Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Biały Białek wreszcie jest :)
Autor Wiadomość
metka

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 13:59   Biały Białek wreszcie jest :)

Dzień dobry wszystkim ponownie :)

Wreszcie doczekałam się swojego Dusterka - jutro odbiór. Zdjęcia też jutro pewnie.

Wersja 1.2 tce laureate z dodatkowym podłokietnikiem, tempomatem i czujkami parkowania.
W planach przyciemnianie szyb folią.

Ogólnie trochę zła jestem, że nie wzięłam pakietu look (ach te chromy ;-) ) zorientowałam się po nie w czasie niestety, że to opcja dodatkowa, a że samochód zamawiany był na szybkości to i nie było już możliwości zmian.

I teraz tak - wiem, że temat był już poruszany, ale dla mnie nadal to jest niejasne :P 3 dni po odbiorze czeka mnie trasa 1500km w jedną stronę. W 90% po autostradach. Czy dobrze rozumiem, że nie powinnam przekraczać 3000 obrotów? A jeżeli tak, to jaką maksymalną prędkość będę mogła rozwinąć? Nie dam rady jechać starym autem, a docieranie w mieście zajęłoby mi chyba rok :( i nie wiem jak na tych autostradach teraz jechać, a jeżdzę ogólnie szybko, dynamicznie i mam ciężką stopę.

pozdrawiam i liczę na uwagi :mrgreen:
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-12-22, 14:45   

gratulacje - piękny prezent pod choinkę ;-)
nie narzekałbym na twoim miejscu na brak pakietu look - do białego lakieru idealnie pasują czarne dodatki.
Tzw. "docieranie" auta polega po prostu na łagodniejszym traktowaniu przez pierwsze 3-5 tys km. Nie katuj zimnego motoru na wysokich obrotach, pozwól mu się rozgrzać w czasie jazdy, nie przekraczaj bez potrzeby 120 km/h a po dłuższej jeździe nie gaś od razu silnika, pozwól przez minutę, półtorej popracować mu na wolnych obrotach, żeby turbina zwolniła i miała czas się schłodzić. Staraj się różnicować prędkości, korzystać z różnych przełożeń, pilnuj obrotów optymalnych do zmian biegów (jeśli masz "podpowiadacz" - machnij na niego ręką, zawsze proponuje zmianę biegu na wyższy przy zbyt niskiej prędkości obrotowej silnika) I to chyba wszystko. Pozostaje cieszyć się z komfortu jaki daje zawieszenie tego sympatycznego pojazdu
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-12-22, 15:17   

metka napisał/a:
Wreszcie doczekałam się swojego Dusterka - jutro odbiór.

Gratulacje, w sam raz prezencik pod choinkę dla Ciebie/Was :-D .

BTW kiedy dokladnie złożyłaś zamowienia na DD? Ciekaw jestem, jaki jest/był okres oczekiwania.

metka napisał/a:
Zdjęcia też jutro pewnie.

Koniecznie ;-) . Przy tym nie zapomnij o w miarę dobrej jakości foteczek i o chciaż jednej z widokiem silniczka. 1.2TCe to jednak wciąż pewna nowość na naszym forum :-) .

Dar1962 napisał/a:
Staraj się różnicować prędkości, korzystać z różnych przełożeń, pilnuj obrotów optymalnych do zmian biegów (jeśli masz "podpowiadacz" - machnij na niego ręką, zawsze proponuje zmianę biegu na wyższy przy zbyt niskiej prędkości obrotowej silnika)

Dokładnie, "podpowiadacz" podpowiada zmiane biegu na wyższy przy zbyt niskich obrotach, czego powinno sie unikać właśnie szczególnie w okresie docierania.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
metka

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 19:55   

Dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienie kwestii docierania :-)
co do tego looka, to moze i faktycznie lepiej bez :-P dzisiaj jak zawoziłam opony do serwisu to widziałam dusterka i całkiem zacnie prezentuje się w wersji czarno-białej..

DD - zamawiałam 18 listopada bodajże, także w sumie miesiąc czekania, więc chyba niewiele. Ale z tego co wiem, to był ostatni model z silnikiem tce dostępny do zamówienia - przynajmniej w moim salonie.
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2014-12-22, 20:38   

Gratuluję ślicznego prezentu pod choinkę :-D
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-12-22, 22:07   

DD napisał/a:

Koniecznie ;-) . Przy tym nie zapomnij o w miarę dobrej jakości foteczek i o chciaż jednej z widokiem silniczka. 1.2TCe to jednak wciąż pewna nowość na naszym forum :-) .


Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcie silnika 1.2 TCE zapraszam tutaj http://www.dusterklub.pl/...der=asc&start=0 zdjęcie już z założonym KUK-iem :mrgreen:
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-12-22, 22:40   

Wiem, widzialem, ale po pierwsze od przybytku głowa nie boli ;-) , a po drugie rozdzielczość 570x428 nie powala :mrgreen: .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-12-23, 08:09   

DD napisał/a:
Wiem, widzialem, ale po pierwsze od przybytku głowa nie boli ;-) , a po drugie rozdzielczość 570x428 nie powala :mrgreen: .


Masz rację, nie powala. Zdjęcie w pełnej rozdzielczości robiła już wcześniej kicia
http://daciaklub.pl/forum...4aa20854fe7b5e4

Jeżeli cię to interesuję tutaj masz zdjęcie tzw. wystawowe samego silnika http://indianautosblog.co...r-facelift-.jpg

Przy okazji gratulacje dla metki fajnego auta
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-12-23, 12:40   

Wszystko fajnie, ale dusterowcy nie gęsi i swoje forum mają ;-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-12-23, 12:56   

DD napisał/a:
Wszystko fajnie, ale dusterowcy nie gęsi i swoje forum mają ;-) .


Ja staram się korzystać z obydwu forum. W końcu wszyscy należymy do wielkiej rodziny Daci ;-)


Wesołych Świąt wszystkim Użytkownikom tej marki.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-12-23, 13:36   

Ja też korzystam z obu forów (i udzielam się też na obu), ale to przecież nie oznacza, że na DDKP nie może zostać poruszony jakis wątek czy zamieszczona fotka, bo podobne już byly gdzieś tam indziej :-) (choćby i na DKL).
BTW no i niestety zrobiło się spore OT w wątku o Dusterze koleżanki Metki :-( .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2014-12-23, 19:18   

Andzrej02 napisał/a:
DD napisał/a:




Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcie silnika 1.2 TCE zapraszam tutaj http://www.dusterklub.pl/...der=asc&start=0 zdjęcie już z założonym KUK-iem :mrgreen:


Co to ów KUK?
_________________
Pozdrawiam

 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-12-23, 21:16   

trzeba się uważnie przyjrzeć zdjęciu i poczytać forum :-P
 
     
metka

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-23, 22:23   

Korzystając z chwili przerwy w przedświątecznej bieganinie pochwalę się może, że w końcu udało się odebrać Dustera. I nie bez powodu piszę "w końcu", bo zdarzenia dzisiejszego dnia parokrotnie doprowadzały mnie do palpitacji :-?

Otóż na zupełnym luzie pojechałam z samego rana rejestrować samochód, tak żeby spokojnie móc go odebrać o 14stej, nie spodziewałam się żadnych problemów, a tutaj słyszę od miłej pani urzędnik, że absolutnie z rejestracji nici, bo są tak obłożeni, że najwcześniej 27mego mogę przyjechać po tablice. No dramat. Najpierw na styk Dusterek dojechał do salonu, a teraz się okazuje, że i tak koniec końców nim nie pojeżdżę, dodatkowo mój wyjazd stanął pod wielkim znakiem zapytania. Poza tym okazało się, że trzeba wracać do firmy, bo zapomnieliśmy regonu. Dramat podwójny. Szybka wycieczka tam i z powrotem, wracam do urzędu i tutaj pojawia się cień nadziei, co wiążę z moimi błaganiami i miną zbitego psa :-P , że być może dadzą radę z rejestracją i że mam przyjść na 16.30.

Więc szybkie przesunięcie odbioru i kilkugodzinne czekanie, czy w ogóle coś z tego będzie.
Nerwów się najadłam co nie miara. Tym bardziej, że jak już w końcu okazało się, że rejestracja jest, to ugrzęźliśmy w takim korku, że przez chwilę znowu zaczęłam wątpić, czy coś z tego odbioru dzisiaj będzie. Ale w końcu się udało :mrgreen:

I tutaj już same plusy. Szybki odbiór, opłaty, taknowanie i do domu.

Pierwsze wrażenia? Boshe jak ja lubię ten samochód :mrgreen: Wreszcie jestem wysoko i nikt mi po oczach nie świeci, wreszcie nie muszę się martwić, że zaraz zgubię pół podwozia na dziurach (wcześniejsze autko to vectra b w wersji sport - mocno obniżona).
Jeszcze się przyzwyczajam do skrzyni biegów, bo w starym samochodzie miałam baaaardzo długą jedynkę, ale ogólnie jest naprawdę fajnie. Silnik oczywiście nadal dla mnie zbyt słaby, ale mam nadzieję, że się rozkręci trochę po docieraniu. Prowadzi się rewelacyjnie. Ogrzewanie, którego się tak bałam, że będzie kiepskie, działa super.

Z minusów: no ta dynamika, myślałam, że będzie lepiej. Poza tym wkurzają mnie wycieraczki, a konkretnie ich ustawienie - albo latają tak wolno, że nic z szyby nie zbierają albo tak szybko, że można dostać oczopląsu. No i podłokietnik. Gówniany po prostu. I nie da się normalnie wyregulować fotela bez jego podnoszenia. Z zapinaniem pasów też nie jest super komfortowo, bo ciężko łapę wcisnąć.

Ale ogólnie póki co super :) Zdjęcia jutro, bo teraz wracam do szalonych wigilijnych przygotowań :-)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-12-24, 13:27   

gratulacje z powodu odbioru ;-) z biegiem czasu przywykniesz do minusów, lub też raczej kolejne odkrywane plusy całkowicie je przesłonią. Szczególnie gdy pokonasz jakąś nawierzchnię jakości gminno-powiatowej albo w ogóle zjedziesz z asfaltu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11