Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niemcy "jadą" po Dusterze
Autor Wiadomość
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-10-19, 11:00   

klazow napisał/a:
Akurat mój „spadek pokoleniowy” obejmuje bycie w Rodzinie Katyńskiej. Nie chcę jednak żyć pielęgnowaniem niechęci. Szczerze błogosławię wszystkim Rosjanom i Niemcom dobrej woli.


Bardzo mądre słowa. Jestem obydwoma rękami za! Nakręcanie tej spirali nie ma sensu. To już inne czasy. Życie nienawiścią to tylko pożywka dla niemieckich i rosyjskich pismaków, którzy w ten sposób mają świetną okazję, żeby zrobić z nas tych złych. Po drugie to nie po chrześcijańsku.
Ważne jednak, żeby nie zapomnieć o historii, bo mądry naród zna swoją historię i o niej pamięta.
 
     
apede

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Cze 2021
Posty: 113
Skąd: miasto 9 zajezdni
Wysłany: 2021-10-19, 11:27   

Kapitan Shinobi napisał/a:
No ja raz się spotkałem w salonie z ignorancją. Tyle, że Suzuki to było. Musiałbym naprawdę się uprzeć na Vitarę, żeby ją wziąć zamiast DD. Z wyjątkiem tego magicznego "made in Japan" to DD lepsza pod każdym względem.


Zwłąszcza że Vitara i S-cross to "made in Hungary" :mrgreen:

Mamy obecną generację Swifta i to jest made in Japan. Mówiąc szczerze to obecne Sandero III nie ma się czego wstydzić... chociaż cena też się zrównała :roll:
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-10-21, 22:18   

Przez temat z lampkami do Dustera wszedłem na sąsiednie forum Renault Captur. Co tam się oczytałem o awaryjności, to historia. Wniosek z tego, że lepiej mieć mniej zbajerzonego Dustera, niż awaryjnego Captura. A po Renault też Niemcy jeżdżą?
_________________
Witam wszystkich, muszę się przyznać, że DD jest żony, a ja tylko czasem z niej korzystam ;)
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-10-25, 23:12   

Cytrynola napisał/a:
Przez temat z lampkami do Dustera wszedłem na sąsiednie forum Renault Captur. Co tam się oczytałem o awaryjności, to historia. Wniosek z tego, że lepiej mieć mniej zbajerzonego Dustera, niż awaryjnego Captura. A po Renault też Niemcy jeżdżą?


Nie, Niemcy nie jeżdżą po Renault, tylko jeżdżą Renault. ;-) . A swoją drogą skoro taki w sumie prosty Capturek jest awaryjny, to co będzie z Arkaną? Choć to oczywiście nie moje zmartwienie, ja nie jestem "targetem" tegoż pojazdu. Podobno też pierwsze Talismany zaliczały mnóstwo wpadek, ale to znam tylko z opowiadań, więc może to tylko plotka.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-10-26, 12:15   

W obronie Capturka stanąć muszę.
Ten żony przez sześć lat raptem dwa razy focha strzelił.
Raz (jeszcze na gwarancji) "oślepł" i czerń w kamerze cofania pokazywał. Wystarczyło "wgrać program na nowo". Drugi raz "zameldował", że grozi awaria silnika. W ASO sprawdzili, że do pompy oleju komputer miał jakieś zastrzeżenia. Chyba bezzasadne bo po wykasowaniu komunikat nie powrócił a wszystko działa jak powinno.
To było po gwarancji ale w ASO kasy (od stałych klientów :roll: ) nie wzięli.
Tak więc z finansowego punktu widzenia jest bezawaryjnie.

No chyba, że te nowe Capturki nie tylko zbrzydły ale i felerne się stały...
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-10-29, 15:59   

Nasi oparli się na niemieckiej opini i jadą dalej po Dusterku :evil: . Oryginalna DD to chyba moja pierwsz wersja , ale mój nie jest awaryjny :mrgreen: . Coś im się pomyliło , ogólnie strata czasu na czytanie tego .https://wrc.net.pl/is-przejechali-dacia-duster-100-tys-km-i-rozebrali-ja-do-ostatniej-srubki-tego-sie-nie-spodziewali
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-10-29, 18:00   

Taki artykuł to trochę wstyd wydawać. Opisują silnik 1,6, którego już nie ma, a nawet nie wiedzą jak się sprawują jednostki TCe, które są już montowane drugi rok. Słabo to świadczy o serwisie.
_________________
Witam wszystkich, muszę się przyznać, że DD jest żony, a ja tylko czasem z niej korzystam ;)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-10-29, 20:40   

Cytrynola napisał/a:
Taki artykuł to trochę wstyd wydawać. Opisują silnik 1,6, którego już nie ma, a nawet nie wiedzą jak się sprawują jednostki TCe, które są już montowane drugi rok. Słabo to świadczy o serwisie.

Dobrze że opisują 1.6 bo większości nabywców nie interesują nówki z ASO , dobrze jakby pisali prawdę :mrgreen:
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2021-11-03, 21:13   

Kupuję takie auta na jakie mnie stać i jakich aktualnie potrzebuję. Dusterami jezdzimy od 2010 roku to chyba coś znaczy o tym modelu. Dawno przestałem zwracać uwagę na idiotyzmy w różnych testach,wolę przed kupnem popytać ludzi w branży-diagnosta,sprzedawca w hurtowni moto,czy zwykły "Kowalski"powiedzą więcej i sensowniej niż jakikolwiek test w czasopiśmie. Duster mało pali? Tak,samemu udało mi się zejść poniżej 7 litrów w mieście. Duster dużo pali? Tak,mój rekord 18 litrów w trasie. Duster jest awaryjny? Nie mniej niż inne marki. Duster dla biedaków? A Toyota z zespołem napędowym montowanym w moim mieście bieda-szybów to dla bogaczy? Mam dalej Fiata Pandę 2005r. i to jest super autko. Kilometrów nabiła chyba tyle co nasze wszystkie Dustery na forum razem wzięte,kierujących miała grubo ponad tysiąc i dalej hula. Gdyby nie moje fanaberie to dalej siedziałby silni od nowości.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-11-11, 00:22   

Fascynujący jest ten wynik 18l/100 km - w trasie. Mam pytanie - jak taki wynik osiągnąć silnikiem 1,6?
- 200 km/h non stop pod górę i pod wiatr?
- ślizgające się sprzęgło?
- przyczepa kempingowa + bagażnik rowerowy na dachu?
- trasa typu OS na rajdzie?

Zawsze myślałem, że takie wyniki to są zarezerwowane dla aut typu BMW 328 Ci 193 KM, Focus ST 2,5l 225 KM, Chrysler Crossfire 3,2 V6 215 KM, Mazda RX-8 (Wankel 1,3 231 KM) itp.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-11-11, 07:13   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Fascynujący jest ten wynik 18l/100 km - w trasie. Mam pytanie - jak taki wynik osiągnąć silnikiem 1,6?
- 200 km/h non stop pod górę i pod wiatr?

Oj marzenie te 200 , Vmax jest w okolicy 160 km/h . Oczywiście moje 2wd jest szybsze 8-) :mrgreen:
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2021-11-11, 08:25   

Fakt,auto było załadowane. Wiało troszkę,czas gonił. 6 może kilka razy wbiłem. Motor 1.2. Ponad 200 żaden problem,tylko tempomat i radio przestają działać. Oczywiście mea culpa lecz droga pusta była. Czy w Polsce,czy w Niemczech tego nie powiem ;-) . Normalne spalanie w trasie bez względu na silnik mamy rzędu ok.7 litrów do 130km\h i ok.8-9 przy 150km\h.
 
     
Stanley_B
Pozdrawiam

Marka: Dacia Duster
Model: 2013 1.5 dCi 110 Laureate
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 03 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: West Sussex
Wysłany: 2021-11-17, 21:13   

Witam po raz pierwszy. Jest świeża krew...

olo napisał/a:
Kupuję takie auta na jakie mnie stać i jakich aktualnie potrzebuję.

I to jest sedno sprawy. Proponuję, aby tą linią myśleć.

To jest moje siódme auto i powiem tak, że jest "jakieś", a nie kolejne i nudne, bo to samo. Moje ostatnie Audi A4 wyzionęło ducha po 230 000 mil!!!

Duster ma swoje za kołnierzem, ale które tego nie ma? Mam zajebiście dużo przestrzeni na nogi (w końcu), mogę podwieźć syna pod szkołę, a on się tylko uśmiecha (szpan przed kolegami haha bo jest duże wizualnie) i mogę wjechać na pole, aby polatać samolotami, a Audi już ugrzęzło w przeszłości... Ups.

Na początku myślałem o Kaszkaju, ale teraz już nie. Bo wystarczy dodać parę uszczelek w drzwiach i klapie i już nie przecieka. Można zrobić parę modów aby ulepszyć co tam chcemy. Ale nadal to auto za część ceny innych, a w sumie jeździ dobrze.

Poza tym silnik!!! Pracuje perfect i długo będzie, jak Audi. Maszyna spełnia swoje zadanie i wozi mnie do pracy, szkoły, na wakacje i zakupy. Wrzucam w niego wszystko, włącznie z TV 100 cali albo wielbłądem.

A jeżeli ktoś chce szpanować najnowszym iPhone bo ja mam Samsunga, to już jego problem, nie mój.
Wielu ludzi 'nadpłaca' za wygląd albo markę, bo czują się lepsi. W sumie to samo dzieje się w domach. Kwestia poczucia własnej wartości.

Pozdrawiam
Stan
 
     
loriath

Marka: Dacia
Model: Duster II f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Lis 2021
Posty: 8
Wysłany: 2021-11-23, 12:11   

Stanley_B napisał/a:
Witam po raz pierwszy. Jest świeża krew...

olo napisał/a:
Kupuję takie auta na jakie mnie stać i jakich aktualnie potrzebuję.

I to jest sedno sprawy. Proponuję, aby tą linią myśleć.

To jest moje siódme auto i powiem tak, że jest "jakieś", a nie kolejne i nudne, bo to samo. Moje ostatnie Audi A4 wyzionęło ducha po 230 000 mil!!!

Duster ma swoje za kołnierzem, ale które tego nie ma? Mam zajebiście dużo przestrzeni na nogi (w końcu), mogę podwieźć syna pod szkołę, a on się tylko uśmiecha (szpan przed kolegami haha bo jest duże wizualnie) i mogę wjechać na pole, aby polatać samolotami, a Audi już ugrzęzło w przeszłości... Ups.

Na początku myślałem o Kaszkaju, ale teraz już nie. Bo wystarczy dodać parę uszczelek w drzwiach i klapie i już nie przecieka. Można zrobić parę modów aby ulepszyć co tam chcemy. Ale nadal to auto za część ceny innych, a w sumie jeździ dobrze.

Poza tym silnik!!! Pracuje perfect i długo będzie, jak Audi. Maszyna spełnia swoje zadanie i wozi mnie do pracy, szkoły, na wakacje i zakupy. Wrzucam w niego wszystko, włącznie z TV 100 cali albo wielbłądem.

A jeżeli ktoś chce szpanować najnowszym iPhone bo ja mam Samsunga, to już jego problem, nie mój.
Wielu ludzi 'nadpłaca' za wygląd albo markę, bo czują się lepsi. W sumie to samo dzieje się w domach. Kwestia poczucia własnej wartości.

Pozdrawiam
Stan


I o to chodzi! Popieram! Ci, którzy mają niskie poczucie własnej wartości potrzebują się dowartościować otaczając się sprzętami drogimi, bo skoro ich stać, to pewnie są fajni (tak im się wydaje). No nie są. iPhone, AudiQ7 i ciuchy od Hilfigera nie uczynią z człowieka kogoś lepszego. Jak ktoś musi to niech przepłaca - my wiemy, że Duster to po prostu dobre auto (z pewnymi niedostatkami, na które się świadomie godzimy). :-D
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-11-29, 00:34   

Tak, Duster to auto które przewiezie od A do B, robi to za ułamek ceny niemieckich "premiumów" tej wielkości, 1/2 ceny "japończyka" tej wielkości, a awaryjność jest na takim samym poziomie jak innych marek. Merc za "bańkę" który (niemal) od początku jest wadliwy; Kia Sorento za 200 tys, która chwali się "nivomatem", a klęka przy 140 km/h? Żaden problem. Jak ktoś dobrze trafi, to i Seat Toledo mu machnie na LPG pół bani kilometrów. Jak ktoś źle trafi, to i Mitsubishi spędzi na pół roku 4 m-cy w serwisie (z czego 2 czekając na części, bo jak to mówią, Japonia za daleko).

DD robi to, czego od niej oczekuję, za uczciwą cenę (czytaj - sprzed pandemii i półprzewodników). Ja osobiście nie potrzebuję 7- strefowej klimy, aktywnych tempomatów z radarami na podczerwień, wykrywających bombowce B17 Stealth z odległości 4 km, 20 calowych kół, które po jednym przytarciu o krawężnik tracą urok, silnika 250 KM, wyświetlaczy head up display itp.

A co do awaryjności. Silnik 1.3 turbo (w różnych wersjach) Renault wbija do niemal każdego auta w obrębie koncernu, więc gdyby był jakimś przesadnym bublem, mocno położyłby ich finansowo. Zwyczajnie nie mogą sobie na to pozwolić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11