Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Młoda hoża Rumunka"
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-03-30, 17:49   "Młoda hoża Rumunka"

Jakiś czas temu się tu zapisałem, a teraz przedstawiam swojego Dustera. Zwlekałem, bo zamierzam go "usprawnić", ale że to się chyba trochę odwlecze (brak ostatecznych przemyśleń i kasy), więc przedstawiam:
Dacia Duster, Laureate 2, 1,5 dci 100 KM, 4x4, kolor: (oficjalnie) szary oliwkowy, (normalnie) - "wojskowy". Na razie bez żadnych dodatków. Uważam jednak, że uzupełnień wymagają kabina i bagażnik. W tej chwili jest to samochód niefunkcjonalny dla kierowcy (odczuwam to szczególnie, gdyż przesiadłem się bezpośrednio z najwyższego modelu Octavii). Nie ma gdzie położyć czapki, rękawic, okularów, kluczy, powiesić marynarki, siatek z zakupami.
Dziś kupiłem (w Lecelrcu za 10 zł) taką śmieszną plakietkę, która się klei do kokpitu "Rumunki", a do plakietki klei się wszystko, a przynajmniej telefon i klucze. Przykręcono mi też (w firmie Nazaruk Serwis w Lublinie) chlapacze - oryginalne daciowe, ale tzw. uniwersalne (docina się wg wzornika do każdego modelu). Wczoraj podczas śnieżycy i tuż po niej (w 5 godzin spadło tu 10 cm śniegu) przeszły próbę - negatywnie (zwłaszcza przód). Niewiele pomogły. Chyba przednie wymienię na oryginalne dedykowane, ale już po sprawdzeniu jak to działa. Ciekaw jestem, czy ktoś z Was ma takie i co o nich sądzi.

Zamierzam jeszcze zamontować:
1. termometr (zapewne Bartsoftu - bodaj Dominus opisywał to na forum daciowym, a pan Bogdan Nazaruk uznał, że to dość ciekawa propozycja)
2. schowek na okulary (z Dacii Logan MCV - pan Nazaruk ma się zastanowić, jak go dobrze w Dusterze zamontować w podsufitce, centralnie w okolicy oświetlenia - przy montażu nad drzwiami, jak w Lodgy, końcówki zauszników i inne fragmenty okularów wysuwają się i mogą się zniszczyć)
3. światełko nad tylną kanapą (czekam na opinię Nazaruk Serwis, czy i jak da się zamontować normalne oświetlenie, a nie jakieś ledowe wynalazki na baterie)
4. jakieś haczyki do bagażnika w celu wieszania siatek z zakupami. Siatka do mocowania bagażu też, ale to całkiem oczywiste
5. zaczep/haczyk na marynarkę, montowany na rączkę/uchwyt nad tylnym lewym siedzeniem/tylnymi lewymi drzwiami, ew. cały uchwyt z innego modelu, który ma już haczyk "w komplecie".
6. No i być może te oryginalne chlapacze.

Pozycje 1-3 trzeba/warto montować równocześnie (nieomal jedna robota z demontażem i montażem tapicerki, kokpitu).

Koleżeństwo, które miało już do czynienia z podobnymi przedsięwzięciami proszę o kontakt i dzielenie się doświadczeniami.

Teraz uzasadnienie - dlaczego DD:
Zdecydowałem się na "Młodą Rumunkę" w miejsce "starej, wysłużonej Czeszki". Najwyższymi modelami Ocavii w turbodieslu jeździłem przez ostatnie 12 lat i jestem tym samochodem zachwycony: komfortem, niezawodnością, ergonomią/praktycznością rozwiązań, funkcjonalnością (wszystkie rozwiązania okolic kierowcy, bagażnika, itp). Wreszcie postanowiłem coś zmienić radykalnie, chyba z powodu znużenia. Wybrałem "Rumunkę" może dlatego, że bardzo lubię ten kraj. Jeżdżę tam od lat, a Dustera właśnie tam po raz pierwszy widziałem. Wybrałem ten wóz mniej więcej ze świadomością na co (na jakie niewygody) się decyduję. Jeździłem kilkoma egzemplarzami w dieslu i benzynie (choć krótko). DD dlatego, że chciałem wóz zupełnie inny niż auto osobowe. Wóz, którym będę mógł bez obaw (o śliskie podjazdy, śnieżne koleiny, głęboki śnieg) jechać na narty; którym będę mógł bez większych obaw jeździć po karpackich szutrówkach, czy okolicach "dziadkowych" (Szperówka), gdzie spędzałem najpiękniejsze chwile dzieciństwa.

Teraz pierwsze wrażenia (po 600 km, a zatem zbyt mało, aby coś więcej napisać). Najpierw to takie, że nie jest tak źle, jak się spodziewałem. Co prawda, kilka razy zamiast wysiąść, wypadłem z auta. Ale już przywykłem i wysiadam normalnie. Wciąż nie mam zorganizowanej przestrzeni wokół siebie i to mi doskwiera najbardziej.

A teraz kilka szczegółów:
- silnik pracuje ładnie, choć jego dźwięk w kabinie, zwł. podczas przyśpieszania na zimno, nie zachwyca. Po rozgrzaniu i podczas normalnej jazdy jest lepiej, a nawet całkiem dobrze. Może później, po pełnym dotarciu będzie jeszcze lepiej, a może trzeba coś wyciszyć/wytłumić.
- otoczenie kierowcy absolutnie nieprzyjazne użytkownikowi: brak schowków, przedziwne umiejscowienie klaksonu, nieergonomiczne włączanie spryskiwania i czyszczenia tylnej szyby (o tych innych, jak otwieranie okien nie piszę, bo inni pisali wiele).
- zawieszenie pracuje nieźle. To jest pozytywne zaskoczenie. Dziury znosi ładnie. Czytałem np. o wychylaniu na boki na zakrętach - ta jakaś bzdura; trzyma się drogi nieźle.
- hamulce to nie jest mistrzostwo świata. Dlaczego nie dali z tyłu tarcz pozostanie tajemnicą.
- Niestety, faktycznie słychać szum powietrza na karoserii przy wyższych prędkościach (chyba powyżej 100-110-120 km/h). Zobaczymy, na ile to będzie uciążliwe na dłuższych trasach.
- radio i głośniki: pozytywne zaskoczenie, podobnie jak zestaw głośnomówiący. Spisują się dobrze. Nie widzę potrzeby udoskonalania.
- lusterka zewnętrzne mogły być trochę większe. Do umiejscowienia regulacji nie mam zastrzeżeń - to się robi rzadko i podczas postoju, więc nie ma problemu.
- oczywiście, to brudzenie samochodu podczas jazdy, chlapanie na szybę podczas przejazdu przez kałuże jest dziwne i uciążliwe. Wczoraj zupełnie zawaliło mi śniegiem (spod przednich kół?) światła przeciwmgielne.

Zastanawiam się czy potrzebne są czujniki parkowania. Miałem w Octaviach. tu jakoś nie czuję potrzeby, choć wciąż jeszcze parkuję zbyt daleko od przeszkód.

Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy, np. w miarę nabywania doświadczeń z jazdy, uzupełnię (można tak? da się?).
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-03-30, 18:50   

Witaj.
Zgadza się, ja przedstawiałem na DKP termometr Bartsoftu ;-)
i co w Nazaruk zamontują Ci to jak u mnie w podsufitce ? ;-) ciekaw dokładnie jestem co tam mówili na temat termometru :-P

Co do montażu oświetlenia nad tylną kanapą sprawdzałem igłą i nie ma wystarczająco miejsca aby zmieścić taką samą lampkę jak mamy w przodu. Możę coś innego Renault'owego zaproponują.
Daj znać co Ci powiedzą w tym temacie bo brakuje mi strasznie oświetlenie tylnej kanapy, nie raz miałem sytaucje świecić telefonem czy wszystko pozbierałem z kanapy.

Co do szumu przy 100wie faktycznie szumi ładnie ale nie tylko u nas to występuje, każdy innym wyższy samochód i to jeszcze relingi/ bagażnik tak ma, choć dziś jadąc "spokojnie 140" albo gwizdu nie słyszałem albo byłem tak zadowolony z jazdy że go nie słyszałem. :->

Co do dźwięku dCi na zimnym silniku zgadza się, jest takie dziwne, po chwili ustępuje , kwestia przyzwyczajenia choć możę po większej ilości km ustąpi to.

Co do czujników parkowania też się podczas zakupu zastanawiałem lecz ostatnio zamontowałem sam zestaw 8 czujników, 4 tyl i 4 przód bo miałem problem, powiedzmy z wyczuciem i miałem to samo że parkowałem zbyt daleko, miałem sporo miejsca a teraz dzięki czujnikom jest cacy :-D

miłej i przyjemnej ekspolatacji Dusterka, też się zastanawiałem nad tym kolorkiem choć czarny wydaje mi się że fajniejszy :-P
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-30, 19:33   

witam - czujniki cofania jak najbardziej - z przodu można sobie darować (dobra widoczność maski i jej skraju,wysoki prześwit) - z tyłu przydają się bardzo (mała szyba tylna, do tego uniesiona ku górze, przez którą niewiele widać, szerokie słupki C) Posiadam i chwalę sobie bardzo to rozwiązanie ;-)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-03-30, 19:39   

Dar1962, z przodu można sobie darować ale ja sobie chwale :-D nie ma dużo roboty z przodem jak i z tyłem. :lol:
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-03-30, 21:46   

Dominus napisał/a:
Witaj.
zamontują Ci to jak u mnie w podsufitce


Dopiero się nad tym zastanawiam. Na podsufitce ma być schowek na okulary. Była mowa o konsoli - na dole nad lewym otworem na "kubeczek" są dwa wolne "przyciski". Może tam się zmieści.

Co do koloru - mój jest wyraźnie "rekreacyjny" i to mi odpowiada. Przez ostatnie lata jeździłem z sreberkach i metalicznych beżach. Wystarczy. Czarny za poważny. Brązowy w DD bardzo "oblatany". Najbardziej odpowiadałby mi biały lub granatowy, bo nie trzeba dopłacać za kolor ;-)

Co do szumów: jeśli masz "sreberka" (pakiet Look), to masz inne lusterka. Może są bardziej aerodynamiczne?

Co do czujników - bardzo mnie zainteresowałeś. Jak działają zaśnieżone lub oblodzone?

Wysłałem do Ciebie list na "pw". Będę wdzięczny za odpowiedź.
_________________
Piotrek
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-31, 05:59   

prawdziwie limitowany jest a być może kultowy będzie szary bazalt, bo go już podobno nie produkują ;-)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-03-31, 14:29   

Dar1962 napisał/a:
kultowy będzie szary bazalt,


Z pewnością. Słyszałem, że już niektórzy wykupują zapasy magazynowe tego lakieru, żeby przemalować swoje czarne i brązowe Dustery ;-)
_________________
Piotrek
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-03-31, 19:34   

No to gratuluję, aczkolwiek podniosłeś mi ciśnienie, bo jak pytałem o kolory to mi sprzedawca powiedział, że oliwka na 2013r. jest już niedostępna :evil:
Czegoś tu nie rozumiem :shock: Masz auto z tego roku?

Co do termometru to mi też go brakuje. A jeśli chodzi pokonywanie dzisiejszych wiosennych zasp to z przednim napędem i na letnich gumach mój "Duster Hoffman" (jak to stwierdził mój szwagier) idzie jak czołg.
Może i lepiej, że wziąłem tylko 4x2 bo strach pomyśleć co by było przy 4x4 :-P

P.S. ja swojego brązu przemalowywał nie będę, niech zostanie chociaż jeden brązowy (bo jak to śpiewał Rysiek - "Dziewczyny lubią brąz", chyba coś w tym jest, bo to moja żona wybrała ten kolor) :mrgreen:
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-03-31, 20:14   

Michał napisał/a:
Masz auto z tego roku?


W tym roku kupione, ale na wyprzedaży rocznika 2012. Teraz do Lublina przywieźli kilka w takim kolorze (nie pytałem, który rocznik). Ja musiałem szukać daleeeko...Szło też o cenę, jak już wspominałem.
_________________
Piotrek
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-03-31, 20:38   

No to mojego przywieźli prawie 4 tygodnie temu a był zmontowany w lutym więc w sumie był jeszcze "ciepły". Nawet na wiązce kabli od radia znalazłem datę 07.02.2013. Zamawiałem w połowie stycznia więc te co przywieźli powinny być tegoroczne. Ale nieważne ;-)
_________________
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-27, 11:44   schowek na okulary

Dzisiaj zamontowano mi (w firmie Nazaruk Serwis w Lublinie) schowek na okulary, uchwyt nad drzwiami od strony kierowcy i oryginalna chlapacze DD. Schowek od starego Logana MCV kosztował ok. 25 zł, uchwyt oryginalny nowy ok. 40. Za montaże wraz z przygotowaniem (trzeba było "pod" schowek - a właściwie pod podsufitkę - przygotować specjalne wzmocnienie z płytki plastikowej) zapłaciłem 80 zł.
A teraz po kolei:
Chlapacze postanowiłem zmienić, bo uniwersalne Dacii nie zasłaniały należycie opon. Niestety, te super oryginalne też nie zasłaniają. Dopiero jesienią i zimą zobaczę, czy będą lepiej chroniły karoserię przed wyrzutami spod przednich kół. Estetycznie te oryginały wyglądają nieco lepiej, ale nie mają napisu "Dacia". Uniwersalne będą wystawione na sprzedaż za marne pieniądze.
Schowek na okulary był tym elementem, którego mi bardzo brakowało. Za radą sprzedawców Dacii zamówiłem schowek od Logana (od Lodgy kosztuje ok. 100 zł, ale może jest lepszy?). Rozstaw otworów montażowych nie pasował jednak do rozstawu otworów pod uchwyt nad drzwiami kierowcy. Zatem nad drzwi poszła oryginalna rączka, a schowek w miejsce, gdzie chciałem go mieć, czyli centralnie na sufit nad środkową konsolą nieco za osłonami przeciwsłonecznymi. Żeby go tam bezpiecznie zamontować, trzeba było zrobić podkładkę z twardego plastiku, która wzmacnia podsufitkę (zgodnie z sugestią z odpowiedniego wątku na forum DKP). Trzyma się dobrze; okulary znalazły swoje miejsce.
Postaram się zrobić zdjęcia i zamieścić tutaj. Proszę tylko o rady, jak to zrobić poprawnie.
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-27, 12:00   

Ze sie takj zapytam miales wczesniej chlapacze uniwersalen kupione u dilera Dacia ??? czy jakies inne ??? Bo teraz rozumiem ze kupiles te orginaly po 170 pare zeta kpl tak ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-27, 12:15   

bolosr napisał/a:
miales wczesniej chlapacze uniwersalen kupione u dilera Dacia ?


Tak, dokładnie - takie, które trzeba docinać do każdego modelu wg załączonego schematu: przód i tył. W następnym miesiącu także tył zmienię na te "dedykowane", żeby wyglądało porównywalnie.
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-27, 12:40   

piku napisał/a:
bolosr napisał/a:
miales wczesniej chlapacze uniwersalen kupione u dilera Dacia ?


Tak, dokładnie - takie, które trzeba docinać do każdego modelu wg załączonego schematu: przód i tył. W następnym miesiącu także tył zmienię na te "dedykowane", żeby wyglądało porównywalnie.


Rozumiem ze dociete byly odpowiednie bo jak tak to z checia je przyjme na przymiarke a jak podpasuja to zostawie a jak nie to moze kupie wtedy dedykowane ale cena mnie przeraza :(
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-27, 13:32   głośniki

Wymieniłem też (zleciłem firmie) wymianę przednich głośników. Zamontowano mi podstawowy dwudrożny separowany zestaw izraelskiej firmy Morel. Wytłumiono też przednie drzwi matami firmy STP.
Efekt bardzo dobry na postoju, gdy w aucie jest cicho - muzyka na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza góra, ale bas też ładnie słychać. Podczas jazdy (2-2,5 tys. obrotów + wiatr i hałas od kół/zawieszenia - dość niskie dźwięki) góra pozostaje satysfakcjonująca, natomiast basy są jakby wytłumione lub zagłuszone (rozumiem, dlaczego montuje się w autach subwoofery). Generalnie: muzyka dużo lepsza niż poprzednio, słucha się przyjemnie, ale wciąż brakuje rozsądnego basu. Z braku miejsca, subwooferów nie zamontuję. Podobno głośniki o średnicy 16 cm poprawiłyby bas, ale na to też nie bardzo jest miejsce.

Tyle zmian na razie. Jestem w trakcie konsultowania oświetlenie tylnej kanapy, termometru i "półeczek" na drobiazgi na konsoli środkowej. Trochę pewnie jednak potrwa zanim się zdecyduję i zlecę wykonanie. Oczywiście, przed zimą okleję część auta - nie jestem zdecydowany, jak dużą, jak daleko to ma pójść.
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10