Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chlapacze
Autor Wiadomość
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-06-05, 22:21   

ze względu na ograniczenia :evil: podaję link do fotek'
przedni chlapacz i pozostałe tylne mierzone od wewn. i zewn. strony chlapacza. :-/
Tył orginał zakupiony w ASO, z przodu uniwersalne zakupione poza aso. :mrgreen:
https://picasaweb.google.com/joldare/DusterPubliczne?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI-w5uLxqfemwAE&feat=directlink
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-06-14, 11:22   

Chyba mam inne chlapacze tzw oryginały. Kiedy kupiłeś swoje? Masz może numer tych chlapaczy? Być może masz nowsze niż moje i chronią lepiej niż te, które są zamontowane na moim aucie.
Niestety, nie udaje się dołączyć zdjęć. Moje mają - te oryginały dedykowane do Dustera, przednie, kupione w 2013 r. w czerwcu - 24 cm w najszerszym miejscu i 22 cm na samym dole. Chlapacze tylne -te z napisem dacia, docinane - niecałe 20 cm w najwęższym miejscu na dole. Bardzo słaba ochrona.
_________________
Piotrek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-06-14, 21:42   

Chlapacze tylne kupiłem w tym roko w ASO pasowqły bez docinania 170zł 2szt, przednie są uniwersalne kupione już w poza ASO (70zł 4szt miały pasować na tył i przód) spasowały tylko na przód. Dustera kupiłem na początku tego roku i był bez chlapaczy. Mimo że są już te orginały na tyle i tak część błota zarzuca na karoserię, tego raczej całkowicie się nie da wyeliminować przy tej szerokości opony. Dlatego zimówki planuję kupić 205/165/16.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-07-16, 01:29   

Darek napisał/a:
ze względu na ograniczenia :evil: podaję link do fotek'
przedni chlapacz i pozostałe tylne mierzone od wewn. i zewn. strony chlapacza. :-/
Tył orginał zakupiony w ASO, z przodu uniwersalne zakupione poza aso. :mrgreen:
https://picasaweb.google.com/joldare/DusterPubliczne?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI-w5uLxqfemwAE&feat=directlink
Kurczę, nie zapisałem sobie tych fotek (ani nawet szerokości chlapaczy), bo nie myślałem, że tak szybko link przestanie działać :-( .

Darek napisał/a:
Chlapacze tylne kupiłem w tym roko w ASO pasowqły bez docinania 170zł 2szt, przednie są uniwersalne kupione już w poza ASO (70zł 4szt miały pasować na tył i przód) spasowały tylko na przód.
Dałbyś jakieś namiary, gdzie te "Twoje" 4szt. (z tego tylko przednie 2szt. pasujące) można kupić?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-07-17, 17:41   

Chlapacze kupiłem w Częstochowie. Linki podam wieczorem, teraz brak dostępu do kompa.
Wczoraj cierpialem na brak czasu więc może dzisiaj nie będzie za póżno
Stronka sklepu
wildkar.pl
Podaję link do chlapaczy będzie aktywny kilka dni. ;-)

https://picasaweb.google.com/joldare/DusterPubliczne02?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIbeh-vD96TF1gE&feat=directlink
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-07-20, 18:33   

Darek napisał/a:
Chlapacze kupiłem w Częstochowie. [...]
Stronka sklepu
wildkar.pl
www.wildkar.pl nie działa, może chodziło o www.wildcar.pl ?? Na wildcar.pl w temacie chlapaczy znalazłem takie 3 rodzaje uniwersalnych: http://www.wildcar.pl/2-kolpaki?p=2 . Kupiłeś może 2 komplety (czyli dwie pary / 4szt.) tych uniwersalnych, opisanych jako "Chlapacze samochodowe SUV / Bus" (cena 34,90zł/para)?
W/g opisu takie same rozmiary jak ww chlapacze SUV/Bus (tzn. szer.:215mm długość całkowita:300mm, dług. pod progiem: 100mm) mają takie "chlapacze samochodowe długie" za 19,95zł/para. A z kolei na alledrogo sprzedawca "www_WILDCAR_PL" oferuje w tej samej cenie 19,95zł/para takie na przód opisane jako "CHLAPACZE przód Logan Dokker Lodgy Sandero Duster".

Darek napisał/a:
Podaję link do chlapaczy będzie aktywny kilka dni. ;-)
dzięki :-)
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-07-20, 22:14   

Prawidłowa nazwa wildcar.pl to jest ten sprzedawca, nawet dzisiaj kupowałem tam wycieraczkę do szyby.
Co do chlapaczy to wtedy były takie całe komplety 4 szt. teraz ich nie mają, ale te po 19zł wyglądają podobnie do moich. Sam montaż był trochę skomplikowany ponieważ te dłuższe nie bardzo mi spasowały na tył więc poszły na przód, tam jakoś bardziej mi się dopasowały. Natomiast te krótsze spasowały na tylną oś ale z przodu koła (na załączonym drugim zdjęciu troche go tam widać) nie chciało mi sie ich zwracać, więc tam je wcisnąłem. Co do samego tyłu to kupiłem orginale dedykowane do Dustera ale w ASO Cz-wa. ;-)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-07-20, 22:58   

Czyli masz zamontowane 3 pary chlapaczy.
A propos "trzeciej pary", ja już mam fabrycznie takie małe chlapacze od przodu tylnych kół (jako jedyne na całym aucie). Chyba nie zawsze fabryka je dawała? Ciekawe od kiedy sie pojawiły? Kto z Was ma/miał takie już fabrycznie?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-07-20, 23:11   

Też je miałem, ale jaką rolę one tam miały spełniac to nie wiem. Teraz to przynajmniej widać efekty tych nowych zatrzymują wiekszość błota i sniegu i cześciowo osłaniają chlapanie błotem na boki karoserii łącznie z drzwiami. :-D
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-07-20, 23:30   

Darek napisał/a:
Też je miałem,
A to widocznie coś mi sie pokręciło ;-) , bo skoro Twoja DD z 2010r. je ma, to i pewnie wszystkie DD.

Darek napisał/a:
ale jaką rolę one tam miały spełniac to nie wiem.
No pewnie podobną jak ta Twoja "trzecia para" dokładana, tylko że w dużo mniejszym stopniu.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-07-21, 11:32   

->Darek: Tę Twoją "trzecią parę" dołożyłeś do tej fabrycznej, czy fabryczną uprzednio zdemontowałeś?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-07-21, 21:48   

Musiałem zdemontowac ponieważ ciężko było te drugie dobrze wkomponować. Ale jeszcze bedę obserwował zimową porą na gromadzenie się błota pośniegowego, ponieważ były one wsunięte bardziej w głąb podwozia więc coś tam zawsze osłaniały, więc temat jeszcze całkowicie nie zamknięty ;-)
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-07-27, 00:22   

cześć, ja poszukuję tych małych chlapaczy montowanych przed tylnymi kołami, zakładanych dokładnie za plastikową boczną listwą, konkretnie potrzebny mi jest lewy (ten od strony kierowcy) - gdyby ktoś miał na zbyciu, to ja chętny jestem... pewnie spytacie co stało się z zamontowanym fabrycznie? zniknął po wizycie w ASO przy okazji wymiany bocznej listwy... zorientowałem się dopiero po paru dniach, bo autkiem smiga również żona, no i już po ptakach było... dzięki.
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10