Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Grillowanie pod balkonem
Autor Wiadomość
star
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-22, 06:49   Grillowanie pod balkonem

Czy mieszkając w bloku na parterze , mając ogródek można palić grilla?
Dodam, że to wspólnota i na pierwszym zebraniu nikt nie miał nic przeciwko. Az tu znalazł się .... pan .... któremu to i wszystko do dotyczy mieszkańców przeszkadza .
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-03-22, 07:24   

Pytanie dalekie od Dustera...
Miałem podobna sytuację. Mam nowego, 'czułego' sąsiada. Też ma ogródek. Ja w swoim griluję, a on nie. Raz rozpaliłem ognisko, nie duże, wrzuciłem trochę suchych liści. To go pobudziło. Odprawił mi kazanie przez płot i pogroził strażą miejską... Pozostali sąsiedzi mówili mi, ( jeden z nich wędzi, więc dymi ), że u nich byli strażnicy, wezwani, zapewne przez nowego sąsiada.
No cóż, tego sąsiad chyba nie przekonasz... I tylko w piosenkach pozostanie ślad, ze kiedyś takie rzeczy były normalne... "Jesień już, już palą liście w sadach, i PACHNIE zielony dym..."
 
     
Henry

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-03-22, 08:58   

Śmierdzi? Śmierdzi - więc jak komuś przeszkadza to nie możesz. Czasami trzeba też pomyśleć o innych. Kup sobie elektrycznego grilla - też dobrze, zdrowiej i trudniej mieć pretensje.
 
     
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-22, 12:41   

Czy prawo jednoznacznie zabrania grillowania na balkonie?- Niestety, obecnie w polskim prawie nie ma przepisów, które chroniłyby nas przed takim zachowaniem ze strony innych członków wspólnoty mieszkaniowej. Jednak warto przejrzeć regulamin wspólnoty. Coraz częściej zarządy wspólnot umieszczają w dokumentach zapisy odnoszące się między innymi do tego czy grill na balkonie jest dozwolony.

Moim zdaniem możesz jak najbardziej grillować, nikt Ci tego nie powinien zabronić. Ale odradzam grillowanie na grillu węglowym - daje o wiele wiecej nieprzyjemnych zapachów. Moim zdaniem lepiej sprawdzą się grille gazowe - kupiłem sobie sam rok temu w Leroy Merlin na początku sezonu grillowego i obecnie nie powróciłbym do grilla węglowego. Nie ma dymu, smrodu, grilowanie o wiele wygodniejsze.

I przynajmniej nikt się Ciebie nie czepi, zę grillujesz na balkonie czy w ogródku przy bloku.
Ostatnio zmieniony przez 2022-03-30, 07:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henry

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-03-22, 14:55   

Bo powołują się na art. 144 KC.
"Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych."
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-03-22, 16:15   

Elektryczny też śmierdzi

Ja mieszkam na samej górze 3 piętro jest ciepło i okna otwarte a z elektrycznego daje zapach do domu i co mam zamykać okna

Ni chu chu
 
     
Henry

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-03-22, 18:25   

Elektryczny daje smażonym mięsem i jak nie przypalisz tłuszczu (który powinien spłynąć do tacki z wodą) to trochę głupio dzwonić na policję "przyjeżdżajcie, bo mi tu jedzie jedzeniem" ;-) No chyba że ktoś fleja i nie czyści albo przypali, to wtedy może smrodzić - wszystko da się użyć źle.

Poza tym grill w mieście... Ja to sobie odpalam ognisko i jazda - najbliższy sąsiad 100m dalej, kolejny 0.5km. I to w kierunku gdzie wiatr prawie nigdy nie wieje. Tak to można piec kiełbaski 8-)
 
     
Sillan

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: LPU
Wysłany: 2022-03-30, 09:42   Re: Grillowanie pod balkonem

Jak to mówią to zależy.... Jeżeli nie jest to zabronione w regulaminie wspólnoty to jak najbardziej można... oczywiście licząc się z podpadnięciem "życzliwemu" sąsiadowi :-) . U nas mieliśmy też tego typu sytuację. Rozpaliliśmy z sąsiadami grila węglowego na samym końcu działki należącej do wspólnoty, żeby nie dymić pod oknami etc... Niestety jednym sąsiadom to mocno przeszkadzało:-) (dodam że dym leciał w całkowicie inną stronę :-) , a sympatyczna sąsiadka stwierdziła że ma całe mieszkanie zadymione, że próbujemy ją spalić i inne takie). Skończyło się na grilowaniu na grilu elektrycznym ale bezpośrednio pod oknami :-)
Viktor - niestety ale w prawie o gospodarowaniu odpadami spalanie liści i gałęzi jest zabronione :-( no chyba że gmina nie prowadzi ich selektywnej zbiórki wtedy można :-)
Natomiast chyba rozpalenie grila węglowego na balkonie - słyszałem że podpada to pod przepisy przeciwpożarowe ale nie znam bliższych szczegółów.
Henry no ale czy grilowanie można uznać za ponad przeciętną miarę ... ;-) :?: , pewnie gdybym nie grilował to powiedziałbym że tak :-)
 
     
JarekL

Marka: dacia
Model: prochowiec
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 11 Sty 2022
Posty: 10
Wysłany: 2022-05-28, 14:24   

niezależnie od przepisów wspólnoty prawo zabrania grillowania na dwa sposoby,
pierwszy- przepisy p-poż w budownictwie wielorodzinnym i otwarty ogień.
drugi- uciążliwość dla sąsiadów, nawet jak palisz fajki na balkonie to może to komuś przeszkadzać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
zwalczanie insektów Kraków słodkie wino deserowe
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11