Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupujecie zimówki czy wielosezonowe?
Autor Wiadomość
still44

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 22 Cze 2021
Posty: 18
Wysłany: 2022-04-14, 14:07   Kupujecie zimówki czy wielosezonowe?

DD odebrany na letnich Brigestonach, czy kupujecie zimówki do swoich DD czy zamieniacie letnie na wielosezonowe? Mam dylemat co kupić. Zimówki generują dodatkowe koszty (felgi i wymiana), ale przy dwóch kompletach można dłużej na oponach pojeździć. Wielosezonowe zużyją się szybciej chyba. Jeszcze kwestia czy nieco dojechane nie zachowują się gorzej w zimie? Zimy są ciepłe ale trzeba zakładać wyjazd np. w góry...
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-04-14, 14:18   

Tak jak piszesz wielosezonowe w połowie już gówniane będą i trza wymienić

A komplety to komplety
 
     
Henry

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-04-14, 16:59   

Ja odebrałem na wielosezonach (Goodyear Vector 4Seasons Gen-3), ale na jesieni chyba kupuję zimówki. Wprawdzie te mają zadziwiająco dobre opinie na śniegu, a ja złe doświadczenia z wielosezonami zimą mam z samochodu z napędem na tył, ale sicher ist sicher.
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-04-14, 18:57   

na zimę kupiłem kierunkowe zimówki i rewelacyjnie się sprawdzają, na teoretycznie wielosezonówkach na jakich wyjechał z salonu było w zimę w mieście dobrze ale w górach jak się zrobiło naprawdę zimowo mniej pewnie ale dzięki 4x4 dawało radę. Na zimówkach na tych samych drogach kolejnej zimy było bardzo dobrze i to bez zapinania 4x4 - czułem różnicę (tzn. pamiętałem jak było poprzedniej zimy).
 
     
still44

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 22 Cze 2021
Posty: 18
Wysłany: 2022-04-14, 22:17   

Super dzięki za odpowiedzi. A Zimówki macie na stalowych felgach? Jeśli tak to na jakich? Te oryginalne srebrne podobno hybrydowe - ale widziałem kilka DD z nimi - bardzo farba złazi z nich.
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 94
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2022-04-15, 06:17   

Od kilku lat jeżdżę na całorocznych, ale nie robię dużych przebiegów. Ważne jest jednak, żeby nie kupować jakiejś tandety. Do Dustera, niezależnie od tego czy mamy 4x4, czy nie, najlepiej stosować wersję opon do SUV-ów. Zwykle mają bardziej agresywny bieżnik niż wersja "osobowa" i lepiej działają w terenie oraz zimą. W poprzednim Dusterze miałem KLEBER Citilander i naprawdę dawały radę w górach i zimą. Teraz mam fabrycznie Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, nie testowałem jeszcze w zimie, tylko na lekkim błocie w górach i dają radę, ale bieżnik oceniam gorzej niż w Kleberach. Niemniej w połączeniu z 4x4 wystarczą.
_________________
I like Duster
 
     
WiktorG.

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 1
Wysłany: 2022-04-15, 09:29   

Ja od paru ładnych lat, gdy zmieniam samochód kupuję nowe zimówki. Do Dustera też kupiłem nowe opony zimowe. Felgi dokupywałem stalowe na oponeo. Mieszkam w terenie górzystym, często wyjeżdżam na narty.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-04-15, 10:02   

W poprzednich autach miałem głównie całosezonowe. Raz na rok, zamieniałem koła przednie na tylne i odwrotnie, żeby równo się zużywały. W przypadku Dustera, kupionego z letnimi oponami, jesienią, (2018), kupiłem opony zimowe, które dałem założyć na moje stalowe felgi. A do letnich opon dokupiłem felgi alu. U dilera nic nie dało się utargować, by obniżył cenę na oryginały, więc kupiłem w oponeo. Kiedyś tu gdzieś wstawiałem zdjęcie, jak wygląda mój Duster na tych nowych kołach. Posiadanie dwóch par kół jest praktyczne dla takich osób, które mają swoje podwórko i sami są w stanie sobie wymieniać koła. Ja też sobie sam zmieniam. W tym sezonie, wymienię chyba po świętach.

F 1.JPG
Plik ściągnięto 37 raz(y) 48,66 KB

 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-04-15, 16:44   

tomekptk napisał/a:
Od kilku lat jeżdżę na całorocznych, ale nie robię dużych przebiegów


To w takim razie bym jeździł na letnich
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2022-04-18, 20:25   

Sajmon117 napisał/a:
tomekptk napisał/a:
Od kilku lat jeżdżę na całorocznych, ale nie robię dużych przebiegów


To w takim razie bym jeździł na letnich


Nie polecam takiego rozwiązania. W zimie (o ironio!) bywają też warunki zimowe, a wiem z doświadczenia, że auto na letnich potrafi "latać jak szmata" na śliskim.
Ja mam 2 komplety na stalówkach - lato i zima.
Przy czym te lato to Conti Cross Contact na których wyjechała z salonu (czy z fabryki, to nie mam pewności), z oznaczeniem M+S czyli błoto i śnieg. Nie testowałem ich w zimie, i raczej nie będę próbował.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2022-04-18, 21:33   

Przetestowałem w zimie conticroscontactLx2. Po zakupie w ogóle nie musiałem w zimie używać samochodu (do maja), później kupiłem sobie prawdziwe zimowe i inne letnie.
Moja ocena c.c.c.Lx2 na ośnieżonej nawierzchni to (w skali od 2 do 5): trakcja 4, prowadzenie 4, hamowanie 2+. Czyli można jeździć, tylko nie można się już skutecznie zatrzymać.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2022-04-19, 08:56   

Ja mam AT wielosezonowe, ale dużo w błotku jeżdżę.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 270
Wysłany: 2022-04-20, 11:41   

@still44
Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=2578

http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=2070
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2022-04-20, 12:49   

moim zdaniem jak robisz poniżej 15 tyś rocznie to lepiej wielosezonówki.
 
     
Sillan

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: LPU
Wysłany: 2022-04-22, 07:44   Re: Kupujecie zimówki czy wielosezonowe?

Według mnie - jeśli nie robisz dużych przebiegów i nie mieszkasz w górach lub w miejscu gdzie pług i piaskarka docierają raz na rok to lepszym wyborem są opony wielosezonowe, ale pod warunkiem że będą one z górnej półki, a nie najtańsze. Za wielosezonowymi przemawia kilka rzeczy. Komplet wielosezonowych zwykle kosztuje mniej niż dwa komplety sezonowych. Odchodzi problem z co sezonową zmianą opon lub kół. Odchodzi problem z przechowywaniem nieużywanego kompletu. Do niedawna też byłem zwolennikiem sezonówek. Jednak parę lat temu w związku z zakupem samochodu z czujnikami ciśnienia w kołach zdecydowałem się przetestować opony wielosezonowe. I powiem że w moim przypadku był to strzał w 10. W zimie samochód prowadził się pewniej niż drugi wyposażony w opony zimowe ale kilkuletnie i niższej klasy. Dlatego też w przypadku Dustera też zdecydowałem się na wielosezonowe - czy będzie to dobra decyzja - to czas pokaże. Na razie jestem zadowolony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13