Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DD2 szarpanie, galopowanie na tempomacie 120-140km/h
Autor Wiadomość
kanglol93

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 16:18   DD2 szarpanie, galopowanie na tempomacie 120-140km/h

Może ktoś z forumowych kolegów, koleżanek mial taki problem i pomoże w rozwiązaniu.

Samochód szarpie tylko na tempomacie(zwalnia, przyspiesza) na równej drodze przy prędkości 120-140km/h. Pod górę, czy z górki jest ok, jak dodam gazu na równej drodze też jest ok. Na liczniku nie widać utraty prędkości przy tym galopowaniu.

Problem występuje od jakiś 3 miesięcy, po wyłączeniu tempomatu problem ustępuje.

Auto stało w ASO przez tydzień i nic nie zostało znalezione, ale potwierdzają usterkę. Niedługo wstawiam auto na kolejny tydzień do serwisu.

Dacia Duster 2019 1.6 SCe 4x2
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-05-31, 08:46   

Kiedyś zwróciłam (na innym forum ; http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=25) na to uwagę, ale bardziej jako TTTM niż usterkę. Być może u mnie występuje to mniej odczuwalnie, ale opisywałam to zjawisko podobnie jak Ty, ale generalnie nie było to potraktowane (na forum) jako usterka. Ciekawe co ASO u Ciebie zdiagnozuje.
Cytat z mojego tekst z linku powyżej:
..... Mam jednak pytanie dla osób korzystających z tempomatu – czy zauważyliście, że w przypadku jednostajnej jazdy (np.120km/h) po płaskim równym terenie silnik nie pracuje jednostajnie tylko cyklicznie „jakby” dodaje i redukuje przyśpieszenie oczywiście na granicy nastawianej prędkości. To są jakieś 3-5 sek cykle nie wyczuwalne, ale słyszalne. Przy przejściu na sterowanie „nożne” kierowca może natomiast utrzymać zadaną prędkość bez takich efektów......
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-05-31, 14:12   

Ja też to zauważyłem. Szczególnie po chipie jest to odczuwalne, ale nie przywiązuję do tego większej wagi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10