Przedpłat też raczej bym nie robił...

Ja z decyzją się wstrzymuję. W tym roku skorzystałem z niskich cen w polskich hotelach i pensjonatach (bo nie byłem nad morzem).
Raczej na urlop wybiorę się Dusterem. Z biurami podróży może być różnie... Szczególnie jeśli więcej ludzi kierować się będzie moim tokiem myślenia.
Raz już gdzieś poleciałem z takim biurem, które zbankrutowało tydzień po moim powrocie. Wtedy się udało ale wolę losu nie kusić.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-12-06, 22:50   

Ja tam nic nie planuję.
No tak - koronawirus kiedyś się skończy (albo skończy się świat i cywilizacja jaką znamy), ale kto da sobie rękę uciąć że nie będzie następnego?
Z historii wiemy, że epidemie towarzyszą ludzkości od zarania dziejów, a globalizacja i przeludnienie temu tylko sprzyja.
Fajnie by było oczywiście gdzieś wyjechać, odpocząć od zgiełku itp., jasne, że Dusterką, no bo czym ;-) , ale co tak naprawdę będzie - to się okaże.
Nie bez znaczenia jest też sytuacja finansowa - za pół roku może się okazać, że jedyny wyjazd na jaki nas stać, to tydzień na RODOS*.


*Rodzinne ogródki działkowe, ogrodzone siatką.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-12-07, 11:35   

Ja uznałem, że koszty zakupu i utrzymania RODOS są zbyt wysokie.

Na dokonaną kalkulację mocny wpływ wywarła subiektywna wycena kosztu mojej osobistej roboczogodziny :mrgreen:
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-02-24, 09:41   

Wirus wirusem ale jechać gdzieś trzeba. Czerwiec - 2tyg w Łebie, sierpień - 1 tydź w Zakopanem. Rezerwacje dokonane. To będą pierwsze wakacje z Dusterem :mrgreen:
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-02-24, 16:39   

W zeszłym roku z wirusem zaliczyłem Chorwację, Litwę, Słowację, i trochę Polski więc zakładam, że w tym roku także zdrowie i okoliczności pozwolą na kolejne eskapady. Słowacja (może dwa razy?) i Chorwacja już zaklepane.
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-02-24, 22:09   

W zeszłym roku zjechaliśmy Dusterem wybrzeże Bułgarii i Rumunii. W drodze powrotnej przejeżdżaliśmy niedaleko Mioveni skąd Duster wyjechał pierwszy raz.
W tym roku dokładnie jeszcze nie wiem, ale chyba mój ulubiony kierunek Bałkany po raz kolejny jak dwa lata temu i wcześniej. :-D
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-24, 22:48   

Lucek napisał/a:
niedaleko


Jak mogłeś nie odwiedzić dusterowej Mekki :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Ja planuję powtórkę z zeszłego roku. Po latach zagranicznych wyskoków wybraliśmy słabo nam znany kawałek Polski, zarezerwowali noclegi-bazy i udaliśmy się Dusterem na zwiedzanie/szwendanie.
Priorytet drogi boczne niekoniecznie utwardzone :mrgreen:
Miasta też zwiedziliśmy (Duster wtedy odpoczywał).

W zeszłym roku padło na Sandomierz, Zamość, Lublin, Chełm, Przemyśl i co tam się udało przy okazji. Lelów i Szczebrzeszyn też były.

Co do najbliższych wakacji, to decyzja jeszcze nie zapadła.
Może coś podpowiecie?
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-02-24, 23:22   

Nie odwiedziliśmy "dusterowej Mekki" bo czas nas gonił, Węgrzy zamykali granicę.
Myślę , że jeszcze kiedyś Mioveni znajdzie się w naszych planach wyjazdowych. Tym bardziej, że w Rumunii zostało nam jeszcze wiele do zobaczenia i sporo dróg niekoniecznie utwardzonych do przejechania. :-)
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-02-25, 21:40   

Ja od pewnego czasu planuję wyjazd 5-tygodniowy przez Turcję (zwłaszcza południową i wschodnią) do Gruzji zahaczając po drodze na kilka dni Stambuł. Szybki dojazd do granicy bułgarsko - tureckiej (jak i powrót - w sumie w obydwie strony 4 dni) a reszta jak będzie pasowało. Niestety w chwili obecnej okoliczności nie sprzyjają takim wyprawom ale mam nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normalności.
Może ktoś też ma podobny pomysł? Większą grupą raźniej się podróżuje :-D
A ten rok to albo polskie morze (aczkolwiek te tłumy trochę mnie przerażają), albo pojezierze suwalskie albo Chorwacja (ta ostatnia jak granic nie pozamykają).
_________________
:)
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-02-25, 21:46   

klazow napisał/a:


W zeszłym roku padło na Sandomierz, Zamość, Lublin, Chełm, Przemyśl i co tam się udało przy okazji. Lelów i Szczebrzeszyn też były.


A jakie wrażenia po takiej wycieczce?
_________________
:)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-26, 19:19   

Wrażenia super.
Oczywiście miejsce i pogoda są bardzo ważne ale "cieszenie się chwilą" i sobą to 90% sukcesu. :mrgreen:

A jeśli chodzi o ten zwiedzany kawałek Polski. No cóż generalnie swojsko choć stare budownictwo mocno inne niż na Ziemiach Odzyskanych. No ale bez przesady z Dolnego Śląska to nieraz się ruszałem. :mrgreen:
Wioski takie same. Głównie nowe domki. Takich obejść jak z młodości pamiętam to już chyba nigdzie nie ma... Tylko raz musiałem uważać aby kur nie rozjechać. Znak czasów.

Rynek w Sandomierzu jakiś mały. Wiadomy serial oczekiwania mi rozbujał. A może zwyczajnie masakryczny przejazd przez remontowany wtedy most na ocenę wpłynął.

Zamość z czystym sercem każdemu polecam. Nie zmarnowali tej kasy co na renowację z UE wydarli. Oczywiście chodzi mi o twierdzę ze starówką bo samo miasto jest jak inne podobnych rozmiarów. Roztocze też jest super.

W Przemyślu natrafiłem na całą dzielnicę samych kościołów (no dobra lekko przesadzam ;-) ).

Reasumując wszędzie tam gdzie byłem, warunki do zbierania dobrych wrażeń i wspomnień zdecydowanie występowały.

Odległe i jednocześnie realizowane we własnym zakresie wypady raczej odpuszczę. Kiedyś Lanosem Bułgarię (Tsarevo) i Chorwację (Trogir) odwiedziłem. Ale raczej ten etap już mam za sobą.

Ps.
Sprawdziłem. Prawdą jest, że w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
wypożyczalnia samochodów w warszawie
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13