Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozytywne zaskoczenia związane z Dusterem.
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-12-05, 13:26   Pozytywne zaskoczenia związane z Dusterem.

Kilka dni temu miałem fajne zdarzenie związane z Dusterem.
Generalnie mam negatywny stosunek do wszelkiego rodzaju cwaniaczenia w kwestii zatrzymywania się i postoju. Jednak od każdej reguły są wyjątki. Tak mi się „ułożyło”, że wjechałem gdzie nie wolno aby na 20 sekund wyjść z samochodu, zrobić coś, wrócić i odjechać.
Wszystko to na oczach ochroniarza w stronę, którego, wysiadając z auta, krzyknąłem: „Wiem. Wiem. Już odjeżdżam”.
Po powrocie do samochodu stwierdziłem, że zamiast spodziewanego czujnego wzroku strażnika, mam do czynienia z podchodzącym do mnie człowiekiem w mundurze. Świadomy faktu własnej winy zrobiłem mocne postanowienie aby nie „buraczyć”, opuściłem szybę i nastawiłem się na wysłuchanie mało przyjemnych uwag.
Jakież było moje zaskoczenie gdy zamiast spodziewanej nieprzychylności zetknąłem się z przyjaznym odpytywaniem o Dustera. Okazało się, że firma ochroniarska gdzie pracuje mój rozmówca korzysta z DD1. Fakt ten wiąże się z dużą aprobatą pracowników gdyż „wszysto inne” co mieli lub mają „nie umywa się” (jeżdżą po hałdach i terenach zalesionych). Czujne oko wartownika dostrzegło, że mam 4x4 na zakup którego liczą, więc dokonaliśmy kompleksowego porównania i omówienia większości zmian wprowadzonych w DD2.
Mój krótki postój znacznie się wydłużył ale co tam. To z czym się spieszyłem już zostało zrobione a miejsce jest z gatunku tych gdzie stawać nie wolno ale nikomu w niczym to nie wadzi.

Jeśli zdarzyło się Wam coś podobnego, to napiszcie.
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2020-12-14, 08:53   

Miesiac temu mialem podobna sytuacje z tym, ze nie wjechalem w niedozwolone miejsce. Czekalem na zone, a jakis mily pan przechodzil i wypytywal o rozne aspekty bo sie mocno zastanawia a nie mial kogo podpytac "jak to jezdzi" ;)
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-12-17, 21:29   

Ja akurat nie na nielegalnym postoju, ale dużo razy ktoś mnie o auto pytał. A to na parkingu, a to przy załatwianiu jakiś spraw. Kiedyś oddając elektrośmieci na PSZOK-u pracownik stwierdził "Fajne, auto, niech pan trochę poopowiada, ale bez zatrzymywania, bo tu kamery są" ;-)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-02-24, 09:56   

Potrzebowałam długą skrobako-szczotkę do śniegu (bo ta w spadku po clio nie starcza) i mówię gościowi w Norauto, że potrzebuję najdłuższy jaki mają bo nie sięgam sniegu z dachu a relingi tego nie ułatwiają. No to pyta co to za auto ? A silnik jaki? COO ? 1.0 ?? Musiał wyjść zobaczyć haha :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-02-24, 11:58   

Gość nie jest na bieżąco. Wszyscy zorientowani wiedzą , że teraz 1,0 to podstawa. :mrgreen:
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-02-24, 23:18   

1.0 to już podstawa od ładnych paru lat*. Chyba pierwszym naprawdę dużym autem z silniczkiem 1.0 było Mondeo (swoją drogą odważna decyzja Forda). Wiele lat temu byłem w szoku, jak gościu mi "wyjechał" z Superbem 1.4 125 koni (to była druga generacja chyba, ta oparta już na Passacie B6).
Ludzie czasami tak po prostu reagują na pojemność, zapominając, że to są silniki turbo, czyli odpowiadają poziomem mocy takim typowym R4 1.8-2.0 sprzed lat dajmy na to 25.
Generalnie w dzisiejszych czasach pytanie o pojemność powinno się zastąpić pytaniem o moc - to bowiem bezpośrednio określa samochód:
-O, jaki fajny Golf, ile koni?
-150 benzyna
-Aha <czyli odpowiednik normalnej dwulitrówki>

PS. Oczywiście całkiem inny temat to
- żywotność i trwałość takiego "przesilonego" silniczka,
- koszta potencjalnych napraw (a prędzej czy później takie zawsze nastąpią)
- jak wygląda praca takiej szlifierki w aucie o słusznych gabarytach (tym samym adekwatnej masie)

*We Fiatach podstawa to 0.9 R2, choć nie wiem czy ten silniczek jeszcze jest w ofercie.
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-02-24, 23:49   

No właśnie, a w Rosji w najnowszym Dusterze jeden z silników to 2.0 w benzynie.
Szczerze to im trochę zazdroszczę. Moim zdaniem to optymalny i pasujący wolnossący silnik do Dustera.
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-25, 18:15   

Gdyby cieszące się dobrą sławą 2.0 bez turbinki było w ofercie gdy kupowałem....
Nie było i nie będzie.
Cienie bycia częścią UE też są. :-(

Podstawowym teraz w DD 1,0 nie jechałem ale ten silnik powinien dobrze sobie radzić. W dobrze mi znanym i do chwili zakupu Dustera dość często używanym Capturze jest 90-cio konny 0,9, który zdecydowanie wygrywał porównanie ze stukonnym 1,5 w Lanosie. Trzy lata jeździłem na przemian tymi autami więc porównuję w oparciu o solidny test. ;-)

Myślę też, że obecnie sprzedawane 1,0 mogą być bardzo cenione w niedalekiej przyszłości. Wejdzie jakaś norma EUR fafnaście i to co teraz uważamy za silniczek będzie postrzegane jako potężny silnik o pojemności PEŁNEGO LITRA.

Ps.
marta123 napisał/a:
Musiał wyjść zobaczyć (...)


Zaglądał pod maskę?
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-02-25, 21:28   

Są firmy które nie poddały się "modzie" na downsizing. Mazda w serii 2 ma silniki 1.5 a od trójki dwa litry po 2.5 w szóstce. Oczywiście to już nie UE :mrgreen:
_________________
:)
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-02-25, 21:29   

Ale znowu toyota to już 1.2 do corolli ładuje :evil:
_________________
:)
 
     
Dracid

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 33
Wysłany: 2021-02-26, 15:25   

klazow napisał/a:
Cienie bycia częścią UE też są. :-(


A to nie ma w UE aut z silnikiem 2.0?

To tylko biznesowa decyzja - jakby w renault chcieli, toby sprzedawali i dacię z silnikiem 5.0.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-26, 19:46   

Nie pisałem nic o zakazie. Obowiązujące w UE "warunki brzegowe" robotę robią.

Litrów być może ile chce. Może być 5 lub 10 albo 15. Tylko jak takie coś aktualną normę spełni i kto eco-dopłatę za skutkujące tą pojemnością wyziewy zechce zapłacić?
Raczej nie My... bo budżetowe autka kochamy. 8-)

Zresztą marki premium też silniki na silniczki zamieniają... choć nikt im nie kazał. Jedynie "lekko" zachęcił.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-02-26, 21:53   

klazow napisał/a:
)

Zresztą marki premium też silniki na silniczki zamieniają... choć nikt im nie kazał. Jedynie "lekko" zachęcił.


No oczywiście. AMG jeszcze nie tak dawno można było kupić z 6,2l V8 (nazywane 63 AMG lub 65 AMG). Sześciolitrowe V12 w BMW 7 też istniało. M5 z pieciolitrowym V10 pod machą. Audi "eSki" z V8 po 400 koni. Itd, itp. Kurczę, dziś nawet Bentley w podstawie ma "małolitrażowe" turbo (tylko tam jeszcze to jakoś wygląda, bo ta podstawa się zaczyna na 4.0 ;-) )
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-02-26, 23:04   

Jeszcze nie tak dawno po oznaczeniu samochodu wiadomo było jaki silnik pod maską siedzi.Jak BMW 316 to 1.6, BMW 525 - 2.5. A teraz 318 i 330 ma ledwo dwa literki (no może diesel ma trzy). O Audi nie wspomnę - oznaczenia 35, 45, 50... Można by pomyśleć że 5 litrów a tu ledwo połowa... :shock: Silniki robione tak, żeby na gwarancji się nie psuły a później kolejny właściciel niech się martwi.
_________________
:)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-27, 14:03   

Jeszcze jakieś 5 lat temu myślenie było takie:

https://youtu.be/MTuB0gz2rwU?t=151 (NIE podrzucam całego filmu. Ustawiłem w odpowiednim miejscu. Obejrzyjcie 5 sekund bo są na temat... Jeśli reklamy wymuszą oglądanie od początku, to zapraszam do 2:30 albo odpalenia mojego linku drugi raz)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12