Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa DD
Autor Wiadomość
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-06, 20:05   Nowa DD

Witajcie
od 8 dni jeżdże nowa DD. na ten moment oceniam ja w skali 1-5 na 4,5.
Mam standardowe opony michelin wielosezonowe, czy powinnam kupic zimowki? będą uzytkowane w trudnym terenie ( w zaleznosci od zimy oczywiscie).

Minusem jest słaby silnik, jednak 1,6 to nie 2,0 ktorym jezdzilam do tej pory w grand renowce. roznica jest znaczna.
martwi mnie slabe ogrzewanie tylnych foteli... Czy jest nawiew na tył? dzieciaczki maja zimne rece po trasie ok 130km.. co w renowce nigdy sie nie zdazylo.. nie wiem o co chodzi, bo ja zawsze mam bardzo cieplo w aucie plus podgrzewane foteliki ( nie lubie marznac).

Fajna nawigacja z radiem. obsluga fajna bezproblemowa z automatycznym wykrywaniem z usb iphone .
Biegi fajnie wchodza, lusterka boczne rewelacja duze i naprawde mi sie podobaja, widac w nich wszystko.
troche slabo z czujnikami parkowania tylu.. musze je jeszcze potestowac, moze zmienie zdanie.
spalanie niemale...ale wiadomo auto na dotarciu i tak jest teraz 11,0 a bylo ok 19 jak wyjechalam z salonu. mam przejechane jakies 600 km. jezdze delikatnie i nie ukrywam męczy mnie to bardzo. tu pytanie: jak dlugo docierac silnik? ile km musze sie tak męczyć?:)
malo schowkow, bardzo maly schowek przedni ( porownuje z renault grand ktory byl olbrzymem przy tej pszczolce :) )
zamowilam wersje z rurami.. hmm dodalo to jej uroku. Wygląda jak rasowy terenowiec :D pokaze Wam fotki, jak ja umyje :)
jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze
Tymczasem do nastepnego :)
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-12-06, 20:41   Re: Nowa DD

driverka napisał/a:
Mam standardowe opony michelin wielosezonowe, czy powinnam kupic zimowki? będą uzytkowane w trudnym terenie ( w zaleznosci od zimy oczywiscie).


Jak dla mnie TAK. Już kupiłem ale czekam żeby przetestować sobie te standardowe w jakich warunkach się sprawdzają

driverka napisał/a:
martwi mnie slabe ogrzewanie tylnych foteli... Czy jest nawiew na tył? dzieciaczki maja zimne rece po trasie ok 130km..


Parę dni temu robiłem trasę prawie 200 km z 4 osobami w aucie i nikt na temperaturę nie narzekał. Za tydzień jadę po raz kolejny jak coś to zwrócę uwagę żeby pasażerowie z tyłu dali znać jak by im zimno było :)

driverka napisał/a:
spalanie niemale...ale wiadomo auto na dotarciu i tak jest teraz 11,0 a bylo ok 19 jak wyjechalam z salonu. mam przejechane jakies 600 km. jezdze delikatnie i nie ukrywam męczy mnie to bardzo. tu pytanie: jak dlugo docierac silnik? ile km musze sie tak męczyć?:)


Ja mam 4k kilometrów i staram się 120 km nie przekraczać (swoją drogą dalej mam nierozwiązany problem z obrotami :/). Nie planuję szybszej jazdy w sumie i tak :). Co do spalanie to średnie mam w granicach 8,4

driverka napisał/a:
zamowilam wersje z rurami.. hmm dodalo to jej uroku. Wygląda jak rasowy terenowiec


Też mam i już mi się raz przydała, na szczęście bez uszczerbku z żadnej strony.
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-06, 21:03   

Heh z tym ogrzewaniem tylu to roznie jest, dzieci jeszcze nie chca nic logicznego mowic :->
jak bedziesz pamietal, to bede wdzieczna za info.

jezeli chodzi o zimowki i teren o ktorym wspominalam to droga piaskowa ale moze byc znacznie zaśnieżona, bo na pługi itp nie mam co liczyc... dlatego kupilam 4x4 i wlasnie chyba w te oponki trzeba zainwestowac jeszcze.
jedyne co kupilam dodatkowo to oslonki na fotele z organizerem, bo dzieciaki maja coraz dluzsze nogi a ja nie moge przezyc , jak mi brudza fotel przed soba ;-)
co do jazdy 120/h to ja z moim syndromem mad maxa :-) mecze sie bardzo.
ale generalnie na zdrowie moze mi to wyjdzie i zwolnic trzeba bo przeciez silnika nie przeloze ( przynajmniej przez najblizsze3lata/100 000 km ze wzgledu na gwarancje). zartuje oczywiscie ;-)
co do rur to smieje sie ze jak trafie tesciowa, to mi grilla nie uszkodzi :-D
( nie mam tesciowej dzieki bogu )
_________________

 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-12-07, 02:36   Re: Nowa DD

driverka napisał/a:
Mam standardowe opony michelin wielosezonowe, czy powinnam kupic zimowki? będą uzytkowane w trudnym terenie ( w zaleznosci od zimy oczywiscie).

Poczytaj sobie ten wątek.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-12-07, 08:54   

driverka napisał/a:
Heh z tym ogrzewaniem tylu to roznie jest (...)
jezeli chodzi o zimowki i teren o ktorym wspominalam to droga piaskowa ale moze byc znacznie zaśnieżona, bo na pługi itp nie mam co liczyc... dlatego kupilam 4x4 i wlasnie chyba w te oponki trzeba zainwestowac jeszcze.
( nie mam tesciowej dzieki bogu )


Po kolei:
1. Ogrzewanie w DD nie jest rewelacyjne. Trzeba się nim posługiwać inaczej niż w innych autach. Niestety, najsłabiej jest z pozycją "nogi", a chyba tamtędy idzie nawiew na tył. Spróbuj ustawiać w tej pozycji i zamknij frontowe nawiewy. Ja zimą jeżdżę głównie w ustawieniu między "nogi", a "nogi i front". Poprawia to komfort (stopy to moja słaba strona, jeśli chodzi o komfort cieplny, a nie używam butów ze słomianą wyściółką), a szyba nie zaparowuje (w skodzie czy fordzie musiałem wiać na szybę, żeby nie mieć zaparowanej); z rzadka trzeba na chwilę przełączać na opcję "nogi-szyba".
2. Oponki firmowe (rozumiem, że to Michy Latitude Cross) mogą się okazać całkiem dobrym rozwiązaniem całorocznym na piaszczyste i nieodśnieżane drogi. W każdym razie masz 4x4 więc nie musisz się śpieszyć z zakupem zimowek. Potestuj najpierw to, co masz. Zimówki kupisz, jak znajdziesz wolną kasę (bo jednak generalnie warto mieć na naszych często zalodzonych, czy zaśnieżonych ubitym śniegiem drogach).
3. Teściowa: no, to nie jest zły wynalazek, jeśli się dobrze trafi ;-)
_________________
Piotrek
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-07, 22:57   

piku napisał/a:

Po kolei:
1. Ogrzewanie w DD nie jest rewelacyjne. Trzeba się nim posługiwać inaczej niż w innych autach. Niestety, najsłabiej jest z pozycją "nogi", a chyba tamtędy idzie nawiew na tył. Spróbuj ustawiać w tej pozycji i zamknij frontowe nawiewy. Ja zimą jeżdżę głównie w ustawieniu między "nogi", a "nogi i front". Poprawia to komfort (stopy to moja słaba strona, jeśli chodzi o komfort cieplny, a nie używam butów ze słomianą wyściółką), a szyba nie zaparowuje (w skodzie czy fordzie musiałem wiać na szybę, żeby nie mieć zaparowanej); z rzadka trzeba na chwilę przełączać na opcję "nogi-szyba".


Dzięki za info.jutro bede testowac, choc przyznam jak dzis zostawilam auto na wlaczonym silniku na dluzej, to nie dalo sie wsiasc ... tak bylo goraco. no ale dzis bez pasazerow, bo do koni jechalam.

piku napisał/a:
2. Oponki firmowe (rozumiem, że to Michy Latitude Cross) mogą się okazać całkiem dobrym rozwiązaniem całorocznym na piaszczyste i nieodśnieżane drogi. W każdym razie masz 4x4 więc nie musisz się śpieszyć z zakupem zimowek. Potestuj najpierw to, co masz. Zimówki kupisz, jak znajdziesz wolną kasę (bo jednak generalnie warto mieć na naszych często zalodzonych, czy zaśnieżonych ubitym śniegiem drogach).


Tu rowniez dziekuje, ( nie znam modelu opon,bo ogladalam tylko felgi :D a ze michelin to pamietam z zapasowki ) i nie smiejcie sie, bo ja testuje auto pod innym kątem na razie i akurat modelu opon nie zakodowalam, ale inne detale juz tak :)
piku napisał/a:
3. Teściowa: no, to nie jest zły wynalazek, jeśli się dobrze trafi ;-)


nie potrafie ufac obcej babie, ktora udaje moja matke. :D

Największym plusem dla mnie jest to,ze auto pieknie trzyma sie drogi. Niestety mam przypadlosc testowania wszystkich zakretow pod katem maksymalnej predkosci z jaka moge w nie wejsc i tu jestemmilo zaskoczona. chodzi o zakrety na codziennej trasie dom-praca-stajnia-dom.
na nierownym terenie amortyzacja tez jest super.

no poza detalami typu:
1. zle wykonczona galka biegow ( szew nierowny,drapiacy w dlon)
2.brak podlokietnika (krolowa musi miec o co ramie podeprzec:D )
3.dosc maly bagaznik jak dla matki polki (wozek blizniaczy, ktory de facto sie miesci, ale trzeba sie czasem nakombinowac no i podniesc te 20 kg na wysokosc bagaznika nie rysujac reszty )
4.malutkie schowki na drzwiach
5. nie bede juz wymyslac, bo chyba na najblizsze 5 lat zostane przy tym aucie :) i nie linczujcie za to co napisze, ale drugi raz nie kupilabym tego autka. Za wygodna jestem, ale czasem ze względu na zawartość środkow na koncie trzeba pocieszyc sie tym , co sie ma.. :(
juz wiem chyba ,jakie bedzie nastepne :) ale 4x4 to podstawa juz( DD jest moim 2 autem z napedem na 4 ,ale pierwszym w stylu suv)
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-12-14, 17:29   

Ogrzewanie przetestowane. 3 dorosłe osoby na tylnej kanapie. Na nogi jakoś nie narzekali ale dopiero przy nawiewie na 3 i z prawie na max ogrzewaniem potwierdzili że jest cieplej. Dysze środkowe ustawione na wprost.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-12-14, 20:46   

Tolkien napisał/a:
dopiero przy nawiewie na 3 i z prawie na max ogrzewaniem potwierdzili że jest cieplej

No, to jest głośno w aucie. Z przodu udaje mi się uzyskać ciepło, ale nie ma tak dobrze, jak w skodach.
_________________
Piotrek
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-15, 19:53   

Dzieki za testy.
tak tez myslalam ze cos tam chyba chlodniej jest.
_________________

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-12-15, 20:00   

driverka, a gdzie fotki auta? jeszcze nie umyty jest?
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-15, 20:27   

Dominus
tak serio tyo stwierdziłąm,że takich jak moje to macie tu dość. nie wyróżnia się niczym. Czarna jest i tyle :))
nadrobie, skoro się upominasz :) Obiecuję
tymczasem zadalam pyt na wątku z kółkami czy my mamy 16" ? bo tak wnioskuje z wpisow a nie chce mi sie isc do auta a tez zapominam ciagle... chce kupic oponki, stad pytanie
_________________

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-12-15, 20:39   

driverka napisał/a:

tymczasem zadalam pyt na wątku z kółkami czy my mamy 16" ? bo tak wnioskuje z wpisow a nie chce mi sie isc do auta a tez zapominam ciagle... chce kupic oponki, stad pytanie


A ja Ci w nim od razu odpowiedziałem :-P
Ale i tu zamieszczę Ci to info
Felgi 16". Opony 215/65/R16
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-15, 20:40   

przepraszam, sprawdzalam i nie bylo odpowiedzi..
Dziekuje :*
lece kupic obuwie zimowe dla DD
_________________

 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-12-16, 08:32   

piku napisał/a:
No, to jest głośno w aucie... .


MP3 dawało radę ;)

https://www.youtube.com/watch?v=dTaD9cd8hvw
https://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s
https://www.youtube.com/watch?v=kObI4XuTR2o
https://www.youtube.com/watch?v=Z93SdirnzTw
https://www.youtube.com/watch?v=x_CzD0GBD-4
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-12-16, 09:29   

driverka napisał/a:
1. zle wykonczona galka biegow ( szew nierowny,drapiacy w dlon)
2.brak podlokietnika (krolowa musi miec o co ramie podeprzec:D )
3.dosc maly bagaznik jak dla matki polki (wozek blizniaczy, ktory de facto sie miesci, ale trzeba sie czasem nakombinowac no i podniesc te 20 kg na wysokosc bagaznika nie rysujac reszty )
4.malutkie schowki na drzwiach
5. nie bede juz wymyslac, bo chyba na najblizsze 5 lat zostane przy tym aucie :) i nie linczujcie za to co napisze, ale drugi raz nie kupilabym tego autka. Za wygodna jestem, ale czasem ze względu na zawartość środkow na koncie trzeba pocieszyc sie tym , co sie ma.. :(
juz wiem chyba ,jakie bedzie nastepne :) ale 4x4 to podstawa juz( DD jest moim 2 autem z napedem na 4 ,ale pierwszym w stylu suv)

Ad. 1. coś musi być nie tak z gałką w Twoim egzemplarzu. Nie widzę tego problemu w swoim aucie.
Ad. 2. Podłokietnik można dokupić. Nie jest to szczyt szaleństwa, ale dość wygodny do lekkiego podparcia ręki.
Ad. 3. Też uważam, że Duster 4x4 nie reprezentuje typu samochodu "komiwojażera".
Ad. 4. No, nie ma tam miejsca na butelkę, ale kilka płyt, skrobaczka i szmatka/gąbka się mieszczą.
Ad. 5. Ocenisz po kilku sezonach, jak dobrze poznasz Dustera i przyzwyczaisz się do niektórych rozwiązań. Pewnie z czasem docenisz walory, których dziś jeszcze nie widzisz, a inne rzeczy zaczną być dokuczliwe.
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10