Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy duster pomoc przy zakupie i doborze wyposażenia
Autor Wiadomość
Mac!

Marka: Renault
Model: Clio 99'
Dołączył: 02 Sie 2021
Posty: 6
Wysłany: 2021-08-03, 06:09   Nowy duster pomoc przy zakupie i doborze wyposażenia

Cześć. Wymarzyłem sobie SUVa, koniecznie z instalacją gazową (żeby w końcu tanio jeździć). Auto ma służyć 4 osobowej rodzinie z czego dzieci są jeszcze małe ( 3 i 6 lat). Głównie jazda po mieście + wypady weekendowe.

Dochodzą mnie słuchy że ten silnik 1.0 w mieście powinien dac sobie radę ale w trasie to pewnie będzie już słabiutko.
Pytanie nr 1. Jakie spalanie ma ten silnik z fabrycznym LPG ile kosztuje przejechanie 100km w mieście a ile w trasie ?

Wyposażenie. Konfigurator na stronie prężnie działa ale wstępnie wybrałem wersję essential za 62,900 LPG+kolor+klima+media nav .
Pytanie nr 2.Czy w salonie można jeszcze dostać inną cene niż to co jest w konfiguratorze ?

Pytanie nr 3 czy ta klima manualna daje rade ? Czy schłodzi to auto w upalne dni Czy to jest bardziej nawiew niż klima?

Pytanie nr 4 Czy w tej wersji essential jak wezmę media-nav czyli to lepsze radio z wyświetlaczem to tam mam normalnie android auto i mogę sobie wrzucić nawigację Czy ysnosika?

Zastanawiam się nad po-liftem ale na otomoto pełno ogłoszeń na przedlifta i być może będą jakieś promocje żeby wypchnąć starą budę? Jak myślicie?

Jeśli macie jakieś sugestie to piszcie. Co warto dobrać. Dopiero będę się umawiał na jazdę testową tylko wkurza mnie, że nie mają tego najnowszego modelu w salonie.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2021-08-03, 13:00   

Witaj! Nie widzę konfiguratora Dustera na stronie Dacii, ale nie o to chodzi. Ja kupiłem wersje comfort ze wzgledu na regulowane elektrycznie lusterka ( dwóch kierowców z duźą róźnicą wzrostu). Klima u mnie chlodzi jak diabli z tym źe mam automatyczną. Ale myślę źe to tylko sterowanie odróźnia ją od manualnej. I nie wiem czy bym kupił ponownie automatyczną.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2021-08-03, 13:07   

Tak na raty będę pisał. Mam zwykłe radio , nawigacje w telefonie a kamery nie potrzebujd do cofania wiec media navi nie mam. Uznałem źe wersja prestige nie oferuje nic co bym potrzebował wiec xtanęło na comfort. Jeśli chodzi o cene to targuj się, odwiedz kilka salonów. I staraj się wydębić w gratisie jakieś dodatkowe akcesoria.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2021-08-03, 13:14   

Jeśli chodzi o silnik to Ci nic nie powiem bo mam inny. Ale sporo przejechałem na gazie i ja bym zamawiał nowe auto źeby miało już tę większą bańkę na gaz. Zbiornik. Życzę udanego zakupu.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-08-03, 14:35   Re: Nowy duster pomoc przy zakupie i doborze wyposażenia

Mac! napisał/a:

Dochodzą mnie słuchy że ten silnik 1.0 w mieście powinien dac sobie radę ale w trasie to pewnie będzie już słabiutko.
.

To kup większy silnik zamiast takie rzeczy pisać . Słabiutko to było 126p w trasie . Zjechałem już prawie pół kontynentu i jakoś mam inne odczucia .
 
     
Mac!

Marka: Renault
Model: Clio 99'
Dołączył: 02 Sie 2021
Posty: 6
Wysłany: 2021-08-03, 16:38   

Faktycznie masz 1.0 bo w opisie 1.6
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-08-03, 17:20   

Mac! napisał/a:
Faktycznie masz 1.0 bo w opisie 1.6

Mam 1.6 ale moc jest podobna :mrgreen: .
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2021-08-03, 19:10   

LESNICZYy napisał/a:
Mam 1.6 ale moc jest podobna :mrgreen: .
Ale cała reszta jest inna. 1.0 ma turbo, Ty masz wolnossaka. Dostęp do momentu w turbo jest od dołu, u Ciebie trzeba kręcić do 4 - 5 tys. Więc odczucia w trasie będą całkiem inne.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-08-03, 20:15   

Hiszpan_JS napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:
Mam 1.6 ale moc jest podobna :mrgreen: .
Ale cała reszta jest inna. 1.0 ma turbo, Ty masz wolnossaka. Dostęp do momentu w turbo jest od dołu, u Ciebie trzeba kręcić do 4 - 5 tys. Więc odczucia w trasie będą całkiem inne.

Rzeczywiście masz racje . Mój ma 11.5 sekund a litr na 3 garach ma 12.5 sekund do setki :lol: .Kręcenie to ja mam w krwi z przecinaków 8-) więc mi to pasi . Grunt , żeby nie kupować silnika , który już na początek jest za słaby . Po co te jęki i stęki :mrgreen: .
 
     
Mac!

Marka: Renault
Model: Clio 99'
Dołączył: 02 Sie 2021
Posty: 6
Wysłany: 2021-08-04, 06:28   

Kusi hasło "fabryczny gaz". Sądzę, że taka instalacją jest zupełnie inaczej spasowana niż taka dokładana. A niestety dacia w ofercie z fabrycznym gazem ma tylko ten .
Jak kolega wyżej uważam, że silnik 1.0 z turbo to będzie zupełnie coś innego niż zwykły 1.6
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2021-08-04, 13:08   

To taka dyskusja o dupie Maryny, trzeba się wybrać do salonu i potestować albo od znajomego, bo odczucia każdy ma inne tak jak gust.
 
     
pawelwojciech

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-08-05, 08:51   

Hej,
ja mam Dustera Essential z 2020 roku, z silnikiem 1.0, ale bez LPG. Wyposażenie, jakie mam u siebie: klima manualna, MediaNav, czujniki cofania (plus kamerka - patrz punkt 2 niżej), więc w sumie podobne to tego co chcesz kupić. Minus Essentiala to manualne szyby z tyłu i manualne ustawianie lusterek (jak nie jesteś jedynym kierowcą w rodzinie to może być problem).
Mac! napisał/a:

Dochodzą mnie słuchy że ten silnik 1.0 w mieście powinien dac sobie radę ale w trasie to pewnie będzie już słabiutko.

W mieście jest ok, w trasie moim zdaniem też (ja jeżdżę dosyć często ekspresówkami, z rodziną i z bagażami i jest przyzwoicie). Wszystko zależy od oczekiwań i stylu jazdy (i tego jak definiujesz "słabiutko" :D). Dustery z 2021 roku mają chyba 6-biegową skrzynię biegów, więc odczucia w trasie też na pewno są inne niż przy mojej 5-biegowej.

ad 1. nie mam LPG, więc nie wypowiem się na temat spalania.
ad 2. ja nie dostałem niższej ceny, ale dostałem np. kamerkę cofania (której normalnie nie da się zamówić z wersją Essential - była dodatkowo zamontowana przez ASO) czy jakieś pierdółki typu dywaniki. Z rabatami w Dacii jest średnio, ale jak będziesz brał schodzący model to mogą być bardziej skłonni do ustępstw.
ad 3. mam klimatyzację manualną i działa bardzo dobrze - dała sobie radę z tegorocznymi upałami.
ad 4. Android Auto działa bardzo dobrze na MediaNav - ja korzystam z google maps i jest ok. Yanosika nie testowałem, ale jeśli jest zgodny z Android Auto to będzie działał. Jest też wbudowana nawigacja.

Polift na pewno będzie droższy. Będzie dostępne nieco lepsze radio - z bezprzewodowym Android Auto (chyba takie samo jak w nowym Sandero), wygląd zewnętrzny się zmieni delikatnie (ładniejsze lampy z przodu, brzydsze z tyłu), wnętrze (przynajmniej na materiałach prasowych) wydaje się być ładniejsze w polifcie.
Moim zdaniem warto spróbować wyrwać przedliftową wersję w lepszej cenie.
 
     
Adrpie2306

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 13 Lis 2020
Posty: 14
Skąd: WPR
Wysłany: 2021-08-05, 20:10   Re: Nowy duster pomoc przy zakupie i doborze wyposażenia

Mac! napisał/a:
Cześć. Wymarzyłem sobie SUVa, koniecznie z instalacją gazową (żeby w końcu tanio jeździć). Auto ma służyć 4 osobowej rodzinie z czego dzieci są jeszcze małe ( 3 i 6 lat). Głównie jazda po mieście + wypady weekendowe.

Dochodzą mnie słuchy że ten silnik 1.0 w mieście powinien dac sobie radę ale w trasie to pewnie będzie już słabiutko.
Pytanie nr 1. Jakie spalanie ma ten silnik z fabrycznym LPG ile kosztuje przejechanie 100km w mieście a ile w trasie ?

Wyposażenie. Konfigurator na stronie prężnie działa ale wstępnie wybrałem wersję essential za 62,900 LPG+kolor+klima+media nav .
Pytanie nr 2.Czy w salonie można jeszcze dostać inną cene niż to co jest w konfiguratorze ?

Pytanie nr 3 czy ta klima manualna daje rade ? Czy schłodzi to auto w upalne dni Czy to jest bardziej nawiew niż klima?

Pytanie nr 4 Czy w tej wersji essential jak wezmę media-nav czyli to lepsze radio z wyświetlaczem to tam mam normalnie android auto i mogę sobie wrzucić nawigację Czy ysnosika?

Zastanawiam się nad po-liftem ale na otomoto pełno ogłoszeń na przedlifta i być może będą jakieś promocje żeby wypchnąć starą budę? Jak myślicie?

Jeśli macie jakieś sugestie to piszcie. Co warto dobrać. Dopiero będę się umawiał na jazdę testową tylko wkurza mnie, że nie mają tego najnowszego modelu w salonie.
Witam, odpowiem na Twoje pytania, z mojej persektywy- 1: u mnie spalanie lpg w mieście okolo 9.5, trasa okolo 12.2 prędkości 150-170. Generelnie koszt przejechania 100 km wynosi ok. 23- 25 zl. 2: Ja utargowałem 2200 zl od ceny katalogowej. 3: Ja mam klimę automatyczną, jezdzilem innym autem z manualną i stwierdzam, iz automat jest wydajniejszy. 4: u mnie w media nav android auto jest na kablu, jest google maps, yanosik nie ma. Pozdrawiam
 
     
Tur

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 67
Wysłany: 2021-08-06, 23:42   Re: Nowy duster pomoc przy zakupie i doborze wyposażenia

Mac! napisał/a:
Dochodzą mnie słuchy że ten silnik 1.0 w mieście powinien dac sobie radę ale w trasie to pewnie będzie już słabiutko.

Też mi tak znajomi niektórzy gadali i proponowali dopłacić do 1.3. Nawet bym to zrobił, ale 1.3 nie ma gazu. 1.0 nie jest może silnikiem wyścigowym, ale auto nie jest zawalidrogą, ja wyprzedzam dość żwawo.

Mac! napisał/a:
Pytanie nr 1. Jakie spalanie ma ten silnik z fabrycznym LPG ile kosztuje przejechanie 100km w mieście a ile w trasie ?

Nawet nie sprawdzałem. :-( Gaz jest tak tani, ze czy to będzie 7 czy 8 - nie widzę większej różnicy w tych dwóch złotych.

Mac! napisał/a:
Pytanie nr 2.Czy w salonie można jeszcze dostać inną cene niż to co jest w konfiguratorze ?

W dwóch salonach do kórych się udałem/dzwoniłem dali mi cenę katalogową i wysłali mnie na drzewo. Auto kupiłem w końcu w RRG Warszawa z niezłym rabatem i gratisami (uchwyty, dywaniki, maty). Póniej wyczaiłęm jeszcze Carrara w Lublinie (Mają konto na youtube, są testy i pokazówki) - podobno też się idzie utargować. Zależnie skąd jesteś i gdzie masz jakąś rozsądną odległość. Jak dla mnie - warto obdzwonić salony i przejechać się 300km, żeby być 3 tyś do przodu - chyba że jesteś biznesmenem i zarabiasz tyle w godzinę.

Mac! napisał/a:
Pytanie nr 3 czy ta klima manualna daje rade ? Czy schłodzi to auto w upalne dni Czy to jest bardziej nawiew niż klima?

Chłodzi jak porypana. Ja często wyłączam, bo już nie daję rade z zimna. O to się nie martw. Podobno chłodzi z jakiegoś powodu szybciej niż automatyczna, ale może to urban legend - z automatycznej nie miałem okazji korzystać, więc nie porównam.

Mac! napisał/a:
[Pytanie nr 4 Czy w tej wersji essential jak wezmę media-nav czyli to lepsze radio z wyświetlaczem to tam mam normalnie android auto i mogę sobie wrzucić nawigację Czy ysnosika?

Tak, jest android auto, ale na kabelku - musisz podpiąć telefon po USB - mnie się to nie wydaje jakimś szczególnie eleganckim rozwiązaniem.

Mac! napisał/a:
Zastanawiam się nad po-liftem ale na otomoto pełno ogłoszeń na przedlifta i być może będą jakieś promocje żeby wypchnąć starą budę? Jak myślicie?

Szukaj,może coś znajdziesz. Któż to wie :-) Lift ma 2 zalety jak dla mnie - większa butla gazu i czujnik deszczu - pytanie o ile droższy będzie lift i czy warto więcej płacić.

Mac! napisał/a:
Jeśli macie jakieś sugestie to piszcie. Co warto dobrać. Dopiero będę się umawiał na jazdę testową tylko wkurza mnie, że nie mają tego najnowszego modelu w salonie.

Comfort ma większe koła i kilka bajerów za kilka tyś więcej. Gdy liczyłem, to wydawało mi się, że jest to całkiem kalkulowalne. Wziąłem Essentiala, ale potem po przeanalizowaniu szczegółów trochę żałowałem, że postanowiłem przydziadować. Samochód kupiłem na kilka ładnych lat, więc mogłem doinwestować
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-08-08, 21:53   

pawelwojciech napisał/a:
Polift na pewno będzie droższy. Będzie dostępne nieco lepsze radio - z bezprzewodowym Android Auto (chyba takie samo jak w nowym Sandero), wygląd zewnętrzny się zmieni delikatnie (ładniejsze lampy z przodu, brzydsze z tyłu), wnętrze (przynajmniej na materiałach prasowych) wydaje się być ładniejsze w polifcie.
Moim zdaniem warto spróbować wyrwać przedliftową wersję w lepszej cenie.


Jak chcecie zobaczyć polifta, to LZParts wrzucił pierwszy filmik. Droższy na pewno będzie, bo światła LED za darmo nie rozdają, ale przekonamy się.

LZParts
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
www.kobexstal.pl
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10