Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Spalanie pod wiatr i bez wiatru
Autor Wiadomość
loriath

Marka: Dacia
Model: Duster II f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Lis 2021
Posty: 8
  Wysłany: 2021-11-23, 11:53   Spalanie pod wiatr i bez wiatru

Taką ciekawostką się chciałem podzielić z Wami. Otóż w miniony weekend bardzo wiało i w piątek podczas tego wiatru jechałem w trasę Łódź-Szczecin (jakieś 450km). Sprawdziłem średnie spalanie po dojechaniu na miejsce w moim nowym 1.3 TCe 150. Szczęka mi opadła, bo komputer pokazał 10,5L/100km - no jakiś dramat - myślę. Ale kilka dni wcześniej jechałem na trasie Łódź-Warszawa-Łódź i wyszło 7.9L/100km. No to myślę sprawdzę w drodze powrotnej. I całkowite średnie spalanie Łódź-Szczecin-Łódź (czyli ok 900km) wyniosło dokładnie 9L/100km, a to oznacza, że w drodze powrotnej było to 7.5L/100km, czyli całkiem przyzwoicie jak na prędkości rzędu 140km/h. Także tak... wiatr może BARDZO wpływać na spalanie. Niby to jest oczywiste, ale nie sądziłem, że różnica może być aż tak duża...
 
     
Rumcajs

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 22 Lis 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-11-23, 18:50   

Duster jest jak "kiosk Ruchu" na kołach, aerodynamika nie jest jego najmocniejszą stroną. Z drugiej strony wychwalana hybrydowa Toyota C-HR w podobnym teście jak ten Twój przy prędkości 140km/h (wg GPS) z wiatrem spaliła 8l/100km a pod wiatr ponad 12l... Także z Dusterkami nie jest tak źle :)
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-11-25, 13:59   

To trzeba się przytulić do TIRa i jechać w jego tunelu ;)
_________________
Witam wszystkich, muszę się przyznać, że DD jest żony, a ja tylko czasem z niej korzystam ;)
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-11-29, 00:11   

Generalnie suvy to aerodynamiczne klocki, i żadne Cx'y tu nie pomogą. Powierzchnia czołowa jest (w porównaniu do dajmy na to zwykłego sedana) ogromna, zatem i podatność na wiatr znacznie większa niż w zwykłym aucie. Ciekaw jestem, ile spali stara G klasa 55 Amg 5,4 V8 przy 200 km/h ;-)
PS
Cytrynola napisał/a:
To trzeba się przytulić do TIRa i jechać w jego tunelu ;)

nie no, to już jest hardkor tylko dla Tesli (żeby dotoczyć się do najbliższej ładowary). Nie wyobrażam sobie trasy nad morze (mam ok 600 km) 92 km/h. Nie jestem demonem prędkości, ale te zacne 110 - 130 jednak trzymam ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10