Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Orurowanie przednie i zabezpieczenie płytą silnika
Autor Wiadomość
wedrowniczek
+Niewiadów N126e

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 20
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-06-20, 19:54   Orurowanie przednie i zabezpieczenie płytą silnika

Witam,
Czy może ktoś polecic skuteczne (raczej bazując na teorii konstrukcji niż na doświadczeniu..) orurowanie przednie? To, które oferuje fabrycznie Dacia nie ma nic wspólnego z ochroną komory silnika przed uderzenieml leśnego zwierza. Podobnie jak zastanawiałem się nad dokupieniem tej płyty aluminiowej pod silnik. Ma ktoś taką? Dużo poruszam się po terenach leśno-wiejskich i już zaliczyłem nocą niejednego zwierzaka. Niestety:( Oczywiście na duże bydle nie ma rady, ale jak zwykły zając przy jedynych 40kmh we mgle zmasakrował w moim Dusterku wszystkie przednie plastiki i uszkodził chłodnicę - trochę mnie to zdenerwowało..
Dziękuję za wszystkie porady i opisy doświadczeń!
_________________
pzdr, Grzegorz
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-06-21, 09:04   

Witaj.
Żadne orurowanie skutecznie nie obroni cię przed zwierzyną ale jednak do dedykowane jest najlepsze z ogólno dostępnych do Dustera.
Posiadające homologację i montaż górnej części orurowania jest do belki umieszczonej za zderzakiem plastikowym, inne orurowania nie homologowane mają montaż (górna cześć) najczęściej pod tablicę rejestracyjną i w przypadku zderzenia orurowania zamiast pomóc wgniecie się w zderzak na pewno.
Jak w przypadku orurowania dedykowanego powinny być mniejsze szkody. Ale i tak jest ono obecnie jako element nadający innego wyglądu, charakteru auta niż ochrona.
Doświadczeń kolizyjnych nie posiadam ale wiem jak to orurowanie jest zamontowane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10