Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wycenie Dacii Duster
Autor Wiadomość
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-04-18, 20:53   Pomoc w wycenie Dacii Duster

Przeglądałem dziś dział motoryzacyjny allegro i znalazłem ofertę sprzedaży auta z mojego rocznika (napęd na przód, LPG, ok 90 tys km przebiegu) od pierwszego właściciela wycenioną na 37 tys 900 zł. Na drugim biegunie są enigmatyczne oferty z tego samego roku np po 29.000 (pewnie od rozpaczającego Francuza, który biegł za autem do samej granicy) . Rozpiętość jest więc ogromna. Podobnie jak fantazja ogłoszeniodawców.

Nie mam rozeznania na rynku, dlatego prośba do kolegów o pomoc w wycenie wartości mojego egzemplarza po uwzględnieniu opisu poniżej. Zaznaczam,że nie mam szczególnego parcia na jego zbycie, jednak jeśli trafi się desperat gotów uiścić górne widełki ustalonej ceny, na początku czerwca br. możemy porozmawiać na serio. W maju będzie potrzebny (wesele w rodzinie). Jedyny powód, dla którego dość niechętnie zaczynam myśleć o rozstaniu z tym sympatycznym autkiem jest taki, że wykorzystywany jest coraz bardziej sporadycznie. Pierwsze dwa lata jeździła nim czasem żona,głownie po mieście i okolicy. Z chwilą,gdy córka kupiła nowy pojazd,leciwe acz zadbane, rodzinne Polo wróciło do domu i małżonka korzysta wyłącznie z VW. Od 2 lat Duster głównie garażuje. Ja preferuję rower, nie odbywam dalszych podróży, nigdzie nie dojeżdżam itd. Ponadto mam stały,darmowy i nieograniczony dostęp do Mitsubishi Colta ojca.Stawia to pod sporym znakiem zapytania sens ekonomiczny utrzymania (serwisy, ubezpieczenia, przeglądy itp.) pojazdu, z którego niemal się nie korzysta. Rocznik 2012 (styczeń) kupione w Nazaruk Lublin. 1,6 16V (K4M) 4x4 bez LPG. Kolor szary bazalt (idealny, nie widać na nim kurzu)Przez 3 lata gwarancji serwis ASO w miejscu zakupu, czwarty przegląd w Bosch Service w pobliżu domu (uznałem,że nie będę dopłacał do granitów na podłogach odległego o 90 km salonu w sytuacji gdy auto jest w pełni sprawne) Przebieg 23 tys km. Stan techniczny i wygląd w pełni adekwatny do przebiegu, garaż od dnia zakupu, wersja Laureate Plus wyposażona we wszystko, co było możliwe za wyjątkiem eko - skóry foteli. ESP,skórzana kierownica, gałka, tylne szyby elektryczne, blokada skrzyni biegów,kuweta bagażnika.wybrałem inne radio niż fabryczne, bo tamto mi się nie podobało, wtedy nie było jeszcze tego kombajnu media nav. Ponadto, co roku przegląd klimatyzacji i wymiana filtra powietrza. Dodatkowy komplet kół zimowych (niemieckie felgi stalowe Alcar - tej wiosny świeżo po renowacji (wyglądają jak nowe), na nich opony Uniroyal MS plus 66 i oryginalne mini kołpaki) Letnie fabryczne felgi w stanie idealnym. Na nich Continental Cross Contact. Oba zestawy ogumienia zużyte w stopniu minimalnym (patrz przebieg) spokojnie posłużą jeszcze co najmniej 3 sezony. Żadnych kolizji, obcierek,napraw blacharskich, lakierniczych,rys karoserii ,wnętrza,korozji.Plastiki i tapicerka nienaganne. Wszystkie elementy fabryczne.Popielniczka nie używana. Dzieci i zwierzęta nigdy nim nie podróżowały z dającymi się przewidzieć w takich razach konsekwencjami. Nic do ukrycia. Komplet kluczy i dokumentów (dowód rejestracyjny z VIN,książka obsługi, faktura z zakupu,rachunki z przeglądów, paragony z dodatkowych serwisów itd.) do wglądu. Nie wykluczam,że z końcem maja przeniosę niniejszą treść do działu ogłoszenia o sprzedaży.

poglądowe fot.
http://www.dusterklub.pl/download.php?id=9
http://www.dusterklub.pl/download.php?id=7
http://www.dusterklub.pl/download.php?id=8
http://www.dusterklub.pl/download.php?id=6
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-04-19, 14:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-18, 23:31   

Kilka miesięcy temu ja pewnie byłbym zainteresowany używanym Dusterem w dobrym stanie za taką cenę, ale niebawem odbieram nowy z salonu. Zwłaszcza dlatego, że to od Ciebie, gdyż na podstawie Twoich rozsądnych i rzeczowych wpisów na forum wyobrażam sobie, że jesteś rzetelnym człowiekiem.

Z drugiej jednak strony, gdybym zobaczył taki przebieg w jakimś ogłoszeniu na gratka.pl (a nie w Twoim wpisie na forum), to zapewne bym nie dowierzał w jego autentyczność.
_________________
Pozdrawiam -
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-04-19, 03:36   

Wartość masz podaną podczas zawierania ubezpieczenia, wg.mnie realna kwota do uzyskania to rząd 33-35 tys.Niestety rynek zasypały nam auta po przejściach sprowadzane.Wystawjaj za 39 700,podając link do swojego tematu o aucie. Dusterów 4x4 szukają geodeci, leśnicy i weterynarze.Przebieg -mam Pandę 2005 r.i nalatane prawie 700 tys.(osobowa)też ludzie nie wierzą :-)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-04-19, 07:14   

mroczny-kosiarz napisał/a:
gdybym zobaczył taki przebieg w jakimś ogłoszeniu na gratka.pl (a nie w Twoim wpisie na forum), to zapewne bym nie dowierzał w jego autentyczność.


zdaję sobie sprawę,że najlepiej byłoby podkręcić licznik do mniej więcej 80 tys km, żeby wyglądał bardziej autentycznie ;-) ale dystans pokonywany każdego roku łatwo zweryfikować sprawdzając kolejne wpisy w książce obsługi
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-04-19, 08:03   

Dar, a może zanim sprzedaż zrobilibyśmy jakąś terenową trasę w Twojej okolicy? Dawno tam nie byłem.
_________________
Piotrek
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-04-19, 14:26   

ostatnio trapi mnie uporczywy brak czasu :-/
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-04-19, 17:15   

Dar1962 napisał/a:
ostatnio trapi mnie uporczywy brak czasu :-/


Przywilej emeryta ;-)
_________________
Piotrek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2016-04-20, 18:54   

Dar1962 napisał/a:
mroczny-kosiarz napisał/a:
gdybym zobaczył taki przebieg w jakimś ogłoszeniu na gratka.pl (a nie w Twoim wpisie na forum), to zapewne bym nie dowierzał w jego autentyczność.


zdaję sobie sprawę,że najlepiej byłoby podkręcić licznik do mniej więcej 80 tys km, żeby wyglądał bardziej autentycznie ;-) ale dystans pokonywany każdego roku łatwo zweryfikować sprawdzając kolejne wpisy w książce obsługi


Z tą książką serwisową, to do końca bym nie był taki pewny. Przykładowo w jednym roku nalatam powiedzmy 80 tys. przed serwisem, czy przedlądem zmniejszam o 60 tys.km. dla odpowiednkego magika kilka minut roboty i po problemie. Serwisy jak i diagności spisują aktualny przebieg z licznika. Gdyby jeszcze odczytywali chociaż z ECU to by mogły być j....a. :-)
Czasy gdzie autentyczny przebieg można było sprawdzić tylko w ASO powoli mijają. Dziś są programy diagnostyczne, które potrafią zczytać przebieg z ECU, no chyba że i tam grzebali magicy.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-04-22, 02:25   

olo napisał/a:
Przebieg -mam Pandę 2005 r.i nalatane prawie 700 tys.(osobowa)też ludzie nie wierzą :-)
Ja wierzę, że buda ma ok. 700kkm... tylko zastanawiam się, który w niej obecnie jeździ silnik i skrzynia, ew. po którym remoncie ;-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-04-22, 03:26   

Dar, jak wystawisz to podaj link do ogłoszenia. Zrobię offa ;-) Panda ma drugą skrzynię i jeszcze pierwszy silnik oraz ori układ wydechowy.Olej 5w40,wymiana co 5 tysięcy, a kierujących więcej niż użytkowników obydwu forum Daci :mrgreen:
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-04-22, 07:56   

olo napisał/a:
Dar, jak wystawisz to podaj link do ogłoszenia. Zrobię offa ;-)

mniej więcej po długim weekendzie majowym zamierzam wystawić ogłoszenie o sprzedaży
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-05-05, 17:28   

Jako że w wątku z Twoim ogłoszeniem nie można pisać, wieć pozwoliłem sobie tutaj trochę skrobnąć :-) .

Dar1962 napisał/a:
Rocznik 2012 (styczeń)odebrana w Ranault Nazaruk Lublin. 1,6 16V (K4M) 4x4 bez LPG. Kolor szary bazalt (idealny, nie widać na nim kurzu)Przez okres gwarancji 3 serwisy ASO w miejscu zakupu, czwarty przegląd w Bosch Service w miejscu zamieszkania.Przebieg 23 tys km. Stan techniczny i wygląd adekwatny do przebiegu,garaż od dnia zakupu, wersja Laureate Plus z klimatyzacją wyposażona we wszystko, co było możliwe w chwili zamówienia za wyjątkiem eko - skóry foteli.Dodatkowo pakiety look i offroad, elektryka tylnych szyb,czujniki cofania,skóra kierownicy i dźwigni biegów,radioodtwarzacz CD/mp3 Alpine(dobrany kolorystycznie do oświetlenia kokpitu) kuweta bagażnika, głębokie, gumowe offroadowe korytka.Poza przeglądami rocznymi dodatkowo coroczna pełna obsługa klimatyzacji (+filtr kabinowy)oraz wymiana filtra powietrza. Dodatkowy komplet kół zimowych (niemieckie felgi stalowe Alcar - tej wiosny świeżo po renowacji (wyglądają jak nowe), na nich opony Uniroyal MS plus 66 i oryginalne mini kołpaki).Letnie, fabryczne felgi w stanie idealnym, bez najmniejszych uszkodzeń. Na nich Continental Cross Contact.Oba zestawy ogumienia zużyte w stopniu minimalnym (patrz przebieg) spokojnie posłużą jeszcze co najmniej 3 sezony.Żadnych kolizji,obcierek,napraw blacharskich,lakierniczych,rys karoserii,wnętrza,korozji
[...]
Cena??? nie podaję sztywnej - gdzieś w okolicach 40 tys zł (taki jest górny pułap cen w tej specyfikacji tego rocznika). Szczegóły do uzgodnienia z poważnym kupującym.

Dar1962 napisał/a:
aby uniknąć posądzeń kupującego o sknerstwo :-P Duster właśnie dostał nowy filtr powietrza (mocno na wyrost, bo zmieniam je co roku a od ostatniej wymiany przejechał ok 3,000 km) i zaliczył pełną obsługę klimatyzacji + wymian filtra kabinowego. Auto jest więc w 100% gotowe do eksploatacji i nie wymaga żadnych nakładów poza dolewaniem paliwa ;-) Kolejny przegląd i badanie techniczne wypadałoby zrobić w lutym 2017


Egzemplarze Dustera w bardzo dobrym stanie i z bardzo małym przebiegiem zdarzają się rzadko i trzymają cenę. Np. pamietam, jak w lutym 2015 był na otomoto granatowy DD golas z polskiego salonu z 2011r. (a więc "rocznikowo" 4 lata) z przebiegiem zaledwie 10kkm (słownie: dziesięc tysięcy km). Początkowo cena była 30.900zł, później w kolejnych turach obniżano ją, ale niewiele (np. w pewnym momencie było 29.900zł). Ostatecznie Duster znalazł nabywcę w ciągu chyba niecałęgo m-ca i za 29.700zł, co jest jak za ten rocznik i wersję wyposażenia raczej dość sporą kwotą (gdyby przypadkiem ktoś nie pamiętał, oficjalna cena nowego golasa to 39.900zł).

A K4M z małym przebiegiem jest tym bardziej cenny, że niestety coraz mniej jest nowych, czy w młodym wieku, aut z silnikami dobrze nadajacymi się do zagazowania, a nowy Duster z tym silnikiem nie jest już produkowany (cena ograniczonego dobra idzie w górę ;-) ).


Ale moze jednak jeszcze zmienisz decyzję i nie sprzedasz Dustera? Szkoda byłoby gdyby brać daciowa/dusterowa straciła takiego fajnego forumowicza jak Ty :-) . Ja wiem, czlowiek sobie obiecuje, że będzie nadal wpadał/zaglądał na forum, ale gdy już się auta nie ma, to jakoś tak z czasem zwykle zapał opada :-( ...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-05-05, 18:16   

DD napisał/a:
Ale moze jednak jeszcze zmienisz decyzję i nie sprzedasz Dustera?

no cóż, słowo się rzekło, kobyłka u płotu ;-) , nie chcę zawieść tych, którzy czekają na końcówkę maja i oferują naprawdę godziwe pieniądze (niektórzy z niecierpliwością :mrgreen: ) a wizyt na forum nie planuję zaprzestać (na forum nissana - sprzedałem auto 4 lata temu - do dziś tam zaglądam) Zresztą takiego całkowitego rozwodu z marką i forum nie zamierzam brać. Te 4 lata z DD były naprawdę świetne, autko nigdy mnie nie zawiodło, dowiozło tam gdzie chciałem, pokonało wszystkie przeszkody, więc kto wie? Będę obserwował z zainteresowaniem kolejne nowości ;-)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-06-22, 12:24   

Czy będzie może jakaś wzmianka o 27.05.2016 wraz z liczbowymi konkretami ;-) ?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-06-23, 14:17   

auto 27 maja 2016 roku odjechało do historycznej stolicy Polski. Nowy właściciel na razie nie wiesza na mnie psów, z czego należy wnosić,że Drakula nie obraziła się z powodu zmiany lokalizacji i wiernie służy nowemu panu. Nie wiem, czy wybiera się on do Zrębic ale zapewne tak. Zaś żeby wilk był syty (umówiliśmy się,że nie będziemy rozgłaszać szczegółów transakcji ) i owca zadowolona (pardon za tą owcę :mrgreen: )
DD napisał/a:
wraz z liczbowymi konkretami ;-) ?
powiem jedynie,że wycena była trafna a końcowa cena stanowiła okrągłą kwotę minimalnie przekraczającą cenę nowego golasa ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
gmcreate.pl/montaz-fototapet-naklejek.html
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12