Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba przy doborze wersji Dacii
Autor Wiadomość
BartekS

Marka: brak
Model: brak
Dołączył: 20 Mar 2022
Posty: 1
Wysłany: 2022-03-21, 15:04   Prośba przy doborze wersji Dacii

Cześć!

Rozglądam się za pierwszym samochodem: mam prawo jazdy od niedawna. Z uwagi na preferencję możliwie jak najwyższej pozycji za kierownicą (również jadąc rowerem używam "mostka": jest wyżej) mój wybór skoncentrował się na SUV-ach.

W moim budżecie (około 40- 45 tys. max) zacząłem rozglądać się za samochodami używanymi. Natknąłem się też na Dacię i to powód napisania tego posta.

Dacia sprawia wrażenie spartańskiej: co nie jest dla mnie minusem. Miałoby być to auto proste, bez radia (bo rozprasza mnie) z kamerą cofania, bez niepotrzebnych dodatków. Z dobrą pozycją za kierownicą i widokiem z lusterek.

Dotąd w komisie i na stacji diagnostycznej sprawdziłem jedno auto (Qashqai 2.0 141KM), ale nie potrafię porównać tego z innymi autami, gdyż nigdy nie jeździłem suvami. Było dla mnie w porządku, ale sprawdzę niebawem i Dacię.

Czy jest jakiś model, który preferowalibyście do jazdy spokojnej, mało dynamicznej? Nie ukrywam, że nie potrzebuję dużej prędkości i preferuję jazdę zachowawczą, choć czasem mocy silnik może się oczywiście przydać. Z tego co widziałem, jest dużo wersji Dacii z fabrycznym LPG: czy taki silnik zachowuje się w porządku po czasie?

Jakie byłyby wady takiego modelu, porównując z innymi (np. z Nissanem Qashqai)?

Oczywiście, szukam informacji na własną rękę i wstępnie planuję zobaczenie większej ilości aut w najbliższym czasie. Czytam też posty na tym forum.

Skontaktowałem się też wczoraj z dwoma dziennikarzami motoryzacyjnymi w kontekście pomocy w doborze modelu. Od sprawdzenia auta na stacji mam znajomego mechanika.

Bardzo dziękuję za sugestie!
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-03-21, 18:22   

Ja jeździłem kaszka-jem 2 jest różnica w siedzeniu niebo

W dacii słabo widać

Albo diesel albo 1.0 LPG najlepszy wybór ale 1 LPG chyba nie kupisz jeszcze za młode

Ja jeżdżę jest nie wygodnie ale wolę jeździć nowym niż zajeżdżonym jak Formuła 1 :lol: :lol: :lol:

Mam już drugą
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10