Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomszafa
2013-04-17, 11:47
Service Dacia Duster
Autor Wiadomość
andi
andi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 53
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 2014-10-24, 20:33   

Tolkien napisał/a:
Jadę dziś pierwszy raz do ASO na Alejach Pokoju w Krakowie na przegląd (3.000 km) z następującymi problemami: falujące obroty, przycinająca się wycieraczka tylna, przycinający się kierunkowskaz, przycinająca się rolka w manetce radia. Zobaczymy jak szybko z tym zrobią i czy w ogóle.




Tolkien, i co ci zrobili z obrotami ja już dwa razy byłem.
_________________
TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM JEST WARTE PRZEŻYCIA .
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-10-24, 22:51   

falujące obroty - zainstalowane nowe oprogramowanie -> na rozgrzanym silniku większej różnicy nie widzę, dalej wskazówka obrotomierza jak i sam silnik nieregularnie (delikatnie bo delikatnie) pracuje. Zobaczę jutro na zimnym bo czasem potrafił mi zgasnąć
przycinająca się wycieraczka tylna - problem nie wystąpił podczas badania
przycinający się kierunkowskaz - sprawa wyjaśniona, nie wiedziałem że delikatne muśnięcie manetki powoduje trzykrotne mignięcie kierunkowskazu
przycinająca się rolka w manetce radia - problem nie wystąpił podczas badania
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-10-24, 22:55   

Tolkien napisał/a:
, nie wiedziałem że delikatne muśnięcie manetki powoduje trzykrotne mignięcie kierunkowskazu

wiele aut ma ten bajer, w "starym" DD tego nie ma
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-10-25, 19:16   

W żadnym aucie którym jeździłem tego nie było albo nie zauważyłem że coś takiego jest :).
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-10-25, 19:53   

rzecz w miarę przydatna - np przy szybkim wyprzedzaniu - dotkniesz i nie musisz włączać ani potem wyłączać
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2014-10-25, 19:56   

przyznaję we Fordzie mam a w Dusterze nie :cry: a gadżecik bardzo pomagający
_________________
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-11-19, 13:52   

Mam zamiar zrobić przegląd po 40 tys. km. Kupiłem zawczasu oryginalne filtry, oleje w znanym sklepie internetowym. Zatem telefon i dzwonię do lubelskich serwisów Renault. U Nazaruka za samą robociznę wyliczyli ponad 500 zł (430 + 29 za filtr kabinowy + 48 za filtr paliwa). Zadzwoniłem do Carrary, autoryzowany serwis Renault - jak pan zaczął wyliczać, to szybciutko doszedł do 1,3 tys. zł z częściami. Dalej nie słuchałem.
Tymczasem notowania (też diesle i sama robocizna) podane przez Kolegów na forum DDK i DKP z innych miast są takie: Kraków - 201,47; Koszalin - 232,47; Wa-wa - 273; Wrocław - 172; Poznań - 238 i 267. Oczywiście to bez filtra paliwa, a może i kabinowego. W każdym razie różnica drastyczna.
Zadzwoniłem do Renault Polska w tej sprawie. Oczywiście odpowiedziano, że owszem, na podstawie dyrektywy unijnej mogę serwisować gdzie indziej, ale firma musi mieć technologię i urządzenia zgodne z technologią Renault i musi mi wydać odpowiednie zaświadczenie. Nic więcej na ten temat nie potrafił powiedzieć, tzn. jakie technologie, jakie urządzenia, czy są takie serwisy w Lublinie. Mówiąc krótko - wiedział tylko, że jest taka dyrektywa unijna. Sądząc z jego wypowiedzi, był też przekonany, że w Polsce obowiązuje ona tylko na papierze, bo RP może wszystko zakwestionować w praktyce, tj. gdyby po tym serwisie zdarzyła się usterka i naprawa gwarancyjna.
Co ciekawe, w Carrarze, która to firma jest autoryzowanym serwisem Renault, zapewniono mnie, że muszę jechać do Nazaruka, bo oni nie mogą wydać takiego zaświadczenia.
Matrix? Polityka Renault rżnięcia klientów w bambuko? Użyłem takiego sformułowania w rozmowie z JB z RP, który na to przekonywał mnie, że nie, ale też nie potrafił powiedzieć (przyznał, że nie wie), czego mam wymagać od niezależnego serwisu, żeby było poprawnie.
Uważam to za kompromitację Dacii/Renault Polska.
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2014-11-21, 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-11-20, 19:53   

Przegląd zrobiłem (szczegóły w odpowiednim wątku). Po negocjacjach zapłaciłem znacznie mniej, niż początkowo proponowano - za robociznę 360 zł, zamiast początkowo wyliczonych ponad 500 - ale nadal znacznie więcej niż Koledzy z W-wy, Krakowa, Wrocławia, Koszalina. W Lublinie nie są honorowane ryczałty serwisowe Dacii.

Propozycję przeglądu w ramach ryczałtu zaproponowano mi z W-wy, gdzie kupowałem auto. 365 zł z częściami, kilkadziesiąt punktów skontrolowanych i coś tak jeszcze. W każdym razie dużo taniej niż w Lublinie.
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2015-01-11, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Reebak
:)

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 26
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-02-26, 10:02   Lisowski Wieliczka

Apropos pierwotnego wniosku... polecam mały ASO Dacia Lisowski w Wieliczce... Tam samochód kupiłem ( zostawiając samochód w rozliczeniu) a teraz miałem pierwszą naprawę gwarancyjną (wymiana wtrysków LPG - o tym w innym wątku)
_________________
Wybrałem mądrze... Mam nadzieję ;)
 
     
casablanka

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 22
Skąd: nowe miasto lub.
Wysłany: 2015-04-14, 13:56   

witam ASO Olsztyn po godzine przegladu oddal mi auto z przebiegiem 3000 wiekszym jak odebral - winnych brak
_________________
zk
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-04-14, 18:47   

casablanka napisał/a:
witam ASO Olsztyn po godzine przegladu oddal mi auto z przebiegiem 3000 wiekszym jak odebral


Se chłopaki najjjeździły ;-)
_________________
Piotrek
 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2015-04-15, 08:41   

W godzinę 3000 km zrobili?
Niemożliwe!
_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-04-15, 09:06   

Piotr1 napisał/a:
W godzinę 3000 km zrobili?
Niemożliwe!

No jak, w ASO niemożliwe?!
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-04-15, 21:20   

Piotr1 napisał/a:
W godzinę 3000 km zrobili?
Niemożliwe!

Już była o tym mowa w innym wątku o podobnej tematyce: http://www.dusterklub.pl/...p?p=11182#11182
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-17, 09:19   

piku napisał/a:

Zadzwoniłem do Renault Polska w tej sprawie. Oczywiście odpowiedziano, że owszem, na podstawie dyrektywy unijnej mogę serwisować gdzie indziej, ale firma musi mieć technologię i urządzenia zgodne z technologią Renault i musi mi wydać odpowiednie zaświadczenie. Nic więcej na ten temat nie potrafił powiedzieć, tzn. jakie technologie, jakie urządzenia, czy są takie serwisy w Lublinie. Mówiąc krótko - wiedział tylko, że jest taka dyrektywa unijna. Sądząc z jego wypowiedzi, był też przekonany, że w Polsce obowiązuje ona tylko na papierze, bo RP może wszystko zakwestionować w praktyce, tj. gdyby po tym serwisie zdarzyła się usterka i naprawa gwarancyjna.


W Gdańsku przegląd zgodny z technologią Renault na podstawie faktury z adekwatnym zapisem stosuję z powodzeniem od lat i nikt nie zakwestionował gwarancji. Było tylko, "ale" z honorowaniem gwarancji antykorozyjnej i chcąc nie chcąc po dwóch latach od ostatniego serwisu w ASO zrobiłem przegląd blacharsko-lakierniczy w ASO za 149zł. Reszta u "moich" ludzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14