Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwona kontrolka silnika z napisem STOP
Autor Wiadomość
rogee

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: okolice Opola
Wysłany: 2016-03-02, 10:33   Czerwona kontrolka silnika z napisem STOP

Jestem użytkownikiem Dustera od kilku tygodni. Dziś rano miałem niepokojące zdarzenie. Po przejechaniu 3 km zaświeciła się czerwona lampka sygnalizująca konieczność natychmiastowego zatrzymania pojazdu wraz z pomarańczową lampką kontroli trakcji (ASR). Jechałem z włączonym tylko przednim napędem. Gdy się nie zatrzymałem system ograniczył mi moc, tak że nie mogłem przyspieszać. Dokulałem się parkingu gdzie przestraszony wyłączyłem silnik na chwilę. Po włączeniu już nic złego się nie działo. Warunki dodatkowe, które mogły mieć wpływ na sytuację: temperatura około -1 C, wczoraj wieczorem lał deszcz i pojeździłem trochę po kałużach więc na pewno wszystko od spodu było mokre.

Czy ktoś wie co to oznacza i co powinienem zrobić?

Z góry dzięki za pomoc!!
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-03-02, 15:14   

możliwe,że jednorazowo zgłupiała elektronika, nie wpadałbym jeszcze panikę, na to przyjdzie czas gdy problem będzie się powtarzał
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-03-02, 19:29   

Witam serdecznie. Można za 100 zł samemu kupić sprzęt by przeprowadzić diagnostykę ( na aukcji można kupić interfejs ELM 327 na BT i za 79 zł. program sdprog. Zakładam, że smarfona z Androidem każdy ma. Odczytane błędy można znaleźć w necie. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2016-03-03, 19:41   

Po pierwszym takim zdarzeniu, też bym nie panikował, tym bardziej że się zresrtowało.
W ostatnim czasie miałem podobne zdarzenie, tylko u mine zapaliła się kontrolka świec żarowych i resetowanie nic nie pomogło. :oops:
Problem jednak rozwiązał się sam, dzisiaj jadąc gwałtownie przyspieszyłem ciągnąc go do ponad 4000 obr. na piątce i samo zgasło. :mrgreen:
Skanowałem go przez ELM 327 trzema programami diagnostycznymi na androidzie i żaden nie zgłaszał i teraz też nie zgłasza błędu. :-> Jeszcze będę sprawdzał po kablu programem PCMSCAN i sie zobaczy :->

Witek1952 napisał/a:
Witam serdecznie. Można za 100 zł samemu kupić sprzęt by przeprowadzić diagnostykę ( na aukcji można kupić interfejs ELM 327 na BT i za 79 zł. program sdprog. Zakładam, że smarfona z Androidem każdy ma. Odczytane błędy można znaleźć w necie. Pozdrawiam.


Też interesowałem sie tym zestawem SDPROG, mało skomplikowany i najważniejsze interfejs Polski. Oglądałem filmik na YTB z tym i wydawał mi się mało funkcyjny, chyba że nie pokazywali wszystkiego. Jeśli posiadasz go to napisz coś więcej, czy warto ;-)
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-03-04, 11:25   

Witam serdecznie. Nie mam tego programu ale planuję kupić. Za darmo w Google Play jest program Piston. Też jeszcze go nie sprawdzałem. Do tej pory posługiwałem się PCMscan. Opis SDprog jest w aukcjach. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10