Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór wersji - z lpg czy bez?
Autor Wiadomość
still44

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 22 Cze 2021
Posty: 18
Wysłany: 2021-11-29, 20:08   

Podobno Duster drożeje od 1 grudnia o ok. 2tyś. Zacząłem się mocno zastanawiać i chyba wezmę Comfort biały LPG z podłokietnikiem i multiview kamera (zamiast kamery cofania i nawigacji) pytanie czy ta multiview kamera ma w sobie kamerę cofania z liniami czy nie? Czy comfort ma replikację bezprzewodową telefonu ? W sumie z tymi 2 opcjami wychodzi 1400 zł mniej, wizualnie gorzej ale kasa na ubezpieczenie będzie.

Co o tym myślicie?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-11-29, 23:11   

still44 napisał/a:
(...) pytanie czy ta multiview kamera ma w sobie kamerę cofania z liniami czy nie? (...)


Linie są ale tylko te zaznaczone na stałe. BRAK dodatkowych "aktywnych", pokazujących gdzie zajedziesz utrzymując kierownicę w pozycji jaka jest i oczywiście przesuwających się wraz ze zmianą pozycji kierownicy.
I jeszcze jedno. Linie można wyłączyć. Wtedy ich nie ma. :mrgreen:

Ps.
Mam nadzieję, że wiesz o tym, że multiview kamera w DD to NIE system 360. Jest kamera wycelowana w przód, w tył i dwie pokazujące na co wjedziesz przednim kołem. Te dwie ostatnie przydają się tylko na wertepach (o ile ich błoto nie zachlapie).
No dobra mogą się jeszcze przydać jeśli wjeżdżasz na hardkorowy kanał. :roll:
 
     
Lelupi

Marka: Renault/Dacia
Model: Duster 2 ph.1/2
Dołączył: 22 Sty 2021
Posty: 32
Wysłany: 2021-11-30, 19:19   

Jeżeli nie bawisz się w taplanie w błocie, kamery tzw 360 są zbędne całkowicie.
Bawisz się nimi, przez pierwszy tydzień po zakupie auta i zapominasz.
 
     
mci

Marka: Dacia / Dacia
Model: Lodgy / Duster
Dołączył: 23 Gru 2021
Posty: 3
Wysłany: 2021-12-27, 12:43   

klazow napisał/a:
still44 napisał/a:
(...) pytanie czy ta multiview kamera ma w sobie kamerę cofania z liniami czy nie? (...)


Linie są ale tylko te zaznaczone na stałe. BRAK dodatkowych "aktywnych", pokazujących gdzie zajedziesz utrzymując kierownicę w pozycji jaka jest i oczywiście przesuwających się wraz ze zmianą pozycji kierownicy.


Dementuję. W DD2 FL, czyli tym co teraz wychodzi z fabryk linie są aktywne. Sprawdzone na jeździe testowej (moja sztuka się jeszcze nie zaczęła produkować). Faktycznie w starszym medianav, jaki mam w Lodgy linie są statyczne, ale zostało to zmienione z nowym modelem. Nie mam pewności czy te aktywne linie nie wchodzą razem z jakimś multiview cam, albo np. z media nav (zamiast media display). Tak czy inaczej w prestige z multiview camera linie ładnie wchodzą w łuk razem ze skręconą kierownicą.
 
     
Kacper_Potocki


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 45
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 72
Skąd: Kęty
Wysłany: 2022-04-05, 18:39   

still44 napisał/a:
A ile pali ten silnik (1.0 Tce) benzyny tak realnie nie katalogowo?


Mam go już dwa lata w DDII i przejechał 30.000km od nowości. Ile pali ten silnik? Zależy jak jeździsz. Już tłumaczę:

- moja żona jeździ rzadko zmieniając biegi, więc jeździ albo na niskich obrotach na 3 biegu, albo na wysokich na tym samym biegu. Jej średnio pali 7,5 litra na 100km w cyklu mieszanym (miasto, podmiejskie drogi i wieś). Nie używa tempomatu.

- kiedy ja jadę tym samochodem, to przy takim samym cyklu mieszanym jak żona, ale używam tempomatu i sprytnie zmieniam biegi, mi pali średnio 6,1 litra na 100km.

Jest ogromna różnica między naszymi stylami jazdy. Ja 80% jazdy robię na tempomacie, nawet po mieście. Fak, jest to małe miasto i nie ma tyle świateł co duże - tutaj też może być różnica.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11