Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster 2015
Autor Wiadomość
MentosWielki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 41
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Tczew
Wysłany: 2015-11-06, 23:59   

Diler uprzedzil ze bedzie inna tapicerka.
Ta moim zdaniem lepiej wyglada :)

A twoje auto beda produkowali czy sprowadzaja?
Moze byc ze dostaniesz juz gotowe auto.
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-07, 10:39   

W zasadzie mialem juz zamawiac Dustera, ale jesli robia takie "przekrety", to nie wiem, czy jednak nie wroce do innych pomyslow. Zupelnie takie zmiany-niespodzianki mi nie odpowiadaja (dealer, z ktorym rozmawialem pokazal mi wersje Laureate, ale w starej wersji i dostalem tez katalog do chaty rowniez w starej wersji). Zreszta na stronie www tez nie widze zadnych nowych zdjec, informacji itd. Rowniez konfigurator pokazuje stary wyglad. Niewiarygodne, ze Dacia wprowadza nowa wersje i nie przygotowala zadnych materialow reklamowych i wciaz pokazuje klientom stara. (A i caly czas byla mowa o produkcji samochodu, a nie o sciagnieciu juz wyprodukowanego.)

Przy okazji czy przyciski, tablica wskaznikow i radio w nocy sa podswietlane na pomaranczowo? W jakim kolorze wyswietlane sa dane na radiu (stary Laureate mial rowniez pomaranczowy, a na zdjeciu od Ciebie widze juz czerwony kolor, chyba, ze to aparat przeklamuje).

I ile procentowo musiales dac zaliczki przy zamowieniu? Oraz czy twoja umowa (warunki sprzedazy) dopuszczala jeszcze 45 dni opoznienia od ustalonego terminu dostarczenia (i tak juz dlugiego)?
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-07, 12:52   

Wlasnie w necie pojawil sie katalog z nowym wygladem siedzen w wersji Laureate: http://www.dacia.pl/media...ter_katalog.pdf (ale konfigurator nadal pokazuje stara wersje :-( ).
 
     
MentosWielki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 41
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Tczew
Wysłany: 2015-11-07, 13:24   

Zmiana nastąpiła w momencie wprowadzenia nowego silnika nissana o ile dobrze się orientuje.
Szczerze to nie gadaj z jednym dilerem, tylko przejedz się tak jak ja do 2-3 każdy coś Ci dopowie itd.
Ja zdecydowałem się na wpłatę 2000 na podpisaniu umowy wstępnej to minimum, a przy odbiorze doplacilem 3000. Każdy diler może mieć inaczej te pierwsza wpłate, nie ma chyba minimum.
Radio jest podświetlane w kolorze deski rozdzielczej. Powiem że ładnie to wygląda.
Diler załatwia sprawy bankowe i nie ma problemu z terminem dostawy, dostajesz zgodę i czekasz na auto, jak obierzesz bank uruchamia pożyczkę. My też czekaliśmy ponad miesiąc. Lepiej poczekać i mieć świeżo wyprodukowane niż stojące u innego dilera kilka miesięcy.
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-07, 14:22   

Mnie najbardziej zalezy na tym, ze skoro mam wydac tak duza kwote, wolalbym dostac samochod dokladnie taki jaki chce (w sensie wyposazenia, nawet czasem taki "duperel" jak to, czy jest pakiet look, czy nie, robi roznice - mnie akurat nie podobaja sie te chromowane dodatki, juz nie mowiac, ze podnosza cene auta, zreszta widze, ze tez nie wziales look'a). To, czy akurat troche stal na placu mi nie przeszkadza (ale jednak ciezko znalezc dokladnie taki egzemplarz na jakim mi zalezy).

P.S. To w jakim kolorze masz podswietlenie? :P
 
     
irex1


Marka: Dacia
Model: Duster
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: TychyKobiórPszczyna
Wysłany: 2015-11-07, 18:55   

Pakiet LOOK kolego to nie jest jakiś duperel, to pakiet wartości 2500, przecież na stronie Daci masz konfigurator i są wersje i są silniki i są dodatki,możesz sobie wybrać co ci odpowiada a reszte domówisz u dealera.
 
     
MentosWielki

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 41
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Tczew
Wysłany: 2015-11-07, 22:03   

Radio jak i deska jest podświetlona na pomarańczowo.
Naprawdę polecam spacer po kilku dilerach.
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-07, 22:05   

"Duperel" nie ze wzgledu na cene, bo sam wole miec 2.5 tys. w kieszeni, tylko ze wzgledu na to, ze w zaden sposob nie wplywa na wlasciwosci jezdne, bezpieczenstwo ani na wygode korzystania z samochodu.

Przy okazji, czy orientujecie sie czy te chromowe plyty na dole w okolicach przedniego i tylnego zderzaka, ktore pojawiaja sie po wybraniu pakietu LOOK, maja jakies znaczenie ochronne dla samochodu, czy jedynie wizualne? W szczegolnosci czy to jest ochrona jedynie z przodu, czy rowniez w zestawie jest plyta chroniaca komore silnika od spodu?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-08, 01:22   

->MentosWielki: Fajnie, że jesteś zadowolony z Dusterka, nie tylko przed, ale również po odbiorze :-D . No i że żona już nie marudzi w sprawie Twojego wyboru ;-) . I oby tak dalej :-D ....

ken-wawa napisał/a:
Przy okazji, czy orientujecie sie czy te chromowe plyty na dole w okolicach przedniego i tylnego zderzaka, ktore pojawiaja sie po wybraniu pakietu LOOK, maja jakies znaczenie ochronne dla samochodu, czy jedynie wizualne?
Te nakładki są z niezbyt grubego plastiku, polakierowanego od zewnątrz na srebrno, a więc w 95% ;-) maja znaczenie wizualne (a jak je porysujesz/poszorujesz, to nawet antywizualne ;-) ). Looknij, na szybko znalazłem takie aukcje na alledrogo: klik1, klik2, klik3.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 15:08   

@DD, super, dzieki za wyjasnienia. Teraz juz wiem na 100%, ze tego nie chce. :)

Swoja droga najchetniej zamontowalbym cos takiego - http://allegro.pl/dacia-d...5780390388.html http://allegro.pl/oslona-...5726506844.html (przykladowe aukcje, choc to drugie juz droche drogie :-( ). Myslicie, ze warto? I czy to musi byc juz koniecznie montowane w ASO (mysle o gwarancji)?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-08, 15:31   

Ta pierwsza jest plastikowa, więc pewnie fabrycznie bedziesz miał co najmniej jakąś podobną. Bywały tez fabrycznie stalowe osłony pod silnik, ale to pamiętam za czasów DD ph1 i to chyba w przypadku 4x4. Nie wiem jak to wygląda w obecnie produkowanych DD.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
brian749


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 50
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 153
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2015-11-08, 20:57   

W moim autku pakiet Look i srebrna osłona zderzaka to plastik i tylko daje to wygląd choć jest założona na taką samą plastikową tylko czarną . Osłona silnika jak najbardziej stalowa i bardzo porządna :-)
_________________

 
     
Aronus

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-11-08, 21:24   

A czy ten start&stop da się wyłączyć?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-08, 22:13   

brian749 napisał/a:
W moim autku pakiet Look i srebrna osłona zderzaka to plastik i tylko daje to wygląd choć jest założona na taką samą plastikową tylko czarną .
Chcesz powiedzieć, że między tą srebrną osłoną a plastikowym zderzakiem jest jeszcze jakiś dodatkowy plastikowy element?? Jak tam patrzyłem u siebie, to wyglądało mi raczej na to, że uszktałtowanie/przetłoczenia zderzaka są akurat adekwatne do kształtu srebrnej osłony i że ona idzie tam bezpośrednio. Ale może się mylę...

brian749 napisał/a:
Osłona silnika jak najbardziej stalowa i bardzo porządna :-)
No to by sie zgadzało - 4x4 mają stalowe, a 4x2 plastikowe (ja mam plastikową).

->Ken-wawa: Czyli jeśli wybierzesz wersję 4x4, to nie będziesz musiał więcej kombinować, bo już fabrycznie dostaniesz stalową osłonę po silnik :-) .


Aronus napisał/a:
A czy ten start&stop da się wyłączyć?
Jeśli wolno mi odpowiedzieć za kolegę MentosWielki (nie zapominajmy, że to jego wątek)... wszystko da się wyłączyć :mrgreen: ... ale jeśli nie mówimy o jakichś przeróbkach, to normalnie jest przycisk do wyłączania/wlączania S&S, ale to wyłączenie działa tylko na jedną "sesje", czyli po następnym włączeniu zapłonu znów będzie S&S aktywny, wtedy możesz ew. znów go wyłączyć i tak w kółko ;-) . Poza tym, w pewych okolicznosciach silnik nie wylączy się mimo S&S, m.in. gdy będzie wciśnięty pedał sprzęgła.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 23:52   

DD napisał/a:


->Ken-wawa: Czyli jeśli wybierzesz wersję 4x4, to nie będziesz musiał więcej kombinować, bo już fabrycznie dostaniesz stalową osłonę po silnik :-) .



Super, biore 4x4 :-) .

Swoja droga powiedzcie mi jeszcze czy Dusterki z 2016 roku (modelowo, obecnie produkowane), maja stary czy nowy czynnik klimatyzacyjny? ( mysle o temacie http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=476 ) Bo te z 2015 na pewno mialy stary R134a.

Z S&S jest dokladnie tak jak mowi DD. Ale Dacia moglaby to lepiej zrobic i zapamietywac ustawienie miedzy wyciagnieciem i wlozeniem kluczyka do stacyjki. Niektore inne marki tak wlasnie maja, a francuzi probuja byc na sile super ekologiczni (albo raczej zapraszac klientow czesciej do serwisow). S&S nie dziala rowniez przy zimnym silniku lub gdy napiecie na akumulatorze spadnie pozniej jakiejs tam wartosci (swoja droga Dusterki mialybyc prostymi autami bez nadmiaru elektroniki, a robi sie jak wszedzie....).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10