Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DUSTER BLACHY_997
Autor Wiadomość
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2020-04-04, 21:52   

Dzięki Black DUSTY

Dokładnie o te :mrgreen:
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-05, 09:57   

Jeśli chodzi o samochód to na razie spisuje się bardzo dobrze. Niestety z racji okoliczności w jakich przyszło nam żyć, aktualnie Duster przeważnie stoi w garażu.
W trakcie eksploatacji porobiłem trochę modów, głównie związanych z trzeszczącą tapicerką w tym m.in. zająłem się tylnym światłem stopu i plastikiem tylnej klapy, a także schowkiem, szufladą pod fotelem pasażera i przełącznikami otwierania szyb - już nic nie lata i nie wydaje dźwięku :). Doposażyłem też samochód w dodatkowe elementy ozdobne jak w linku poniżej:
https://allegro.pl/uzytkownik/alanos?string=duster&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-aut-1-1-0318

Elementy te trochę kontrastują z czarnym wnętrzem samochodu jednym mogą się podobać, innym nie - kwestia gustu.

Jeśli chodzi o listwy progów ja kupowałem w firmie Chromemaster:
https://sklep-tuningowy.pl/1497-2018
Kupiłem tam także parę innych rzeczy - wszystko ok. zgodnie z opisem i zdjęciami na stronie. Listwy trzymają się mocno i są dobrze dopasowane.

Darek napisał/a:
...Jak już jestem przy temacie, to może jakaś fotka z montażu KUK-a....

Jeśli będziesz potrzebował fotkę KUK-a - nie ma problemu - jak będę w garażu zrobię i wstawię, ale poglądowo wygląda to jak na poniższym filmie (myślę, że jest to nawet lepiej udokumentowane niż byłoby za pomocą moich fotografii).
https://www.youtube.com/w...6&v=TTiditWsLKU
https://www.lzparts.de/motorhaubendichtung

Szperając w internecie kupiłem w PL uszczelkę identyczną jak oferują nasi zachodni sąsiedzi ale w cenie dużo normalniejszej. :mrgreen:
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-04-05, 12:26   

A możesz napisać jakie wymiary ma ta uszczelka którą kupiłeś ? Sprawdzałem w internecie i wiem że są takie, ale trudno mi powiedzieć czy mają dobry klej na sobie, bo znając życie, kupowałem już różne taśmy nawet te 3M i szczerze to różnie z tym było. Może byś wkleił jakiegoś linka?
Mam jeszcze pytanie, co robiłeś na tylnej klapie przy tych plastikach? Ja u siebie też mam wrażenie, że na nierównościach coś tam z tyłu wpada w rezonans ale jak na razie nie mogę tego zlokalizować, pozdrawiam.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-05, 12:44   

Uszczelka była kupiona z tej oferty:
https://allegro.pl/oferta/uszczelki-samoprzylepne-sd-112-czarne-21x15-mm-7391960733

Natomiast jeśli chodzi o klapę bagażnika, to przede wszystkim rozebrałem osłonę światła hamowania i wykleiłem ją pianką wygłuszającą oraz podłożyłem tą piankę w taki sposób by osłona była mocniej spasowana (żeby nie "latała"). Podobnie zrobiłem z plastikami klapy.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-04-05, 13:13   

Dzięki, muszę coś też pokombinować. Ja niby patrzyłem na tą osłonę światła stop, bo to ją podejrzewałem o ten rezonans, ale stwierdziłem, że siedzi dość mocno a nie chciałem na razie rozbierać tego głębiej, pozdrawiam.
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2020-04-05, 15:20   

BLACHA_997 napisał/a:
Jeśli chodzi o samochód to na razie spisuje się bardzo dobrze. Niestety z racji okoliczności w jakich przyszło nam żyć, aktualnie Duster przeważnie stoi w garażu.
W trakcie eksploatacji porobiłem trochę modów, głównie związanych z trzeszczącą tapicerką w tym m.in. zająłem się tylnym światłem stopu i plastikiem tylnej klapy, a także schowkiem, szufladą pod fotelem pasażera i przełącznikami otwierania szyb - już nic nie lata i nie wydaje dźwięku :). Doposażyłem też samochód w dodatkowe elementy ozdobne jak w linku poniżej:
https://allegro.pl/uzytkownik/alanos?string=duster&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-aut-1-1-0318

Elementy te trochę kontrastują z czarnym wnętrzem samochodu jednym mogą się podobać, innym nie - kwestia gustu.

Jeśli chodzi o listwy progów ja kupowałem w firmie Chromemaster:
https://sklep-tuningowy.pl/1497-2018
Kupiłem tam także parę innych rzeczy - wszystko ok. zgodnie z opisem i zdjęciami na stronie. Listwy trzymają się mocno i są dobrze dopasowane.

Darek napisał/a:
...Jak już jestem przy temacie, to może jakaś fotka z montażu KUK-a....

Jeśli będziesz potrzebował fotkę KUK-a - nie ma problemu - jak będę w garażu zrobię i wstawię, ale poglądowo wygląda to jak na poniższym filmie (myślę, że jest to nawet lepiej udokumentowane niż byłoby za pomocą moich fotografii).
https://www.youtube.com/w...6&v=TTiditWsLKU
https://www.lzparts.de/motorhaubendichtung

Szperając w internecie kupiłem w PL uszczelkę identyczną jak oferują nasi zachodni sąsiedzi ale w cenie dużo normalniejszej. :mrgreen:


To tak jak mój, nawet nie mam za bardzo sposobności się nacieszyć jazdą. Dobrze, że chociaż do pracy jeszcze się da jeździć.
Dzięki za linki, wcześniej czy później na pewno się przydadzą.
Na dzień dzisiejszy po za montażem KUKa, zmodyfikowałem tablice rejestracyjne, (solidniejsze mocowanie) głównie ta tylna, zaczęła wydawać dziwne odgłosy przeważnie na wolnych obrotach.
Sprawdziłem jeszcze stan oleju w silniku, ciśnienie powietrza i moment dokręcania śrub na kołach. To ostatnie tylko było OK. Jeszcze naładowałem akumulator i aktualizowałem radio.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-30, 19:29   

Drugi przegląd gwarancyjny Dustera przeprowadzony. Generalnie nie ma o czym pisać, bo samochód sprawuje się bardzo dobrze. Jak to określa jeden z bohaterów programu na TVN Turbo "skręca, jeździ, hamuje" :-D . Poza standardowym przeglądem (w cenie 760 zł) zamówiłem dodatkowo czyszczenie klimatyzacji za co zapłaciłem 90 zł - chyba zainwestuję w jakiś jonizator bo po czterech bądź pięciu zabiegach urządzenie samo się zwróci. Jakiś czas temu Duster dostał fabryczny uchwyt telefoniczny - bardzo solidna konstrukcja i w końcu telefon nie trzęsie się podczas jazdy. Teraz czekam na ocieplenie, żeby zamontować spojlery przedniego koła.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-01-29, 13:43   

Samochód już po trzecim przeglądzie w ASO. Za serwis (wszystkie materiały z ASO) wraz z czyszczeniem klimatyzacji zapłaciłem 850 zł. Przy przebiegu prawie 26 tyś km żadnych uwag zarówno z mojej strony jak i ze strony serwisu. Wsiadać, jeździć i cieszyć się jazdą póki drogami nie zawładną autonomiczne elektryki :lol:
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2022-01-30, 23:35   

Czyli, w polskich warunkach, przez najbliższe 25 lat ;-)
PS.
A wymieniałeś olej w tych 850 złotych? Czy to bez oleju?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-01-31, 17:50   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Czyli, w polskich warunkach, przez najbliższe 25 lat ;-)


Będę płakał gdy dojdzie do sprzedaży :lol: - Pewnie po jakiś 7-8 latach samochód będzie miał około 50 - 60 tyś jak mój poprzedni, którego też sprzedałem po takim okresie i z porównywalnym przebiegiem. 90 procent przebiegu to trasa - większość robione na wakacyjnych wyjazdach głównie Chorwacja, Słowenia czy Austria.

PS.
Kapitan Shinobi napisał/a:
A wymieniałeś olej w tych 850 złotych? Czy to bez oleju?


Tak - wszystkie materiały w tym olej był z ASO.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2022-02-02, 00:19   

BLACHA_997 napisał/a:
Kapitan Shinobi napisał/a:
Czyli, w polskich warunkach, przez najbliższe 25 lat ;-)


Będę płakał gdy dojdzie do sprzedaży :lol: - Pewnie po jakiś 7-8 latach samochód będzie miał około 50 - 60 tyś jak mój poprzedni, którego też sprzedałem po takim okresie i z porównywalnym przebiegiem. 90 procent przebiegu to trasa - większość robione na wakacyjnych wyjazdach głównie Chorwacja, Słowenia czy Austria.


50-60 tys. to nie zużyte/zmęczone (zwał jak zwał) auto. Szkoda sprzedawać ;-)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-02-02, 17:20   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Szkoda sprzedawać ;-)


Eeee tam. Zasadzam się na Bigstera :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11