Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Delsey
Autor Wiadomość
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2014-11-30, 10:28   

Pozdrowienia - świetne auto !
_________________
janzet
 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2014-11-30, 17:40   

jackow napisał/a:
Pamiętaj tylko o formalnością związanych z "przepisaniem" rozszerzonej gwarancji na nowego użytkownika! Fajne autko, mam bardo podobne!

Wczoraj byłem w salonie reno na alejach zapytać o gwarancję, miła pani powiedziała mi że gwarancja jest przypisana pod auto (pod nr VIN). a nie pod właściciela.
Skserowała tylko dowód rejestracyjny i tyle..
_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-30, 17:51   

Piotr1, bądźmy myśli że nie trzeba będzie w ogóle z niej korzystać :mrgreen:
 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2014-11-30, 17:53   

Tak samo mi powiedziała ta miła pani. :-)
_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-12-04, 05:50   

Miodzio :)
 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2015-03-05, 18:25   

Kupiłem i zamontowałem do drzwi przednich głośniki HERTZ DCX130,3 i tu jest moje mocne zdziwienie (odkąd sięgam pamięcią w każdym moim poprzednim aucie miałem HERTZ`y i byłem bardzo zadowolony).
Mianowicie bas jest o wiele słabiej słyszalny niż na oryginalnych głośnikach :-( , natomiast tony wysokie super, o wiele wyraźniejszy-czysty dźwięk, szczerze mówiąc, uwielbiam tony wysokie, ale bas też by się przydał.

Dodam że w samochodzie jest oryginalne radio z BT na oryginalnym okablowaniu i drzwi NIE są wygłuszone.

Mam jeszcze pytanie, czy jak wygłuszać drzwi to maty przyklejać tylko do konstrukcji drzwi(tam gdzie idzie tapicerka), czy wewnątrz drzwi też oklejać?

Czy u Was po wymianie głośników też tak jest?
_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-03-06, 21:42   

Mam osobiście Hertz'a EV130, nie jestem jakimś melomanem ale uważam że grają bardzo dobrze.
Niestety w stosunku do fabrycznych jak grają nie powiem Ci bo takowych głośników nie miałem.
Dla głośników należy zrobić komorę tak więc wyklejanie drzwi wewnątrz blachy, i z zewnątrz. Oklejanie dodatkowo plastikowego boczka wpłynie że nie będzie wydawał on taki pusty dźwięk po stuknięciu plastików
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-03-07, 00:03   

Piotr1 napisał/a:
Kupiłem i zamontowałem do drzwi przednich głośniki HERTZ DCX130,3 i tu jest moje mocne zdziwienie (...)Mianowicie bas jest o wiele słabiej słyszalny niż na oryginalnych głośnikach :-( , natomiast tony wysokie super, o wiele wyraźniejszy-czysty dźwięk,


Opisywaliśmy tu to zjawisko. Ja od razu wytłumiłem drzwi przednie. Podczas postoju te basy były jeszcze słyszalne, ale już podczas jazdy ginęły zupełnie. Dużo się zmieniło po wytłumieniu dachu, bagażnika i nadkoli tylnych (tyle na razie zrobiłem). Moim zdaniem (zupełnie laickim), kabina Dustera jest marnie wyciszona i rezonuje/roznosi różne dźwięki, zagłuszając nikłe basy. Gdy wytłumiłem duże połacie gołej blachy butylem (np. w bagażniku na nadkolach i bokach były wyciszenia z filcu, które nie tłumiły i nie usztywniały blach), basy stały się znacznie lepiej słyszalne. Nadal jednak jest tak, ze na postoju (nawet przy włączonym silniku) słychać muzykę, w tym basy, znacznie lepiej niż podczas jazdy. Myślę, że zamontowanie głośników o średnicy 160 mm poprawiłoby sytuację. Może się kiedyś o to pokuszę. Na razie wytłumię resztę, tj. podłogę i gródź - może jeszcze poprawi się akustyka wnętrza. Co ciekawe: wysokie tony w moich głośnikach (Morele Maximo 5,2 - dwudrożne separowane) wydają się czasami za ostre, zwłaszcza wtedy przed wytłumieniem auta było takie wrażenie, teraz się poprawiło nieco. Zależy to też od nagrania płyty - są bardzo różne jakości nagrań.
_________________
Piotrek
 
     
brian749


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 50
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 153
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2015-03-07, 07:46   

Bardzo ładny samochodzik :-)
_________________

 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2015-11-02, 14:49   

Przedstawiam fotki tego co zrobiłem w aucie.
Mianowicie wymieniłem koła na zimowe, zamontowałem głośniki przód-tył, dodatkowe gniazdo 12v w bagażniku i zamontowałem uszczelki z dustera 2015 - brak foto
Kto powiedział że części od BMW nie pasują do Dacii, a mianowicie śruby "złodziejki" idealnie pasują.


A tu śruby już zamontowane na samochodzie i dekielki od forumowego kolegi Dominusa, ps.dzięki.


Głośniki przód i tył Hertz dcx 130.3 - oczywiście poszedłem na łatwiznę i NIE wyciszyłem drzwi.
Po dłuższym już słuchaniu tych głośników dorastam do zmiany głośników z przodu na DSK 130.3 i wtedy muszę już wyciszyć drzwi.



A tutaj, w bagażniku, zamontowałem dodatkowe gniazdo zapalniczki, oczywiście od wspomnianych wcześniej gamy modeli BMW


Delsey już na zimowym ogumieniu, zdjęcia kiepskiej jakości bo robione fonem i przy kiepski garażowym oświetleniu



A tutaj taka ciekawostka, po długim rozpędzaniu lekko z góry, udało mi się osiągnąc V-MAX, oczywiście na niemieckiej autobhanie


A to dwa poprzednie i ulubione moje auta.
Siecento Schumacher z bardzo rzadkim wyposażeniem: 6 biegową skrzynią, ABS, klima,2xAIRBAG, itd.
Ponoć w Polsce oficjalnie sprzedanych było 7 sztuk, tak wynikało z historii z Krakowskiego Polinaru niegdyś największego dealera fiata.


Dzięki takiemu, fabrycznemu zabiegowi (6 speed), bez problemu zamykał licznik


I golfik I cabrio, z silnikiem 2.0 16v od golfa3 gti

_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2016-07-05, 18:23   

Sprzedam głośniki Hertz dcx130 wraz z przejściówkami do podłączenia do oryginalnej instalacji.
Cena jaka mnie interesuje to 90zł+ewentualna przesyłka.
Są zapakowane w oryginalne pudełko.
Możliwy odbiór osobisty.

Głośniki używane ok roku czasu, pasują idealnie do dustera.
Sprzedaję bo kupiłem Hertz dsk
_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10